Чи будуть нові вибори в Україні проходити за відкритими списками?

 

«Не існує ідеальної виборчої системи, але прийнятий за основу Виборчий кодекс є найменш корупційним», — народний депутат Віктор Чумак.

Цей законопроект обіцяли ухвалити безліч політиків. Причому, як у минулих скликаннях парламенту, так і в нинішньому. Обіцяли неодноразово й президенти України. І ось нарешті це сталося, зокрема, завдяки тиску громадськості.

У вівторок 226 депутатів підтримали у першому читанні новий законопроект.

screenshot_1

У ЧОМУ СУТЬ ЗМІН? Основним завданням законопроекту автори вбачають створення єдиної уніфікованої правової основи для підготовки та проведення виборів в Україні відповідно до Конституції та рекомендацій міжнародних організацій.

Виборчий кодекс — це єдиний кодифікований законодавчий акт, який об’єднає п’ять чинних законів — «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію», «Про Державний реєстр виборців».

screenshot_2

За думкою директора ВГО «Комітет виборців України» Олексія КОШЕЛЯ ще необхідно:

  • внести низку змін до законодавчих актів, зокрема Кримінального кодексу, які максимально деталізують питання підкупу виборців. На сьогодні є кримінальна відповідальність за підкуп, але саме поняття підкупу не деталізоване, тобто правоохоронці не мають інструментарію для того, щоб використовувати цю норму».
  • Необхідно запровадити норму повної заборони політичної реклами у виборчий та міжвиборчий період.  Без заборони політичної реклами у нас буде існувати поділ на бідні і багаті партії, олігархічні та неолігархічні, а вплив державного фінансування буде мінімальний.

 

Якщо ми не обмежимо політичну рекламу і підкуп виборців, то зміна виборчої системи на практиці може закрити шлях для молодих і небагатих політиків».

Як коментує цей законопроект народний депутат Віктор Чумак: — «Не існує ідеальної виборчої системи, але прийнятий за основу Виборчий кодекс є найменш корупційним». До того ж знижений прохідний бар’єр (наразі 5%, а законопроект передбачає 4%-й прохідний поріг до парламенту)

Голосування в другому читанні має відбутися не раніше ніж через місяць.

За матеріалами http://www.ukrslovo.net/ukraine/nota-bene/29767.html

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*