Досвід майбутнього медичного округу з центром у Вознесенську — один з найкращих в Україні

Фото УОЗ ОДА

14 лютого у Вознесенській ЦРЛ проведено виїзне засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку. Мета поїздки – вивчення досвіду Вознесенської центральної районної лікарні у наданні медичної допомоги в процесі реалізації медичної реформи.
Перед початком пленарної частини члени комісії відвідали Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги, де ознайомилися з роботою медиків з карткою вознесенця.

«Наш район першим по всій Україні запровадив у себе таку систему», — розповідає головний лікар закладу Тетяна Дяченко. – «Це дозволяє оперативно обробляти дані пацієнта, який звернувся до нас по допомогу. Тобто, пацієнту тільки-но зробили кардіограму, а вона вже відображається в комп’ютері його лікаря. І це значно прискорює встановлення діагнозу та призначення лікування».

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Члени комісії також оглянули пологове та приймальне відділення.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Крім членів постійної комісії обласної ради, участь в роботі виїзного засідання взяли заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, радник голови миколаївської обласної ради Оксана Корсак, радник голови Миколаївської обласної державної адміністрації  з гуманітарних питань Євген Шевченко, начальник управління охорони здоров’я ОДА Павло Георгієв, головні лікарі та представники закладів охорони здоров’я Єланецького, Братського, Арбузинського та Веселинівського районів, міста Южноукраїнська, голови окремих об’єднаних територіальних  громад Доманівщини, депутати Миколаївської обласної ради Анна Воронок, Валерій Колесніков,Олександр Сіроштан, Олександр Терещенко.
«На сьогоднішній день вже затверджена постановою Кабміну методика розрахунку вартості медичних послуг. Тобто, вона узаконена і ми вже будемо враховувати це. Наш перспективний госпітальний округ, який у нас де-факто вже обслуговується, окрім 65 тис. населення м. Вознесенськ та Вознесенського району обслуговує Братський, Веселинівський, Єланецький. Частково до нас увійде м. Южноукраїнськ. Хоча там є своя потужна лікарня. І Арбузинський район», — говорить головний лікар Вознесенської ЦРЛ Володимир Красьоха.

Фото УОЗ ОДА

Варто відзначити, що декілька новостворених об’єднаних територіальних громад Доманівщини теж направили звернення на адресу Володимира Красьохи щодо приєднання до цього госпітального округу. Наразі йдеться про Прибузьку та Мостівську ОТГ Доманівського району.
«У нас є такі спеціалісти, яких взагалі немає у наших сусідів. Достатня кількість обладнання. Тільки минулого року закупили його на 14 млн. грн. – сучасне УЗД, ендоскопічну стійку. Навіть придбали реанімобіль експертного класу», —  підкреслив головний лікар.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Вознесенська ЦРЛ сьогодні – це комунальна власність міста. Саме тому левову частку допомоги колектив закладу охорони здоров’я отримує від представників місцевої влади. Минулого року на виділені 12 млн. для потреб лікарні закуповували сучасне обладнання.
На прикладі Вознесенської ЦРЛ можна з упевненістю говорити про перспективність медичної реформи і створення госпітальних округів саме в Миколаївській області. Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації Павло Георгієв впевнений, що досвід майбутнього медичного округу з центром у Вознесенську один з найкращих в Україні.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

komisiya-1

komisiya-2

http://oblzdrav.mk.gov.ua/index.php/golovna/novini/7147-dosvid-majbutnogo-medichnogo-okrugu-z-tsentrom-u-voznesensku-odin-z-najkrashchikh-v-ukrajini

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*