Не пропусти

Асоціація міст України спростовує свою інформацію про причини не призначення виборів у Вознесенську, в тексті «на прохання громади» варто розуміти, як в інтересах громади

Актуально про вибори та офіційне роз’яснення Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України

amu

18 серпня 2017 року відбулося засідання Центральної виборчої комісії, на якій було прийнято Постанову №164 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських , селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року». По Миколаївській області вибори призначені тільки в одній громаді Новобузького району. У цей день прийнята ще одна Постанова № 161 «Про звернення до комітетів Верховної Ради України», в якій зазначається, що деякі питання призначення та проведення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади та відповідного сільського, селищного, міського голови в об’єднаній територіальній громаді, до складу якої увійшли територіальна громада міста (територіальні громади міст) республіканського в Автономній Республіці Крим, обласного значення та територіальна громада села, селища, іншого міста (територіальні громади сіл, селищ, інших міст), розташована на території суміжного району (районів), або територіальна громада іншого суміжного міста (територіальні громади інших суміжних міст) республіканського в Автономній Республіці Крим, обласного значення, а також організації підготовки та проведення інших виборів, зокрема депутатів районної ради, на території такої об’єднаної територіальної громади є неврегульованими. Тому комісія постановляє звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо підготовки відповідних змін до законодавчих актів стосовно унормування особливостей призначення та проведення перших виборів саме у таких громадах.

Вознесенська міська рада разом з Новогригорівською сільською радою пройшла всю процедуру об’єднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання громад». Ще 4 травня 2017 р. міський голова Луков В.Д. звернувся до Миколаївської облдержадміністрації з пропозицією щодо призначення перших виборів. Миколаївська облдержадміністрація 12 травня 2017 р. направила звернення до ЦВК щодо прийняття рішення про призначення перших виборів депутатів Вознесенської міської ради об’єднаної територіальної громади та Вознесенського міського голови в установленому законом порядку. В публікації консультанта з комунікацій Миколаївського відділення АМУ Олександра Дудюка було відмічено, що « оскільки Вознесенськ є містом обласного значення , то на прохання громади було вирішено зачекати прийняття закону, за яким такі міста автоматично набувають статус ОТГ і вже не треба буде проводити позачергових виборів.» Одразу в соціальних мережах з’явився коментар, що міський голова затягує процес виборів, що е неправдою. Оскільки в публікації йшло посилання на коментар консультанта з бюджетних питань Миколаївського відділення Асоціації міст України, то міська рада наполягла на офіційному роз’яснені цієї ситуації. Текст відповіді надаємо.

«Офіційне роз’яснення Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України

Миколаївське регіональне відділення Асоціації міст України днями поширило повідомлення про призначення виборів на 29 жовтня в новостворених об’єднаних громадах. В інформації, також йшлося, про готовність до виборів Вознесенської міської та Новогригор’ївськоі сільської рад, а також про перенесення цих виборів через очікування прийняття закону України, за яким міста обласного значення автоматично набувають статусу ОТГ. Також, у повідомлені містилося, що перенесення виборів у Вознесенську відбулося на прохання громади, що призвело до збурення громадськості міста.

Нажаль, цю інформацію деяким виданнями було перекручено та подано під таким кутом, що, начебто, міський голова Вознесенська Віталій Луков навмисно надсилав листи у ЦВК, щоб ці вибори не були призначені.

Оскільки, місто Вознесенськ є членом Асоціації міст України, то в цій ситуації ми вважаємо за необхідне дати додаткове роз’яснення до поданої Миколаївським РВ АМУ інформації.

По-перше, Вознесенський міський голова Віталій Луков, наскільки нам відомо, не звертався до ЦВК, щоб не призначити вибори. Навпаки, він послідовно відстоює ідею ‒ як найшвидше створити Вознесенську об’єднану громаду і отримати повноваження та додаткові ресурси на розвиток, які передбачаються для ОТГ.

По-друге, не призначення виборів було рішенням ЦВК.

По-третє, призначення виборів, ще у такому, досить, чисельному місті як Вознесенськ, викликає великі бюджетні витрати. За оцінками експертів – бажано їх зекономити та дочекатися прийняття вище зазначеного закону про автоматичний статус ОТГ для міст обласного значення. Регіональним відділенням АМУ вивчалася ця думка та думка громадськості, в інтересах якої було б перенесення цих виборів в очікуванні закону.

Нажаль, у стислому повідомлені ми не ставили за мету повністю розкрити цю тему, вважаючи це загально відомими речами. Тому, стисле формулювання «на прохання громади» варто розуміти як в інтересах громади. В цьому ми даємо, лише власну експертну оцінку, а рішення мають приймати місцеві ради.

Сподіваємося, що скандал, який роздмухується, є прикрим непорозумінням. Від імені Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України виносимо слова щирого вибачення як особисто міському голові Лукову В.Д. , так і усій громаді міста та бажаємо Вознесенській об’єднаній громаді якнайшвидше утворитися і, як наслідок, покращити життя мешканців громади.

Олександр Дудюк

Консультант з комунікації Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України»

секретар міської ради

Лариса Торжинська

http://voz.gov.ua/material/6234

( Редакторське ІАП «Вознесенськ онлайн» оприлюднить відповіді ЦВК, з приводу листів та документів, щодо призначення виборів у Вознесенську).

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*