ЧАРУЮЧА ГРА КОЛЬОРУ ТА КВІТІВ

У Вознесенському художньому музеї Є.А.Кібріка відкрито персональну виставку талановитої Миколаївської художниці Тетяни Рябенко «Гра кольору та квітів» — це яскравий аккорд заходів, присвячених 112-річчю з дня народження нашого видатного земляка — Євгена Адольфовича Кібріка.

Чарівні звуки творів Ф.Листа, С.В.Рахманінова у виконанні учнів вознесенської музичної школи Сигалет Максима, братів Артема і Вадима Матюк стали чудовим подарунком для всіх присутніх.

Тетяна Олегівна Рябенко за освітою — музикант, довгий час успішно працювала в маркетингу. В пошуках себе відкрила мир живопису.

Композиції Тетяни яскраво представляють м’який, ліричний абстракціонізм сучасного живопису. Міцні на вид фігури, як деякі основи, раптом розпадаються на складові, майже невагомі частини. Або навпаки, із крихких частин раптом виникає об’єкт, як артефакт, висвітлює нові відкриття.

Теплом, ніжністю, чуттєвістю дихають натюрморти Тетяны. Художниця не виписує детально визначені квіти, а пише як би їх душу: колір, запах, стан …

Частина робіт безпредметні і побудовані під дією лише кольорів, де кольорові плями створюють перемінний ритм, динаміку, розмах. Кольори, що висвітлюються один поперед одним, створюють дивовижну гармонічну картину, розкриваючись у красі кольорових комбінацій та напівтонів.

Разом з живописом Т.Рябенко на виставці представлені пейзажі художника-мариніста Володимира Зебека, чия творчість справила визначний вплив на Тетяну. Роботи цього геніального майстра, в основному, розійшлися по приватним колекціям всього світу.

Володимир Зебек (1931-2015) — художник, якому були підвласні усі жанри, але найбільшу популярність принесли морські пейзажі, що складають найбільшу частину його творчості. Любов Анатоліївна Омельченко — мистецтвознавець, завідувач Галереї мистецтв ЧНУ ім.П.Могили, характеризуючи його творчість, назвала В.Зебека чародієм, який оживляє таємний світ моря. На його марини можна дивитися часами, вони освітлені якимось неземним світлом, що йде з внутрішнього полотна та проникає в душу.

Адміністрація міста, Вознесенський художній музей Є.А.Кібріка та всі прихильники мистецтва висловлюють безмежну подяку Т.Рябенко за унікальну можливість познайомитися з творами В.Зебека.

Тетяна продовжує вчитися у тих, кого повожає і цінує. Вона бере участь у пленерах, де знайомиться із багатьма українськими художниками, переймає у них все краще та застосовує у власній творчій кухні. На пленері Тетяна створює суто реалістичні твори, де кожний мазок вібрує, міниться напівнотами та кольоровими градаціями, створюючи ефект живої матерії.

Роботи Тетяни Рябенко викликли захоплення у учнів вознесенських шкіл, студентів аграрного ліцею, жителів міста, що були присутні на відкритті виставки: «Свіжість! Доброта! Аромати Весни! Моря! Нехай Вас не покидає бажання творити і ділитися своїм позитивом!».

Вознесенський художній музей запрошує усіх насолодитися «грою кольору та квітів». Виставка працює щоденно, крім суботи, з 9.00 до 16.30.

Адміністрація музею

http://voz.gov.ua/material/7092

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*