Не пропусти

До уваги підприємств, установ, організацій міста про проведення інспекційних відвідувань

На підставі ст. 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та постанови КМУ від 26.04.2017 року №295 «Деякі питання реалізації ст.259 Кодексу законів про працю України» інспектор праці органу місцевого самоврядування тепер має право ознайомлюватися з документами підприємства, установи, організації ведення яких передбачено законодавством про працю, але лише з тими, що містять інформацію з питань, які є предметом інспекції. Також він має право наодинці або у присутності свідків ставити керівнику та/або працівникам роботодавця запитання, отримувати усні та/або письмові пояснення та фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки. Тому для уникнення обов’язкових штрафних санкцій, що передбачені нормами діючого законодавства підприємствам, установам, організаціям необхідно:

— перевірити законність допуску до роботи всіх працівників. З ними мають бути укладені трудові договори (на підставі яких мають видаватись накази керівника про допуск до роботи), або інші – цивільно-правові договори (оренди, про надання послуг тощо);

— упевнитись, що ті працівники, які отримують заробітну плату в сумі, меншій ніж 3 200 грн., дійсно працюють неповний робочий день/тиждень (як це часто практикують з метою оптимізації податків) і відсутні докази протилежного,

— забезпечити, щоб усі виплати працівникам, включаючи державні гарантії, проводились вчасно і в повному обсязі;

— провести роз’яснювальну роботу з працівниками на предмет того, як слід поводитись, коли прийде перевірка. Тут варто пам’ятати, що показання свідків відіграють чи не найважливішу роль для інспектора. Ними можуть бути як ваші працівники, так і постійні клієнти, працівники сусідніх офісів тощо. Бо, навіть, якщо документація в установі буде відповідати положенням діючого законодавства, а інспектор з достовірних джерел дізнається, що це фікція – штрафу не уникнути.

Також зазначаємо, що у роботодавців та працівників є можливість звернутися за інформацією та консультацією до інспектора праці щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про працю до Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради за адресою: м. Вознесенськ, вул. Пушкінська, 1, каб. № 1, телефон 4 54 04.

Управління соціального захисту населення

Вознесенської міської ради

http://voz.gov.ua/material/6150

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*