Не пропусти

Глава Бузької ОТГ Юрій Заволока похвалився змінами та задумав розширення громади


Бузька об’єднана територіальна громада – одна з найменших громад на Миколаївщині. В її склад входить лише два села, де мешкає біля чотирьох тисяч людей. Але після участі в проекті «Громада на мільйон» вона стала найбільш популярною. Вирізняється серед інших громад вона ще й тим, що її очолює енергійний 28-річний юрист Юрій Заволока. NikLife поспілкувався з бузьким головою про зміни, які відбулися в ОТГ після участі в проекті. Також, Заволока розповів про планами щодо розширення громади, свою команду, взаємодію з Миколаївською ОДА, свої політичні амбіції та життєві принципи.

NL: Як справи у вашій ОТГ після того, як ви приймали участь у програмі «Громада на мільйон»?

Ю.З.: Люди були задоволені. В принципі всім сподобалося. Єдине, що, коли це все проходило, не всі встигли про це дізнаватися. Деякі навіть ображалися на то, що вони не встигли взяти в цьому участь.

NL: В конкурсах, які були в проекті?

Ю.З.: Так. Взагалі, ми отримали задоволення, тому що побачили, що громада дружня та може зробити щось для одного цілого. Не перемогли, ну в принципі й приз невеликий був. Ми б не спромоглися реалізувати наш проект. Реклама вартує дорожче всього, та ми пішли на цей шлях. Ну, а так дуже цікаво. Ми самі в шоці були з того, що прийняли участь, сподобалося.

NL: Ті 250 тисяч від проекту. Ви їх отримали, бо була інформація, що виникли якісь складнощі?

Ю.З.: Так, там були деякі проблеми. Ми спочатку думали, що нам замовляти. Наразі закуповуємо обладнання на наше комунальне підприємство […]. Для того, щоб забезпечувати благоустрій громади.

NL: От майже закінчується рік. Напевно, ви ставили собі якісь пріоритетні цілі та щось планували. Якось вдалося за цей час покращити умови життя в громаді та які наразі найбільші проблеми?

Ю.З.: Звичайно, що відбулося поліпшення. В різних напрямках. Ми намагаємось охопити всі сфери. Звичайно, щось не встигаєш, бо замало часу. Зараз проектно-кошторисна документація мало того, що довго виготовляється, вона ще довго експертизу проходить. […] Але основну частину ми реалізували. Один із основних проектів – спорткомплекс. Ми хочемо побудувати його в школі. Вже отримали експертизу, оголошуемо в цьому році тендер, але розбиваємо це на три роки, тому що там велика сума 3,5 мільйона, та ми поступово будемо їх отримувати. Я думаю, що до 20-го року реалізуємо.

NL: Ну, а що з вашою ідеєю побудови консервного заводу?

Ю.З.: Ми все ж таки відмовилися від цього. Потім у нас була думка побудувати там сховище для овочів, але й з овочами в нас не пішло. Ми почали по інвестиціям, по сонячним батареям, в нас почали майданчики будуватися. Ну й ще думаємо земельні ділянки під промислові зони.

NL: Чи думає ваша ОТГ про розширення?

Ю.З.: Ми подали пропозицію до Миколаївської ОДА та чекаємо засідання по зміні перспективного плану. До нас по перспективному плану більше ніхто не повинен приєднуватися, але є бажання в двох найближчих сільських радах. Це Вознесенська сільська рада та Григорівська сільська рада. Ми попередньо проводили збори в населених пунктах та вони надали згоду. Далі ми подали письмову пропозицію про внесення змін в перспективний план та чекаємо засідання комісії про внесення змін, а потім вже будемо проходити процедуру приєднання.

NL: Яка взаємодія вашої ОТГ з ОДА?

Ю.З.: В цілому проблем немає. Єдине що, чекаю засідання комісії, а так загалом спілкуємося з ними, спільно працюємо над ремонтом доріг місцевого значення. Працюємо по мікропроектам – вони нам допомагають.

NL: По яким саме мікропроектам?

Ю.З.: Так, як ми ще собі не забрали «освіту» та «медицину», то районна адміністрація подала проект з нашим співфінансуванням по придбанню нового автомобіля для амбулаторії. Мікропроект пройшов, оголошено тендер. Ще й на закупку обладнання до школі – там маленька сума та плюс ще мікропроект був більше мільйона на капітальний ремонт дорожнього покриття. Ми все це все зробили та зараз в процесі. Ще в цьому році ми чекаємо процесу будівництва нової амбулаторії в селі Таборівка, це один з населених пунктів громади. Ще вони (Миколаївська ОДА, – ред.) дають нам софінансування на дороги місцевого значення. Там десь біля чотирьох мільйонів. Кошти додаємо, вони свої та ми свої. Плюс нам ще на комунальну дорогу гроші виділили. Співпрацюємо і з ОДА і РДА. Ну й чекаємо ще на наше доєднання.

NL: В ОТГ бувають ситуації, коли суб’єкти господарювання роблять перереєстрацію в інший район або місто. Тоді податок, який йшов до громади де вони базуються, переходить в інше місце. Вже були такі прецеденти в Миколаївській області, а чи були у вас такі неприємні ситуації?

Ю.З.: У нас такого немає. Підприємці, які працюють у нас на території, вони так й сплачують податок на прибуток, а з тими, що не у нас зареєстровані, ми працюємо та розглядаються варіанти можливості їх реєстрації в Бузькій громаді.

NL: А конфліктів з цього приводу не боїтесь?

Ю.З.: Ми конфліктів не боїмось. Ми дуже добре підходимо до інвесторів. Намагаємося все з ними обговорювати, всі моменти та дивимося та точки опору, там де ми можемо їм допомогти, та вони йдуть нам на зустріч.

Глава Бузької ОТГ Юрій Заволока похвалився змінами та задумав розширення громадиГлава Бузької ОТГ Юрій Заволока похвалився змінами та задумав розширення громади

NL: Розкажіть про свою команду. Скільки в ній людей?

Ю.З.: Штатних одиниць у мене, якщо не помиляюсь, зараз 42 людини. Це, щоб ви розуміли, й відділ культури й дитячий садок туди ж включаю, всі добре працюють. Одна з проблем, це коли ми почали ремонти робити у своєму приміщенні. Так от, я зараз не можу навіть розсадити своїх людей по кабінетах. Трошки тяжко на рабочих місцях, але вони справляються, навіть коли мене не буває на місці.

NL: Чи повертається молодь до сіл в зв’язку з децентралізацією та тими позитивними змінами які відбуваються в громадах?

Ю.З.: Молодь в принципі все-таки їде заробляти великі гроші. Поки що ми такі можливості їм надати не можемо, але ми зараз працюємо над процесами, аби повернути їх.

NL: А що в громаді з дозвіллям?

Ю.З.: Для дозвілля ми робимо дуже багато. От навіть на прикладі минулого року, ми реалізували такі проекти, як міні-футбольне поле, workout-майданчик, зробили тренажерний зал та закуповуємо туди обладнання, футбольну форму, м’ячі. Залучаємо людей до проведення різних фізичних занять, та плюс на наступний рік, так як в мене два населених пункти, ми хочемо ще одне міні-футбольне поле побудувати, скейт майданчик розглядаємо, workout-майданчики, вуличні тренажери. Тому що в цілому дитячими майданчиками ми громаду вже забезпечили, є там невеликі недоліки та ще чотири треба закупити. Ми просто не можемо весь обсяг за один рік замовити. В цілому молоддю ми займаємося. Треба їх долучати до процесів, та щоб вони залишилися в громаді.

NL: Після проекту «Громада на мільйон» вас побачила вся країна. Як змінилося ваше особисте життя? Чи впізнають на вулицях за межами вашої громади?

Ю.З.: В цілому впізнаваність стала велика, і це великий плюс участі в цьому проекті. Взагалі, багато хто з голів ОТГ жаліється на проблеми з адміністраціями, в мене цього немає. Може, це й через участь в проекті (сміється).

NL: Які ваші особисті плани на найближчі п’ять років. Є якісь політичні амбіції, чи поки що лише Бугська ОТГ?

Ю.З.: Я поки хочу зробити красу там, де я живу. Хочу розвивати свою громаду. Я завжди говорю, що поки люди мені довіряють, я буду працювати на ОТГ.

NL: А яку політичну силу наразі представляєте?

Ю.З.: Блок Петра Порошенка «Солідарність». Підтримую Президента, він дав багато змін для розвитку. Іноді здається, що мало що змінюється, але якщо дивитися окремо по кожному ОТГ, поспілкуватися з головами громад, то кожен може показати приклади змін, які були впровадженні. Як то кажуть, все відразу змінити не можна. Критики завжди більше, аніж позитиву.

NL: Ну й наостанок поділиться своїми життєвими принципами.

Ю.З.: Не здаватися. Йти поставленої мети до кінця. Ну й ще, непевно фраза: «Робота роботою, а обід – за розкладом!».

Спілкувалася: Тетяна Вязнікова

https://l.facebook.com/l.php?

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.