Не пропусти

Дмитро та Софія — найпоширеніші імена в області у І півріччі 2017 для немовлят

Найпоширеніші та рідковживані імена, які надаються дітям при державній реєстрації народження за І півріччя 2017

Головним територіальним управлінням юстиції у Миколаївській області було проаналізовано які найпоширеніші та рідковживані імена надавались дітям при державній реєстрації народження за І півріччя 2017 року.

bez-nazvaniya-1

Основними мотивами, які в наш час визначають обрання імені для немовлят, є: родинна традиція, за якою сина чи доньку називають іменем батька, дідуся, матері, бабусі чи когось із близьких родичів; вшанування іменем дитини видатних осіб, літературних персонажів, кіногероїв, спортсменів тощо; милозвучність імені, його легкість у вимові.

Загалом же нині чітких канонів у виборі імені немає. Тим більше, що і в Інтернеті, й у друкованих виданнях стільки всього можна знайти про значення імен! Тож одні батьки зупиняються на класичних варіантах, інші прагнуть до оригінальності, треті орієнтуються на астрологію чи нумерологію.

Так, впродовж І півріччя 2017 року в Миколаївській області тенденція імен, які тримають  лідерство залишилась майже незмінною у порівнянні з ІІ півріччям 2016 роком, а саме:

найпоширеніші чоловічі імена — Дмитро, Олександр, Артем, Владислав, Єгор, Ілля, Максим, Михайло, Андрій, Іван, Ярослав, Данило, Тимофій;

найпоширеніші жіночі імена – Софія, Анастасія, Марія, Вікторія, Валерія, Анна, Дар’я (Дарья), Поліна, Аріна, Єлизавета, Тетяна, Єва, Катерина.

Щодо рідковживаних імен.

Зустрічаються імена, запозичені із західноєвропейских мов, та взяті з популярних творів зарубіжної художньої літературиУ пошуках свіжих імен, які б відрізнялись на тлі масових, подружні пари звертаються також до давньоруських і слов’янських складних імен. Оновляється іменний репертуар і за рахунок запозичень з братніх мов колишнього СРСР  чи з мов сусідніх народів колишніх соціалістичниїх країн. Також, одним з мотивів, які в наш час визначають обрання імені для немовлят, є вшанування  іменем дитини видатних осіб, літературних та мифічних персонажів, кіногероїв, у тому числі героїв серіалів, популярних співаків тощо,  зокрема:

 

рідковживані чоловічі імена — Платон, Наум, Харитон, Ільяс, Дамір, Даніслав, Демид, Добриня, Ердем, Кіан, Никодим, Потап, Міхей, Домінік, Алєкс, Прохор, Ян, Марат, Клімєнт, Ратмир, Дем’ян, Крістофер, Рувим, Алі Імран, Аксентій, Іслам, Ельдар, Раду, Яромир, Мухамед Алі, Ніколоз, Едвард, Емануель, Арсен, Еміль, Річард;

 

рідковживані жіночі імена – Тіана, Аделіна, Агата, Азалія, Айза, Алатея, Аріана, Ванеса, Емілі, Есра, Іва, Іларія, Кіма, Маріне, Міхєліна, Моніка, Наргіз, Олівія, Раяна, Сільвія, Хельга, Севастьяна, Княгіна, Аміра, Марта, Анісія, Доротея, Елліна, Ада, Аніта, Мзія, Влада, Айлін, Ясміна, Есмеральда, Вілена, Євніка, Аіда, Адель, Ненсі, Нурай, Божена, Лана, Єфросинія, Ірма, Мія, Емілі, Софіко, Окстріна, Славіна, Айяру, Валіда.

 

Також, за бажанням батьків дітям присвоювались імена з відступом від словникової форми, наприклад: Аріна, Нікіта, Влад, Єлізавета.

 

 

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*