До відома мешканців міста! Самовільне видалення та кронування зелених насаджень в межах міста заборонено!

kronuvannya-vidalennya-kopiya

Видалення та кронування зелених насаджень на території міста Вознесенськ здійснюється відповідно до «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2006 р № 1045.

Роботи по санітарній обрізці гілля, кронуванню та знесенню аварійних дерев, які знаходяться на землях загального користування проводяться Комунальним підприємством «Санітарна очистка міста».

Для отримання дозволу на проведення цих робіт мешканцям, директорам навчальних закладів, керівникам підприємств, установ, організацій, головам ОСББ та ЖБК необхідно написати звернення на міського голову в центрі надання адміністративних послуг (вул. Соборності, 14), після чого вони надходять для розгляду до Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради. Після отримання заяви від юридичної чи фізичної особи Управління затверджує склад відповідної комісії, до якої входять: голова комісії по обстеженню зелених насаджень, заступник голови, представники Управління, Державної екологічної інспекції у Миколаївській області, балансоутримувач території та представники комунальних підприємств. Комісія здійснює виїзд на місце, визначає стан зелених насаджень.

При обстеженні дерев на території міста з’ясовується, що деякі зелені насадження висаджені та ростуть з порушенням будівельних норм, руйнують комунікаційні мережі, загрожують пошкодженням конструктивних елементів будинків, мають значну вікову межу. При несприятливих погодних умовах такі дерева несуть загрозу пішоходам, автотранспорту, будівлям та спорудам.

Нажаль, у місті дуже багато старих дерев, які мають сухостійне та зламане гілля, пошкодження стовбуру, ураження грибами та мікроорганізмами, відшаровування кори та інші вади. Компетентним органом (комісією) визначається стан зелених насаджень, ступінь аварійності та небезпечності. Комісія складає акт обстеження зелених насаджень та видає заявнику відповідний дозвільний документ або відмову. Тільки після отримання такого документу можна проводити роботи по знесенню або кронуванню зелених насаджень.

Попереджаємо, що самовільне кронування та знесення несе за собою адміністративну відповідальність. Виконувати будь-які роботи без відповідного на те дозволу категорично забороняється.

Також КП «СОМ» проводить обрізку гілля та кронування зелених насаджень з метою їх омолодження та для розчищення пішохідної зони тротуарів. Здійснення вказаних заходів попереджає створення аварійних ситуацій. Доречі, при несприятливих погодних умовах в багатьох містах України досить часто бувають випадки, коли дерева вириває з корінням, вони падають на проїжджу частину, пошкоджуючи автотранспорт, навіть трапляються людські жертви. За останні роки у місті Вознесенськ жодного разу не зафіксовано випадків падіння аварійних дерев, що доводить правильність та своєчасність проведення вищевказаних заходів.

Останнім часом на території міста трапляються випадки самовільного знесення та пошкодження дерев, які знаходяться на землях загального користування (вздовж доріг та вулиць). Не поодинокі є випадки знищення зелених насаджень мешканцями міста для вирішення своїх побутових проблем, що негативно впливає на навколишнє середовище.

Спеціалістами Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради та керуючого ГФ «Соколи» 11.01.2018 року зафіксований факт самовільного пошкодження дерева породи дуб по вул. З. Космодем’янської. Дерево зрізане без відповідних дозвільних документів.                            

У відповідності до ст. 153 КУпАП знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в населених пунктах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу.

Враховуючи вищевикладене, Управлінням житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради направлено листи до Вознесенського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області та Державної екологічної інспекції у Миколаївській області для сприяння у вирішенні питання щодо притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності, з метою відшкодування заподіяної шкоди в наслідок неправомірних дій щодо знесення зелених насаджень у межах міста.

За результатами розгляду листів Вознесенського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області та Державної екологічної інспекції у Миколаївській області повідомляємо, що до громадянина, зареєстрованого по вул. З. Космодемянської застосовано заходи адміністративного впливу, передбаченого статтею 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення та в добровільному порядку відшкодувати шкоду в розмірі 2800 грн. 00 коп. заподіяну внаслідок порушення природоохоронного законодавства.

За додатковою інформацією щодо поводження із зеленими насадженнями на території міста просимо звертатись до Управління ЖКГ та КБ Вознесенської міської ради за адресою: пл. Центральна, 1, каб.37, тел. 4-04-16, 4-52-86.

Попереджаємо, що самовільне кронування та знесення зелених насаджень несе за собою адміністративну відповідальність.

Виконувати будь-які роботи без відповідного на те дозволу категорично забороняється.

Управління ЖКГ та КБ ВМР

http://voz.gov.ua/material/7095

1 комментарий

  1. олег костюков

    Вы чито сирьозна??????????????

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*