АНАЛІТИЧНА ЗАПИСКА ОДА щодо оцінки соціально-економічного розвитку за січень-вересень 2017 року Вознесенська та області в цілому

АНАЛІТИЧНА ЗАПИСКА

за результатами моніторингу та оцінки соціально-економічного розвитку міст обласного значення та районів Миколаївської області
за січень-вересень 2017 року

 

Моніторинг та оцінка соціально-економічного розвитку міст обласного значення та районів Миколаївської області (далі – оцінка) здійснено згідно з порядком проведення моніторингу та оцінки соціально-економічного розвитку міст обласного значення та районів Миколаївської області (далі – Порядок), затвердженим розпорядженням голови облдержадміністрації від 25.01.2016 № 22‑р «Про запровадження  моніторингу та оцінки соціально-економічного розвитку міст обласного значення та районів Миколаївської області» на підставі даних, наданих структурними підрозділами облдержадміністрації та територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади у Миколаївської області згідно з визначеними у Порядку відповідальними підрозділами за надання даних та проведення аналізу.

Моніторинг проведено за 48 показниками для районів та 46 показниками для міст обласного значення, що охоплюють різні напрями розвитку територій і відображають стан економічного розвитку, інвестиційної та зовнішньоекономічної та фінансової діяльності, ринку праці та доходів населення, культури, підприємницької діяльності, сфери надання адміністративних послуг, безпеки життєдіяльності.

 

Економічний розвиток

 

У сфері агропромислового комплексу за результатами оцінки чисельності поголів’я корів на 100 га сільгоспугідь найбільша чисельність спостерігалась у сільськогосподарських підприємствах Арбузинського (4 голови) та Очаківського (3 голови) районів.

Відсутнє поголів’я корів у господарствах Казанківського та Снігурівського районів.

Менше однієї голови корів на 100 га сільгоспугідь складає у сільськогосподарських підприємствах Березанського, Березнегуватського, Веселинівського, Вознесенського, Врадіївського, Єланецького, Новоодеського та Первомайського районів.

Основними причинами скорочення чисельності поголів’я корів є нерентабельність виробництва молока внаслідок низьких закупівельних цін на фоні зростання його собівартості.

Найбільше зростання темпів виробництва молока відмічено у Врадіївському (у 4,6 р.б.), Веселинівському (у 1,9 р.б.) та Братському (у 1,2 р.б.) районах за рахунок підвищення продуктивності та збільшення поголів’я корів.

Найбільше зменшення темпів виробництва молока порівняно з відповідним періодом минулого року відбулося у Єланецькому (- 39,6%), Новобузькому  (‑ 28,1%) та Баштанському  (- 27,2%) районах.

В цих районах відбулося скорочення чисельності поголів’я корів та зниження їх продуктивності. Зокрема, у порівнянні з 2016 роком чисельність поголів’я корів у Єланецькому районі скоротилася на  136 гол. або на 75,1% і склала 45 гол., у Новобузькому – на 40 гол. (- 10,6%) і склала 338 гол.

Продуктивність корів у Баштанському районі знизилась на 24,2% (по області – збільшилась на 12,0%).

Найбільше зростання темпів реалізації м’яса відбулося у Казанківському               (у 5,8 р.б.), Вознесенському (у 4,9 р.б.) та Єланецькому ( у 2,5 р.б.) районах за рахунок реалізації некондиційного поголів’я худоби на забій.

Значне зменшення темпів реалізації м’яса – у Очаківському (- 64,2%), Веселинівському (-55,6%), Вітовському (- 53,6%) та Братському (- 43,0%) районах.

Головною причиною зменшення обсягів реалізації м’яса є відсутність та скорочення чисельності поголів’я худоби і птиці, у т.ч. через спалах очагів захворювання свиней на вірус африканської чуми та зниження продуктивності тварин.

Зокрема, у Братському районі скоротилась чисельність поголів’я свиней на 34,9%, овець – на (-12,3%). У Вітовському районі скоротилась чисельність поголів’я ВРХ – на 5,8%, свиней – на 16,2%, відсутнє поголів’я птиці.  В Очаківському районі причиною зменшення обсягів реалізації м’яса є те, що в  районі займаються тільки нарощуванням поголів’я худоби.

Найвищі темпи зростання виробництва яєць зафіксовано в Братському (на 62,5%) та Березнегуватському (на 44,1%) районах.

Зменшення темпів виробництва яєць відбулося у Новобузькому (- 73,3%) та Вознесенському (- 70,8%) районах.

Головною причиною зменшення обсягів виробництва яєць у Новобузькому районі є скорочення поголів’я птиці на 43,0%, у Вознесенському районі –  скорочення поголів’я птиці на 27,6%.

Нарощування обсягів виробництва продукції тваринництва планується збільшити за рахунок введення в експлуатацію нових тваринницьких об’єктів, збільшення чисельності поголів’я худоби, зростання її продуктивності, а також модернізації виробничих приміщень ТОВ «Баштанська птахофабрика».

У молочному скотарстві збільшення чисельності високопродуктивного поголів’я корів планується за рахунок власного відтворення та закупівлі племінного поголів’я на умовах здешевлення їх вартості у великотоварних сільгосппідприємствах.

 

У промисловості протягом січня-вересня 2017 року в цілому по області реалізовано промислової продукції у відпускних цінах підприємств на суму 36 251,0 млн.грн., що на 15,2% більше ніж 2016 року. В розрахунку на одну особу населення області цей показник становить 31409,1 грн.

Серед адміністративних районів області за 9 місяців 2017 року показник обсягу реалізованої продукції на душу населення вище середньообласного рівня зафіксовано лише у Вітовському районі – 270836,5 грн. (у 8,6 раза), Очаківському районі – 42 336,0 грн. (у 1,3 раза) та Миколаївському районі – 35 597,7 грн. (на 13,3%).

В решті районів обсяг реалізації на одиницю населення значно нижчий середньообласного рівня. Надто низькими залишаються показники в  Березнегуватському, Єланецькому, Снігурівському, Арбузинському, Врадіївському та Казанківському районах.

Серед міст обласного підпорядкування обсяг реалізованої продукції на душу населення вище середньообласного рівня традиційно зафіксовано у м. Южноукраїнську – 144 201,2 грн. (у 4,6 раза).

У 4 містах обласного підпорядкування та 14 адміністративних районах області забезпечено зростання обсягів реалізації промислової продукції, найбільше:

серед міст – у м. Вознесенськ (на 45,2%) за рахунок збільшення обсягів виробництва підприємств легкої промисловості (ТОВ «В-Центр», ТОВ «Возко», ТОВ «УШК») та будівельної (філія «Вознесенська» ТОВ «Юпітер»), які загалом забезпечують 75% промислового виробництва в цілому по місту;

серед районів: у Новобузькому (у 3 рази) – збільшення обсягу реалізації промислової продукції в цілому по району відбулося через зростання обсягів виробництва та реалізації продукції провідними підприємствами району ТОВ «Софія – граніт», ПП «Люкс-Ойл»,  які загалом забезпечують близько 80% промислового виробництва району.

Водночас, за підсумками 9 місяців 2017 року у 5 адміністративних районах відстежується падіння обсягів реалізації промислової продукції, порівняно з аналогічним періодом 2016 року: Арбузинському, Новоодеському, Березанському, Березнегуватському, Казанківському.

Значне падіння відбулося у Арбузинському (– 43,2%) через суттєве скорочення обсягів виробництва та реалізації продукції провідним підприємством району ДП «Підприємство Арбузинської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області (№83)», частка якої у загальному обсязі району становить 51,8%.

 

Рівень розрахунків за електричну енергію споживачів області з  ПАТ «Миколаївобленерго» за січень-вересень 2017 року становить 100,0% (що на 0,5% вище розрахунків за січень-вересень 2016 року), у тому числі населенням – 101,5% (що на 2,5% вище розрахунків за січень-вересень 2016 року).

Вище 100-% розрахунків за спожиту електричну енергію у звітному періоді забезпечили 16 районів – Снігурівський (1 місце), Кривоозерський (2 місце), Казанківський (3 місце), серед міст обласного значення — м. Очаків, (1 місце), м.Вознесенськ (2 місце). м. Миколаїв (3 місце), м. Первомайськ, м.Южноукраїнськ (4-5 місце).

Нижчі розрахунки за спожиту електричну енергію, мають Первомайський  (19 місце), Очаківський (18 місце), Новобузький (17 місце) райони.

На рівень розрахунків за електричну енергію впливає заборгованість підприємств житлово-комунального господарства – 21,9 млн. грн. (найбільші борги мають МКП «Миколаївводоканал» – 17,0 млн.грн., КП «СКП «Гуртожиток» – 4,0 млн.грн., КП «Первомайський водоканал» — 2,8 млн.грн., Будинкоуправління КЕВ – 0,4 млн. грн., ТОВ «Єдині комунальні системи» — 0,4 млн. грн.).

Причиною недостатніх розрахунків за електроенергію по районах є заборгованість підприємств житлово-комунального господарства та населення, в т.ч.:

Новобузький район: заборгованість населення–24,1 тис.грн.,  заборгованість підприємств житлово-комунального господарства – 176,9 тис.грн. (КП Новобузької міської ради «Комунальник» — 30,5 тис. грн., КП «Водопровідні мережі» — 146,4 тис.грн.);

Березанський район: заборгованість населення – 148,5 тис. грн.,

Баштанський район: заборгованість населення – 66 тис. грн.;

Березнегуватський район: заборгованість населення – 26,8 тис. грн.

Для поліпшення ситуації, що склалася з розрахунками за електричну енергію, вжито наступних  заходів:

  1. Керівники житлово-комунальних та промислових підприємств, які мають борги за електричну енергію, заслуховувалися на засіданнях обласного штабу з підготовки до опалювального сезону 2017/2018 року та сталого його проходження, обласного антикризового енергетичного штабу (засідання проводяться щомісяця), координаційної ради з питань безпеки енергопостачання (2 засідання), їм та міським (міст обласного значення) головам надавалися конкретні доручення щодо виправлення ситуації з платежами за спожиту електричну енергію.
  2. У відповідності з механізмом постанови Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 № 332 територіальною комісією з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах у Миколаївській області, утвореною розпорядженням голови облдержадміністрації від 05.05.2017 № 149-р, 2017 року 12 комунальним підприємствам узгоджено обсяг з різниці в тарифах на послуги з централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що надавалися населенню та бюджетним установам області, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості послуг тарифам, що затверджувалися або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, яка утворилася станом на 01.01.2016, на загальну суму 135,2 млн. грн.

Вжиті заходи дали змогу забезпечити безперебійне електропостачання всіх категорій споживачів області.

 

Розрахунки за відпущений ПАТ «Миколаївгаз» за січень-вересень 2017 року споживачам області природний газ становлять 95,2% (що на 10,6% вище розрахунків за січень-вересень 2016 року), у тому числі населенням – 95,1%.

100-відсотковий рівень розрахунків за спожитий природний газ у звітному періоді забезпечили 16 районів, у т.ч. лідируючи позиції займають Первомайський (1 місце), Братський (2 місце), Єланецький (3 місце) райони.

Серед міст обласного значення – м. Вознесенськ (1 місце), м. Первомайськ,  м. Очаків (2-3 місце).

Нижчі розрахунки за природний газ мають: Кривоозерський (район малогазифікований) (19 місце), Арбузинський (18 місце), Березнегуватський (17 місце) райони. Серед міст обласного значення м.Миколаїв (4 місце серед 4 міст обласного значення).

На рівень розрахунків за природний газ, впливає:

— заборгованість за газ теплопостачальних підприємств, яка за станом на 01.10.2017 становить 125,8 млн.грн.

Теплопостачальними підприємствами області за січень-вересень 2017 року спожито 58,7 млн. куб. м природного газу (за січень-вересень 2016 року –54,5 млн.куб. м) вартістю 349,3 млн. грн., оплачено 397,0 млн. грн., або 113,7%. Але частину платежів зараховано в рахунок погашення боргу минулих років  (173,4 млн.грн.), через що рівень розрахунків знизився до 64%).

Після пуску теплової енергії теплопостачальними підприємствами в опалювальному періоді збір коштів за надані послуги відбувався із запізненням (близько 1,5 місяця) у зв’язку з створенням касового розриву – населення оплачує отриману послугу з теплопостачання до 10 числа щомісяця, а теплопостачальні підприємства повинні здійснити попередню оплату необхідних обсягів газу – до 1 числа щомісяця.

— недостатній рівень розрахунків організацій місцевого бюджету, заборгованість – 1,7 млн. грн.;

— недостатній рівень розрахунків населенням, заборгованість –37,2 млн. грн.

Причинами низьких розрахунків за природний газ по районах та містах є:

у Арбузинському районі: заборгованість по пільгах і субсидіях – 800 тис.грн.;

у Березнегуватському районі: заборгованість населення –  4222 тис.грн., організацій державного бюджету – 54 тис. грн.;

у м. Миколаїв: заборгованість населення – 3679 тис. грн., по  субсидіях – 13284 тис. грн., організацій місцевого бюджету – 274 тис. грн., теплопостачальних підприємств – 121538 тис. грн.

Питання погашення заборгованості за природний газ контролювалося  обласним штабом з підготовки до опалювального сезону 2017/2018 року та сталого його проходження, обласним антикризовим енергетичним штабом (засідання проводяться щомісяця). На засіданнях штабів заслуховуються керівники теплопостачальних підприємств, бюджетних установ. Завдання, які ставилися перед ними – погасити існуючу заборгованість підприємств за спожитий природний газ. Так, в міжопалювальному періоді 2017 року теплопостачальними підприємствами області оплачено в НАК «Нафтогаз України» 131,8 млн. грн.

Вжиті заходи дали змогу забезпечити стабільне газо- та теплопостачання споживачів області.

 

 

Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

 

За останніми звітними даними за січень — червень 2017 року у розвиток економіки Миколаївської області спрямовано 4713,9 млн.грн. (без урахування податку на додану вартість). Індекс капітальних інвестицій становить 97,5% у порівнянні з відповідним періодом 2016 року.

Падіння обсягів капітальних інвестицій у звітному періоді пояснюється наявністю високої порівняльної бази у І півріччі 2016 року, коли в області спостерігались високі темпи зростання обсягів капітальних інвестицій (205,9%) і область посідала одне з перших місць серед інших регіонів України.

У розрахунку на одну особу постійного населення в області за цей період освоєно 4086,8 грн. капітальних інвестицій.

Серед міст області найвищий показник на одну особу посідає м. Миколаїв – 5193,7 грн. (в 1,3 раза більше від загально обласного показника), а найменший обсяг капітальних інвестицій на одну особу спостерігається у м. Очаків – 264,0 грн. і в м.Первомайську — 274,3 тис.грн., що у 15 разів менше порівняно із загальнообласним обсягом.

У м. Миколаєві зосереджено значну частку підприємств, які за рахунок власних коштів здійснюють інвестування у реконструкцію, розширення та модернізацію потужностей.

Так, у І півріччі 2017 року за рахунок освоєння капітальних інвестицій у м.Миколаєві проведена реконструкція виробничих потужностей загальною площею 4188 кв.м (ТОВ СП «Нібулон») — І черга будівництва; проводиться модернізація системи знезараження питної води на об’єктах МКП «Миколаївводоканал», НСВ ІV підйому; проведено реконструкцію діючих потужностей СМП «Октябрьск» та встановлено дві тупикові підстанції КТП-630 кВА та КТП-1000кВА (4-та черга).

На території Миколаївського морського порту:

завершена реконструкція візувальної естакади на 14 вагонів довжиною 204,7м.п. (ТОВ «Грінтур-ЕКС»); побудовано технологічний проїзд з перенесенням інженерних мереж (район 7-го причалу) площею 4050 кв.м та вузол приймання зерна з автотранспорту потужністю 250 т/год. (ПАТ «ДПЗКУ» «Миколаївський портовий елеватор»); побудовано виробничо-складські будівлі та допоміжні споруди І черга будівництва (ТОВ «Миколаївський рибний порт»); реконструйовано підпірні стінки з улаштуванням технологічного проїзду (ТОВ «Дунайська Судноплавно-Стивідорна Компанія»).

Міста Очаків і Первомайськ у цей період відзначились незначними обсягами освоєних капітальних інвестицій.

Серед районів області значно вище середньообласного показника освоєння капітальних інвестицій на одну особу спостерігається у Вітовському районі – 15409 грн. Такі показники пояснюються залученням значних обсягів капітальних інвестицій у розширення, модернізацію та технічне переоснащення провідних підприємств району: ТОВ «Сандора», ФГ «Органік Сістемс», ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані», ТОВ»Супутник-Агро» та ін.

Також високі показники освоєння капітальних інвестицій на одну особу спостерігається в Новоодеському (6424,6 грн.), Веселинівському  (4939,4 грн.), Арбузинському (4600,1 грн.) та Братському (3989,3 грн.) районах.

Значно нижчі показники спостерігаються у Снігурівському (1106,4 грн.), Очаківському (1287,5 грн.) Врадіївському (1453,8 грн.) та Миколаївському (1478,1 грн.) районах.

Неоднорідність економічного простору області, а саме мала щільність населення і населених пунктів, уповільнення розвитку більшості середніх і малих міст, селищ та сіл, недостатній рівень розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури призводить до асиметричного розвитку територіальних одиниць області.

 

За станом на 01.07.2017 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку області, склав 215,3 млн.дол.США, що на 0,8% (1,8 млн.дол.США) більше обсягів інвестицій  на початок 2017 року. Збільшення акціонерного капіталу нерезидентів відбулося за рахунок грошових внесків та майна.

Більша частина іноземного капіталу зосереджена на підприємствах обласного центру – 140,9 млн.дол.США (65,4%), Вітовського – 40,8 млн.дол.США (18,9%) та Вознесенського – 27,5 млн.дол. США (12,8%) районів області.

Протягом І півріччя 2017 року в економіку області іноземними інвесторами вкладено 1,4 млн.дол. США прямих інвестицій у переробну промисловість, складське господарство та операції з нерухомим майном.

Шляхом відмови від права власності на капітал на користь резидента,  незначного вилучення грошових внесків підприємствами оптової торгівлі, харчової промисловості, транспорту, складського господарства вилучено
4,2 млн.дол.США.

Темпи зростання (зменшення) обсягу прямих іноземних інвестицій   до обсягів на початку року відзначаються збільшенням в усіх містах обласного значення: Вознесенськ — 104,4% (1 місце), Первомайськ — 103,9% (2 місце), Очаків —  102,1% (3 місце) та районах області: Новоодеський — 110,4% (4 місце), Вознесенський — 109,0% (5 місце), Очаківський — 107,8% (6 місце), Снігурівський – 104,2% (8-9 місця), Березанський — 104,0% (10 місце), Кривоозерський – 102,9% (12 місце), Вітовський – 100,9% (13 місце).

До статутних фондів двох – Братського та по одному – Очаківського, Казанківського, Новоодеського, Вітовського, Новобузького районів іноземними інвесторами внесено грошові кошти та майно.

Темпи зростання обсягу інвестицій у м.Миколаєві зменшились (98,7%), в основному, через відмову від права власності на капітал на користь резидента на підприємстві, що займається оптовою торгівлею.

До м.Южноукраїнськ (5 місце), Арбузинського, Доманівського та Єланецького  районів області (16-18 місця) інвестиції не надходили.

Інформація щодо темпів зростання (зменшення) обсягів прямих іноземних інвестицій на початок року конфіденційна відповідно до Закону України «Про державну статистику» у таких районах області: Новобузькому
(1 місце), Братському (2 місце), Первомайському (3 місце), Березнегуватському  (7 місце), Врадіївському (8-9 місце), Баштанському (11 місце), Веселинівському та Миколаївському (14-15 місця). Казанківський район виключено із рейтингової оцінки за відсутності статистичної бази на початок року, що унеможливлює розрахунок показника.

За станом на 01.07.2017 року обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу населення по області становив 186,7 дол.США.

В розрізі міст (обласного значення) та районів області зафіксовані такі показники: Миколаїв — 288,9 дол.США (1 місце), Очаків — 31,8 дол.США
(2 місце), Первомайськ — 7,0 дол.США (3 місце), Вознесенськ — 3,3 дол.США
(4 місце); Вознесенському — 896,4 дол.США (1 місце), Вітовському —
807,8 дол.США (2 місце), Кривоозерському — 101,6 дол.США (3 місце), Очаківському — 34,2 дол.США (4 місце), Новобузькому (5 місце), Новоодеському — 17,3 дол.США (6 місце), Березанському — 8,7 дол.США
(7 місце), Врадіївському (8 місце), Снігурівському 6,2 дол.США (9 місце), Братському (10 місце), Березнегуватському (11 місце), Баштанському
(12 місце), Казанківському (13 місце),  Веселинівському, Миколаївському та Первомайському (14-16 місця), Арбузинському, Доманівському та Єланецькому (17‑19 місця).

Облдержадміністрацією здійснювалися заходи щодо формування позитивного міжнародного іміджу області та сприяння залученню іноземних інвестицій до реалізації проектів на території регіону.

У рамках цієї роботи у  жовтні п.р. організовано Інвестиційний форум «Миколаївщина – надійний партнер» (далі – Форум), який зібрав майже 300 представників державних та місцевих органів влади, дипломатичного корпусу, ділових кіл, фінансових установ, потенційних інвесторів.

Під час Форуму проведено дискусії щодо проблем та перспектив роботи вітчизняних та іноземних інвесторів Миколаївської області в галузі інфраструктури, агропромислового комплексу, відновлювальної енергетики.

З метою поширення серед іноземних інвесторів учасників Форуму надано буклет «Інвестиційні пропозиції Миколаївської області», який містить інформацію про інвестиційні пропозиції, земельні ділянки типу «Green-field» та «Brown-field».

У жовтні п.р. голова облдержадміністрації О.Ю.Савченко взяв участь у міжнародному інвестиційному бізнес-форумі в Одесі «Odessa 5T Investment Promotion Forum», на якому виявлено зацікавленість ряду учасників форуму в реалізації конкретних інвестиційних проектів на Миколаївщині.

Інвестиційний потенціал морегосподарського комплексу Миколаївщини презентовано бельгійським партнерам в рамках візиту делегації області на чолі з заступником голови облдержадміністрації О.В.Кушніром  до м. Гент у вересні. Члени делегації вивчили європейський досвід з питань впровадження стратегії державно-приватного партнерства у портовому господарстві. За підсумками візиту досягнуто домовленості щодо подальшого розвитку співпраці між торгово-промисловими  палатами області та Східної Фландрії, налагодження бізнес-контактів, відвідування бельгійською делегацією Миколаївщини у 2018 році.

Протягом року питання залучення інвестицій до розвитку аграрного господарства, переробної промисловості, машинобудування, альтернативної енергетики, ІТ-технологій, туризму, транспортної інфраструктури області  обговорювалися під час візитів делегацій дипломатичних представництв іноземних держав в Україні, зокрема Франції, США, Кореї, Білорусі, Швеції, ЄС, Китаю, Болгарії.

Можливість відновлення роботи підприємства з молдавськими інвестиціями «Первомайський гранітно-щебеневий кар’єр» обговорено під час зустрічі керівництва облдержадміністрації із заступником Міністра регіонального розвитку та будівництва Республіки Молдова у липні п.р., залучення інвестицій у розвиток відновлювальної енергетики – з канадськими компаніями «Refraction Asset Management» та «Wooden Horse Strategies LLC» у серпні п.р., інфраструктури регіону – з литовською фірмою «KAUNO TILTAI» у вересні п.р., будівництва заводу з утилізації ТПВ – з бізнесовими колами Британії, Індії та Швейцарії у жовтні п.р.

Для поширення серед зацікавлених іноземних партнерів підготовлено 17 інвестиційних пропозицій від суб’єктів господарювання, які потребують іноземного капіталу у розмірі понад 20 млн.дол.США кожний, 19 вільних земельних ділянок «Greenfield», 17 виробничих площ «Brownfield». Ці пропозиції направлено Адміністрації Президента України, Офісу із залучення та підтримки інвестицій «UkraineInvest», оприлюднено на веб-сайті облдержадміністрації та розміщено на новоствореному інвестиційному порталі «Розумний регіон».

Інвестиційні пропозиції підприємств області також надавалися:

— 9 іноземним делегаціям, які відвідали область у січні-жовтні п.р.;

-19 Посольствам України за кордоном;

Мінрегіону України для підготовки візитів до Латвії, ОАЕ та Катару; засідань спільних міжурядових комісій з Саудівською Аравією, Узбекистаном, Молдовою, Азербайджаном, Китаєм, Туркменістаном, Туреччиною;

Мінекономрозвитку України для підготовки засідання Координаційної Ради з питань економічного співробітництва з Японією та Комітету ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу  «Кейданрен», залучення фінансової підтримки Чорноморського банку торгівлі та розвитку;

Торгово-промисловій палаті України для представлення області
у Міжнародній спеціалізованої виставці «Експо-2017» у  м. Астана (Казахстан).

 

 

Протягом січня-вересня 2017 року в області прийнято в експлуатацію житла у розрахунку на 1000  населення 51,2 м2 загальної площі житла.

За показником обсяг введеного в експлуатацію житла у розрахунку на 1000 населення серед міст обласного значення 1-2 місце посіли: м. Очаків – 107,5 м2 (1), м.Миколаїв – 87,3 м2 (2).

Найнижчий показник у м.Южноукраїнськ – 29,3 м2 (5), м. Первомайськ – 39,8 м2 (4), м. Вознесенськ – 46,7 м2 (3).

Оскільки у Братському, Врадіївському, Доманівському, Єланецькому, районах протягом січня-вересня 2017 року не вводилось в експлуатацію житло, то ці райони займають16-19 місця.

За показником «Обсяг прийнятого в експлуатацію житла у розрахунку на 1000 населення в області»  серед районів області 1-3 місця посіли: Очаківський – 71,2 м2 (1), Березанський – 68,0 м2 (2) та Арбузинський райони – 60,5 м2  (3).

Найнижчий цей показник в наступних районах області, а саме:  у Вознесенському – 2,3 м2 (15), Снігурівському – 2,9 м2 (14), Новобузькому – 4,2 м2 (13). Новоодеський  та Кривоозерський райони зайняли 11-12 місця, цей показник в них складає 7,7 м2.

 

У січні-вересні 2017 року в області прийнято в експлуатацію 59,1 тис.м2 загальної площі житла, що на 13,7% менше ніж у січні-вересні 2016 року.

У Братському, Врадіївському, Доманівському, Єланецькому районах протягом січня-вересня 2017 року не вводилось в експлуатацію житло.

За відсутністю базового періоду значення показника неможливо розрахувати по Березнегуватському, Веселиновському, Казанківському та Кривоозерському районах.

В порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, збільшились темпи зростання обсягу введення в експлуатацію житла в трьох містах обласного значення, а саме: в м. Южноукраїнськ (232,1%), м. Первомайськ (156,1%) м.Вознесенськ (129,0%).

В Очаківському (363,5%) Первомайському (254,6%), Березанському (216,8%) Снигурівському (190,2%), Арбузинському (111,5%) районах спостерігається зростання обсягу введення в експлуатацію житла.

В порівнянні з аналогічним періодом 2016 року зростання обсягу введення в експлуатацію житла не спостерігається у м. Очаків – 91,8 % та м. Миколаїв – 79,2 %.

Оскільки у Братському, Врадіївському, Доманівському, Єланецькому районах протягом січня-вересня 2017 року не вводилось в експлуатацію житло (12-15 місця).

Спостерігається зниження цього показнику в наступних районах області: Вознесенському – 20,7% (11), Миколаївському – 27,3 % (10), Новоодеському – 46,1% (9), Вітовському – 49,4% (8), Новобузькому – 64,9% (7), Баштанському – 65,5% (6).

Зниження темпів будівництва житла зумовлено відсутністю фінансування житлових програм з боку держави, недостатністю фінансування програм з місцевих бюджетів, зменшенням довіри до новобудов як до об’єктів вкладення коштів, недоступністю житла для більшості громадян, що пов’язано з постійним зростанням вартості його спорудження та, відповідно, цін його реалізації (вартість 1 м2 житла значно вища ніж опосередкована вартість, визначена в регіоні).

Крім того, в більшості районів області дуже низький попит на житло, у зв’язку з чим відсутня необхідність його будівництва.

У зв’язку з вищезазначеним вирішення житлового питання та нарощування обсягів будівництва в більшості випадків є неможливим без фінансування державних житлових програм та впровадження нових механізмів забезпечення громадян житлом.

Для розв’язання проблем у будівництві багатоповерхового житла  створено робочу групу по вирішенню проблемних питань які виникають у забудовників під час будівництва, склад якої затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації від 19.07.2012 №224-р.

З метою визначення стратегічних напрямів розвитку житлового будівництва в регіоні, спрямування діяльності суб’єктів будівельної галузі, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на повне здійснення заходів щодо розв’язання проблем житлового забезпечення громадян, розпорядженням голови облдержадміністрації від 14.06.2013   №182-р утворена координаційна рада з питань розвитку житлового будівництва у Миколаївській області.

 

Наявність затвердженої Схеми планування території району

Кожний район області має затверджену Схему планування території району. Водночас, ці схеми були розроблені в період з 1967 по 1993 рік та на сьогодні практично втратили свою актуальність.

До розроблення нової Схеми планування території району приступили
лише Арбузинський та Казанківський райони, які ще у 2015 році виготовили в електронному та аналоговому варіантах топогеодезичну підоснову для зазначеної містобудівної документації. Однак у подальшому ця робота була призупинена.

Інші райони до розроблення Схеми планування території району не
приступали.

Наявність затвердженого генерального плану міста обласного значення

Кожне місто обласного значення забезпечено затвердженим генеральним
планом.

Міста Миколаїв та Вознесенськ затвердили свої генеральні плани у 2009 році та мають топогеодезичну підоснову, виготовлену в електронному та аналоговому варіантах.

Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради виконується оновлення генерального плану та розроблення наступних видів містобудівної документації міста Миколаєва, на що у 2017 році заплановано 5260,0 тис.грн. Виконання робіт продовжується.

Рішенням Первомайської міської ради від 16.10.2015 №2 затверджено генеральний план міста.

В місті Южноукраїнськ розроблено новий генеральний план, який затверджено рішенням Южноукраїнської міської ради від 03.06.2016 №218.

Місто Очаків до сьогодні користується генеральним планом, затвердженим у минулому столітті.

Очаківська міська рада разом із ДП УДНДІ проектування міст «Діпромісто» імені Ю.М.Білоконя завершено розроблення нового генерального плану міста. Матеріали проекту генерального плану направлено на проходження державної експертизи.

Із 4 міст районного підпорядкування та 17 селищ міського типу розпочато роботи з виготовлення генеральних планів у містах Баштанка, Снігурівка та Нова Одеса. В інших населених пунктах фінансування вищезазначених робіт місцевими бюджетами на 2017 рік не передбачено.

Наявність затвердженого плану  зонування  території міста обласного значення

Планом зонування території забезпечено місто Первомайськ, який затверджено рішенням міської ради від 26.06.2015 №12.

В місті Вознесенську, рішенням міської ради від 30.11.2015 №6 затверджено план зонування.

В місті Южноукраїнську, рішенням міської ради від 03.06.2016 №218 затверджено план зонування міста.

В місті Миколаєві, рішенням міської ради від 11.08.2016 №6/3 затверджено план зонування міста.

В місті Очакові завершено розроблення плану зонування, однак ще не затверджено рішенням міської ради.

Наявність затвердженого детального плану території міста обласного значення

Детальні плани окремих ділянок території населеного пункту розробляються по мірі необхідності для уточнення положень генерального плану населеного пункту.

Протягом трьох кварталів 2017 року детальні плани окремих територій в містах обласного значення не затверджено.

 

 

Фінансова діяльність

 

Рівень виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів) до затверджених органами місцевого самоврядування показників у січні-вересні 2017 року по області становив 108,3%.

Усіма бюджетами міст, зведеними бюджетами районів, крім м.Вознесенська, виконано планові призначення 9 місяців  2017 року.

Рівень виконання плану по м.Вознесенську становив 97,7% внаслідок недоотримання акцизного податку від вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пальне) у зв’язку із затриманням процесу прийняття  змін до постанови КМУ  № 96 від 02.02.2017 року «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування», якими  регламентується процес розподілу акцизного податку до місцевих бюджетів на ІІ півріччя п.р.

Серед міст обласного значення найвищий показник виконання по бюджетах має м.Южноукраїнськ – 107,3%, м. Первомайськ – 105,8%, м.Очаків – 105,7%. Серед зведених бюджетів районів найвищий рівень виконання планових показників досягнуто Очаківським (162%), Вознесенським (158,1%) і Миколаївським (149,1%) районами.

Перевиконання планових показників січня-вересня ц.р. відбулося по всіх основних податках та зборах загального фонду, найбільше по: податку на доходи фізичних осіб (на 151,8 млн.грн., або на 7,4%), платі за землю (на 57,6 млн.грн., або на 13 відсотків), єдиному податку (на 38,9 млн.грн., або на 10,8%), податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними та фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості (на 9,1 млн.грн., або на 26,9%) тощо.

 

Темп зростання (зменшення) доходів загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів) у січні-вересні 2017 року до відповідного періоду попереднього  року становив 131,1%.

Усі бюджети міст, зведені бюджети районів  збільшили обсяги надходжень до загального фонду у порівнянні з  9 місяцями 2016 року. Серед міст обласного значення найвищий показник темпу зростання доходів загального фонду по бюджетах мають міста Вознесенськ (134,5%), Миколаів (126,4%) та Очаків (125,8%). Серед зведених бюджетів районів найвищий темп зростання досягнуто Веселинівським (181,3%), Миколаївським (167,9%) та Новобузьким (161,2%) районами.

Збільшення надходжень до загального фонду в січні-вересні ц.р. у порівнянні з відповідним періодом попереднього року відбулося за рахунок:

податку на доходи фізичних осіб (на 617,9 млн.грн., або на 38,7%) внаслідок підвищення державою мінімальних соціальних гарантій (зростання мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 від 1600 грн. до 3200 грн.);

плати за землю (на 82,9 млн.грн., або на 19,8%) за рахунок змін у податковому законодавстві щодо встановлення нижньої межі ставки земельного податку для земель загального користування та сільгоспугідь, нормативно-грошову оцінку яких проведено (не менше 0,3%); індексації нормативно-грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення на коефіцієнт 1,06; сплати боргів минулих років з орендарів земельних ділянок та орендної плати наперед;

єдиного податку (на 105,5 млн.грн., або на 35,8%) у зв’язку з підвищенням ставок єдиного податку для платників податків четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників — юридичних осіб, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків);

податку на прибуток приватних підприємств (на 14,9 млн.грн., або на 32,2%) завдяки збільшенню сплати великими платниками до обласного бюджету;

податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними та фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості (на 12,7 млн.грн., або на 42%) за рахунок збільшення кількості об’єктів оподаткування та авансових платежів.

Впродовж 9 місяців ц.р. головами райдержадміністрацій, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад, керівниками управлінь, відділів, інших структурних підрозділів облдержадміністрації, головним управлінням Держземагентства у Миколаївській області, Головним управлінням Державної фіскальної служби у Миколаївській області, територіальними органами інших міністерств і відомств забезпечувалося виконання заходів щодо наповнення місцевих бюджетів та економного витрачання бюджетних коштів, які було затверджено розпорядженнями голови облдержадміністрації від 14.02.2015 № 39-р та від 16.03.2016 № 80-р.

 

За підсумками січня — вересня 2017 року темп зростання заборгованості із страхових внесків економічно активних платників до Пенсійного фонду України  по області становив 105,3%. Сума заборгованості економічно-активних платників за звітний період зросла на 1144,4 тис.грн. Негативна тенденція спричинена зростанням боргів у місті Первомайську на 1411,6 тис.грн. (111,0%), а також у Арбузинському на 131,7 тис.грн. (130,6%) районі, та пов’язана із нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій при погашенні заборгованості комунальними та державними підприємствами.

Найвищими темпами скорочувалась заборгованість у Врадіївському (33,6%), Веселинівському (48,2%) та  Братському (57,5%) районах.

Повністю відсутня заборгованість даної категорії платників у місті Очаків, Баштанському, Березанському, Березнегуватському, Доманівському, Єланецькому, Кривоозерському, Очаківському та Снігурівському районах.

У рамках заходів щодо стягнення заборгованості зі сплати  внесків та інших платежів, економічно активним платникам своєчасно та в повному обсязі виставлені вимоги про сплату боргу. З початку року до судових органів подано позови на суму 9,4 млн  грн (з урахуванням попередніх періодів), з них задоволено позовних заяв судами першої та апеляційної інстанції на користь органів Пенсійного фонду України на загальну суму  2,6 млн грн. За станом на 01 жовтня 2017 року в органах державної виконавчої служби на виконанні знаходяться рішення суду на суму 48,0 млн грн. Від заходів примусового стягнення через органи державної виконавчої служби  з початку року надійшло коштів у сумі 1,4 млн. грн.

 

 

До бюджетів усіх рівнів по платежах, які контролюються органами ДФС у Миколаївській області, у січні-вересні 2017 року мобілізовано 6 256,2 млн. грн., що у співставних умовах (з урахуванням міграції великих платників податків та інших платників області) на 1 751,9 млн. грн. більше, ніж у аналогічному періоді 2016 року (січень-вересень 2016 р. у співставних умовах – 4 504,3 млн. гривень). Тобто, забезпечено темп росту – 138,9 %.

У розрізі адміністративно-територіальних одиниць темп зростання надходження платежів досягнуто по усіх районах та містах обласного значення. Найвищий показник зростання надходжень має місце по:

Березнегуватському району – 224,6% (за рахунок збільшення сплати податків ФГ «Нескінченний Обрій» – «+»19 497 тис. грн.; Колгосп «Прометей» — «+» 3112 тис. грн.; ПП «Прогрес» –«+»931 тис. грн.; ПСП «Воля» — 1 623 тис. грн.; СТОВ ім.Т.Г. Шевченка – «+»1 577 тис. грн.; ФГ «Скорпіон – «+»928 тис. грн. тощо);

Веселинівському району – 202,7% (за рахунок збільшення сплати податків СВФ «Агросоюз» — «+»13 736 тис. грн.; СФГ «Волощакевич» – «+»5 949 тис. грн.; ВТ ТОВ «Чорномор» – «+»4 931 тис. грн.;ТОВ «Поріччя» – «+»2 545 тис. грн.; СФП «Пролісок» — «+» 2 208 тис. грн.; ПАТ «Веселинівський завод СЗМ» – «+»729 тис. грн. тощо);

Миколаївському району – 189,4% (за рахунок збільшення надходжень по ТОВ ДП «Степове» — «+» 6 337 тис. грн.; ТОВ «Криничанське» – «+» 6 008 тис. грн.; ТОВ «Зеленоярське» – «+» 5 710 тис. грн.; ТОВ «Трихатське- Агро» – «+» 5 608 тис.грн.;ДП «Племпродуктор «Степове» – «+» 3 324 тис. грн. тощо);

Вознесенському району – 178,6% (за рахунок збільшення сплати податків ПСП «Відродження» – «+»8 521 тис. грн.; ТОВ «Дружба» – «+»5 931 тис. грн.; ПрАТ «Микитівський гранітний кар’єр» –  «+»5 886 тис. грн.; ТОВ «Нива Березнегувате» – «+»5 283 тис. грн.; ПП «Укрінтерпостача» — «+» 3 557 тис.грн. тощо);

Врадіївському району – 173,6% (за рахунок збільшення надходжень по

ПП «ВКП «Каро» – «+»5 777 тис. грн.; СТОВ Агрофірма «Україна» –«+»2 217 тис. грн.; ПП «Норок»– «+»1 120 тис. грн.; Ф/Г «Рідний Край – В» –«+»653 тис. грн.; ПП НВП «Агроенергетичні Технології» – «+»519 тис. грн. тощо).

 

За станом на 01.10.2017 податковий борг до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням банкрутів) склав 696,3 млн. грн. та у порівнянні з початком року зменшився на 68,5 млн. гривень. За 9 місяців 2017 року в цілому по області темп зменшення податкового боргу до бюджетів усіх рівнів становив 91% (01.01.17 –  764,7 млн. гривень).

Скорочення податкового боргу до зведеного бюджету забезпечено по м.Миколаєву, м. Вознесенську та Кривоозерському району.

По інших містах та районах області відбулося збільшення податкового боргу. Зокрема, по Веселинівському району податковий борг зріс у 11,9 р., Врадіївському району – у 4 р., Єланецькому – у 3,5 р., Новобузькому  – у 2,7 р., Братському – у 2,1 р., Баштанському – у 2 р., Казанківському та Новоодеському районах – у 1,8 р., Березанському, Вітовському та Снігурівському районах – у 1,7 рази. По м. Очакову зростання становить 155% від суми боргу на початок 2017 року, Доманівському району – 153%, Березнегуватському – 151%, Очаківському – 149%, Миколаївському – 146%, Арбузинському  – 131%, Первомайському районах – 116%, м.Первомайську – 115% та м. Южноукраїнську – 111%.

Збільшення податкового боргу потягом січня-вересня 2017 році по зазначених адміністративно-територіальних одиницях відбулося за рахунок:

— несплати самостійно задекларованих зобов’язань у сумі 50,6 млн. грн. (Веселинівський район: фізичні особи – 949 тис. грн.; Вознесенський район: ПАТ „Зелений Гай” – 533,6 тис. грн.; Врадіївський район: фізичні особи – 856 тис. грн.; Єланецький район: фізичні особи – 430 тис. грн.; Новобузький район: ТОВ „Агро Софія” – 402 тис. грн., фізичні особи – 4389 тис. грн.; Братський район: ТОВ „Нест” – 84 тис. грн., фізичні особи – 598 тис. грн.; Баштанській район: СТОВ „Світоч” – 129 тис. грн., фізичні особи – 2827 тис. грн.; Казанківський район: ДП „Підприємство ВК №93” – 491 тис. грн., фізичні особи – 1497 тис. грн.; Новоодеський район: ПАТ „Укрнафта” – 60 тис. грн., ТОВ „Новоодеський райбуд” – 18 тис. грн., фізичні особи – 1492 тис. грн.; Березанський район: ФГ „Верес” – 370 тис. грн., ФГ „Удача” – 84 тис. грн., фізичні особи – 466 тис. грн.; Вітовський район: МП „Украгропромторг” – 46 тис. грн., ЖКП „Світанок” –  16 тис. грн., фізичні особи – 2270 тис. грн.; Снігурівський район: СТОВ „ім.Шевченка” – 39 тис.грн., фізичні особи – 1051 тис. грн.; м. Очаків: ОКСТ „Очаків” – 1802 тис. грн., ООСКЗ – 406 тис. грн., ТОВ „ОКСТ „Ольвія” – 609 тис. грн., МКП „Очаківводоканал” – 311 тис. грн., фізичні особи – 29 тис. грн.; Доманівський район: ФГ „Агро Шейк” – 26 тис. грн., фізичні особи – 1275 тис. грн.; Березнегуватський район: Березнегуватське РСТ – 73 тис. грн., СТОВ ім..Шевченка – 59 тис. грн., фізичні особи – 830 тис. грн.; Очаківський район: ПСП „Козирське” – 64 тис. грн., фізичні особи – 916 тис. грн.; Миколаївський район: КЕВ м. Миколаїв – 347 тис. грн., ТОВ „Олімпійський” – 200 тис. грн., Підприємство Ольшанської ВК №53 – 74 тис. грн., ТОВ „Удача” – 55 тис. грн., фізичні особи – 546 тис. грн.; Арбузинський район: ДП „Підприємство Арбузинської ВК №83” – 294 тис. грн., Костянтинівське ЖКГ – 72 тис. грн., ТОВ „Дортехнологія” – 40 тис. грн., фізичні особи – 540 тис. грн.; Первомайський район: ВАТ „Первомайський кар’єр „Граніт” – 237 тис. грн.,  ПП „Влад Плюс” – 85 тис. грн., КП „Первомайський міськводоканал” – 63 тис. грн., ТДВ „Первомайський спецкар’єр” – 50 тис. грн., фізичні особи – 1142 тис. грн.;  м. Первомайськ: КП „Первомайський міськводоканал” – 763 тис.грн., КП „Комунсервіс” – 719 тис. грн., КП „Тепло” – 220 тис. грн., КП „Затишок” – 77 тис. грн., фізичні особи – 641 тис.грн.);

— несплати донарахувань за результатами контрольно-перевірочної роботи – 18,6 млн. грн. (Веселинівський район: ФГ „Алеся” – 7857 тис. грн.; Баштанській район: ФГ „Любарське” – 235 тис. грн., фізичні особи – 180 тис. грн.; Березанський район: фізичні особи – 511 тис. грн.; Вітовський район: ТОВ „Промінь відродження” – 3255 тис. грн., ТОВ „Ніко-Пак” – 672 тис. грн., фізичні особи – 143 тис. грн.; Снігурівський район: ПАТ „Укрнафта” – 38 тис. грн., фізичні особи – 16 тис. грн.;  фізичні особи – 90 тис. грн.; Доманівський район: ПСП „Ротор-Б” – 403 тис. грн., фізичні особи – 24 тис. грн.; Березнегуватський район: Березнегуватське РСТ – 73 тис. грн.; Очаківський район: фізичні особи – 47 тис. грн.; Миколаївський район: Підприємство Ольшанської ВК №53 – 46 тис. грн., ТОВ „Грінвіл ЛТД” – 15 тис.грн., фізичні особи – 78 тис. грн.; Арбузинський район: ДП „Підприємство Арбузинської ВК №83” – 239 тис. грн., фізичні особи – 49 тис. грн.; Первомайський район: КП „Первомайський міськводоканал” – 41 тис. грн., ТОВ „Влад Плюс” – 21 тис.грн., фізичні особи – 204 тис. грн.; м. Первомайськ: КП „Первомайський міськводоканал” – 674 тис. грн., фізичні особи – 322 тис. грн.).

За рахунок погашення податкового боргу до бюджетів усіх рівнів податковими органами області  мобілізовано 94,3 млн. грн., з них:

стягнуто інкасовими дорученнями з рахунків боржників 0,8 млн. грн.;

стягнуто за виконавчими документами 1,6 млн. грн.;

погашено податкового боргу по підприємствах, які перебувають у процедурі банкрутства грошовими коштами – 19,2 млн. грн.;

погашено податкового боргу за рахунок реалізації заставного майна боржників – 0,7 млн. грн.;

сплачено боржником самостійно (після отримання податкової вимоги, судового рішення), а також за результатами проведених співбесід (протоколи, гарантійні листи, договори розстрочення та ін.) – 72 млн. гривень.

Крім того, за 9 місяців 2017 року проведено списання безнадійного податкового боргу у сумі 95,7 млн. грн., в т.ч. за рішенням суду – 67,3 тис. гривень.

 

За 9 місяців 2017 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) склали 2 609,0 млн. грн., що у співставних умовах (з урахуванням втрат від переходу ВПП на податковий облік до інших регіонів) на 42,6%, або на 779,8 млн. грн. більше, ніж у аналогічному періоді минулого року (січень-вересень 2016 р. у співставних умовах – 1 829,2 млн.грн).

У січні — вересні 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року забезпечено зростання надходжень єдиного внеску вище середньообласного показника (142,6%) по:

Вітовському району – 186,3% (факт 2016 року – 24 337 тис. грн.,  2017 рік – 45 344 тис. грн.);

Єланецькому району – 175,6% (факт 2016 року – 7 303 тис. грн.,  2017 рік – 12 827 тис. грн.);

Баштанський району – 175,4% (факт 2016 року – 19 078 тис. грн.,  2017 рік – 33 289 тис. грн.);

Березанському району – 170,9% (факт 2016 року – 11 921 тис. грн.,  2017 рік – 20 368 тис. грн.);

Кривоозерському району – 168,8% (факт 2016 року – 13 011 тис. грн.,  2017 рік –  21 962 тис. грн.)

 

За станом на 01.10.2017 борг по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, становив 186,8 млн. грн., та у порівнянні з початком року зріс на 9,5 млн. грн., темп зростання  становить 105,3% (01.01.17 – 177,3 млн. грн.).

Збільшення боргу зі сплати ЄВ за 9 місяців 2017 року відбулося по всіх районах та містах області крім, м. Вознесенська та м. Южноукраїнська.

Зокрема, по Очаківському району зростання становить 145% від суми заборгованості на початок 2017 року, Березанському – 139%, Вітовському – 138%, Кривоозерському – 128%, Веселинівському – 125%, Баштанському та Братському районах – по 124%, Снігурівському – 123%, Березнегуватському та Вознесенському районах – по 122%, Казанківському – 121%, Єланецькому – 118%, Арбузинському районах – 112%, м. Первомайську – 111%, Миколаївському району – 109%, Первомайському району – 107%, м. Миколаєву – 105%, м. Очакову та Новоодеському району – по 104%, Доманівському району – 103%, Новобузькому району – 101% .

У загальній сумі боргу з ЄВ станом на 01.10.17 борг підприємств державної та комунальної власності становить 93,7 млн. грн., або 50,2% (ДП «Миколаївський суднобудівний завод» – 44,1 млн. грн., КП «Первомайський міськводоканал» – 28,1 млн. грн., КП «Міжнародний аеропорт Миколаїв» – 5,1 млн. грн., КП «Комунсервіс» – 4,4 млн. грн.), борг підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства – 19,9 млн. грн., або 10,7% (ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» – 5,1 млн. грн., ПАТ «Юженергобуд» – 1,1 млн. грн., ПАТ «МСЗ «Океан» – 5,0 млн. гривень).

З початку 2017 року в органи державної виконавчої служби направлено вимоги щодо стягнення заборгованості з ЄВ на суму 42,1 млн. грн., з них погашено 13,5 млн. грн., в т.ч. органами ДВС – 5,8 млн. гривень.

 

 

Ринок праці, доходи населення

 

Аналіз середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника за січень – червень 2017 року (останні звітні дані) районів  Миколаївської області свідчить, що найбільший розмір  вищевказаного показника спостерігається:

серед  міст: у м. Южноукраїнськ  (11127 грн.) та м. Миколаїв  (6467  грн);

серед районів: у Вітовському (9523 грн.), Баштанському (5145 грн.) та Миколаївському (5067 грн.) районах.

Найменший рівень середньомісячної заробітної плати  (за січень-червень 2017 року) спостерігається у працівників підприємств:

серед районів:  Доманівського (4177 грн.), Березнегуватського (4264 грн.),  Первомайського (4427 грн.), що значною мірою, обумовлено зосередженням у цих районах  переважної кількості сільскогосподарьськіх підприємств;

серед міст обласного значення: м.Первомайськ (4485 грн.),                                                                        м. Вознесенськ   (4830  грн.), м. Очаків  (5095 грн.), що обумовлено  зосередженням у цих містах  фондоутворюючих підприємств, у яких  великий відсоток працюючих штатних працівників (76% — 66%), які отримують заробітну плату менше  середньообласного  показника (6282 грн.). Наприклад, підприємства: м.Первомайськ — Первомайська центральна багатопрофільна лікарня, КП «Первомайський міський водоканал», Первомайське відділення Укрпошта; м. Вознесенськ – КУ «Вознесенська центральна районна лікарня», Вознесенське відділення Укрпошта; м.Очаків – військова частина та КП»Очаківський міський водоканал».

Розмір середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника                    у 18 районах та 3 містах менше середньообласного показника (6282 грн.) та  у відсотках до середньообласного показника знаходиться у межах 66,5 – 81,9.

 

Темп зростання (зменшення) заборгованості з виплати заробітної  плати, у% до початку року

Загальна сума невиплаченої заробітної плати у цілому по області за звітними даними за станом на 01 жовтня 2017 року становила 102746,6 тис. грн. (зменшення  протягом  вересня 2017 р. – на 2391,8 тис.грн., або на 2,3%, збільшення до                     початку ц.р. року на 17829,4 тис.грн., або на 21,0% ).

За станом на 01.10.2017 відсутня заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах: Вознесенського, Врадіївського,  Казанківського  та Первомайського районів.

З початку 2017 року найбільше зростання заборгованості із виплати заробітної плати з урахуванням економічно неактивних підприємств спостерігається у районах:

Березнегуватському (приріст  до 01.01.2017 – 1120,5%, борг за станом на 01.10.2017 – 136,7 тис. грн.), Новобузькому (приріст  до 01.01.2017 – 378,2%, борг за станом на 01.10.2017 – 168,8 тис. грн), Баштанському (приріст  до 01.01.2017 – 211,6%, борг за станом на 01.10.2017 – 43,0 тис. грн.),  Єланецкому (приріст  до 01.01.2017 – 195,1%, борг за станом на 01.10.2017 – 109,2 тис. грн.); Братському (приріст  до 01.01.2017 – 190,9%, борг за станом на 01.10.2017 – 121,3 тис. грн.), Снігурівському (приріст  до 01.01.2017 – 125,2%, борг за станом на 01.10.2017 – 119,8 тис. грн.), Вітовському (приріст  до 01.01.2017 – 123,0%, борг за станом на 01.10.2017 – 827,2 тис. грн.),  Веселинівському (приріст  до 01.01.2017 – 100%, борг за станом на 01.10.2017 – 152,4 тис. грн.), Кривоозерському (приріст  до 01.01.2017 – 85,4%, борг за станом на 01.10.2017 – 44,5 тис. грн.)

містах:

Вознесенськ (приріст  до 01.01.2017 – 656,3%, борг за станом на 01.10.2017 – 169,4 тис. грн.): на збільшення боргу вплинула заборгованість філії «Вознесенський райавтодор ДП «Миколаївський облавтодор», яка в свою чергу виникла у зв’язку з несвоєчасним фінансуванням робіт.

Миколаїв (приріст  до 01.01.2017 – 21,5%, борг за станом на 01.10.2017 – 89722,2 тис. грн.): основною причиною зростання  заборгованості  із виплати заробітної плати є збільшення заборгованості на підприємствах міста державної форми власності в основному за рахунок ДП «Миколаївський суднобудівний завод», державного Південного виробничо-технічного підприємства, Державного підприємства  «Український радіотехнічний інститут» (заборгованість цих підприємств за станом на 01.10.2017 становить 63649,4 тис.грн., збільшення до  початку 2017 року – на 31,6%).

Зростання заборгованості в районах області (Арбузинському, Баштанському, Березанському, Березнегуватському, Братському, Веселинівському, Єланецькому, Кривоозерському, Новобузькому, Снігурівському) та м. Вознесенськ відбулося тільки за рахунок зростанння боргу із заробітної плати на філіях                                      ДП «Миколаївський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».

Миколаївська облдержадміністрація спільно із соціальними партнерами, в межах повноважень, постійно вживає відповідних заходів щодо забезпечення контролю за своєчасною та не нижче ніж мінімальним розміром заробітної плати працівникам області, зокрема:

з метою надання методичної допомоги щодо дотримання чинного законодавства з питань оплати праці на підприємствах, в установах та організаціях області з жовтня 2014 року проводиться відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота. Протягом січня — вересня  2017 року вищезазначена робота проведена на 570 підприємствах;

з моменту введення нового розміру мінімальної заробітної плати (з січня              2017 року) було проведено 3057 обстежень діючих підприємств області щодо дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;

забезпечується проведення щоденних моніторингових спостережень стану виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї в розрізі міст та районів, видів економічної діяльності та окремих підприємств.  Вищезазначена  інформація направляється до  контролюючих органів та відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації;

стан виплати заробітної плати на підприємствах області розглянуто на:                     36  засіданнях виконавчих комітетів міських рад та колегіях районних державних адміністрацій; колегії департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  (10 березня 2017 року та 08 серпня 2017 року), 188 нарадах, проведених головами райдержадміністрацій, міськими (міст обласного значення) головами;

з початку  2017 року  проведено 253 засідання тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат різних рівнів, на яких заслухано 319  звітів   відповідальних посадових осіб, керівників (арбітражних керуючих) підприємств-боржників або таких, які порушують терміни виплати поточної заробітної плати.

З метою прискорення ліквідації боргу працівникам державних підприємств Миколаївська облдержадміністрація неодноразово зверталась з листами-клопотаннями до центральних органів виконавчої влади та відповідних відомств  (з початку  2017 року надіслано 9 листів).

 

 

Охорона здоров’я

 

Чисельність наявного населення у Миколаївській області, за оцінкою, на 1 жовтня 2017 року становила 1142,5 тис. осіб.

Упродовж  січня–вересня 2017 року   чисельність населення зменшилася на 7,6 тис. осіб (на 0,7%).

Зменшення чисельності населення області відбулося за рахунок природного скорочення – 5149 осіб та міграційного скорочення – 2439 осіб.

Приріст (зменшення) чисельності наявного населення до початку року по області  становив (-0,66).

Скорочення спостерігалось серед усіх адміністративно-територіальних одиниць регіону.

Серед міст обласного значення найменше скорочення має м.Южноукраїнськ (‑0,57), найбільше  м.Вознесенськ, м.Очаків – (-0,89).

Найменше скорочення серед районів області спостерігалося у  Новоодеському районі (-0,26), найбільше – у Первомайському районі (-1,03).

 

Кількість померлих дітей віком до одного року на 1 тисячу народжених живими за 9 місяців 2017 року становить 5,57, за аналогічний період 2016 року становив 8,08.

Не зареєстровано випадків малюкової смертності у м. Вознесенськ, м.Южноукраїнськ, Баштанському, Братському, Веселинівському, Доманівському, Єланецькому, Кривоозерському районах.

Найвищі показники малюкової смертності зареєстровані у м.Первомайськ – 10,53, Казанківському – 15,63, Врадіївському – 14,60, Березанському – 14,39, Вознесенському – 8,58 районах.

Питання профілактики материнської та малюкової смертності знаходяться на постійному контролі.  У родопомічних закладах області створено достатній запас крові  і кровозамінників, забезпечено цілодобове чергування лікарів акушер-гінекологів у пологових будинках.

На базі обласної лікарні працює симуляційний тренінговий центр для акушер-гінекологів та анестезіологів. З початку роботи центру проведено 18 тренінгів, на яких пройшли навчання 2250 спеціалістів.

Постійно проводяться курси тематичного удосконалення лікарів акушер-гінекологів, заняття та тренінги з питань надання невідкладної допомоги при масивних акушерських кровотечах, дотримання протоколів і стандартів надання медичної допомоги вагітним, роділлям та породіллям, затвердженими наказами МОЗ України.

Налагоджена міжсекторальна взаємодія відділів праці і соціального захисту населення, у справах дітей та закладів охорони здоров’я щодо сімей, в яких батьки не виконують свої обов’язки відносно неповнолітніх дітей (здійснюється регулярний контроль за цільовим використанням коштів одноразової допомоги, наданої при народженні дитини).

 

Питома вага хворих із занедбаними випадками злоякісних новоутворень (ІІІ и ІV стадія для візуальних локалізацій та ІV стадія для інших локалізацій) серед хворих з вперше встановленим діагнозом за 9 місяців 2017 року знизилась і становить 16,3%, проти 16,7% за 9 місяців 2016 року.

Нижче обласного, показники занедбаних випадків онкологічних захворювань зареєстровано в містах та районах області: Баштанському– 11,1%, м. Первомайську – 12,1%,  Первомайському – 12,5%, м. Миколаїв – 14,4%,  м. Южноукраїнськ – 14,5%.

Високі показники занедбаності онкологічних захворювань зареєстровано у районах області: Арбузинському – 27,9%, Казанківському – 26,7%,   Веселинівському – 25,0%,  Новобузькому – 24,6%, Доманівському – 23,8%.

У містах та районах щомісячно проводяться засідання протиракових комісій, на яких розглядаються питання активного виявлення хворих з онкопатологією та охоплення їх спеціалізованим лікуванням. Фахівцями обласного онкологічного диспансеру та онковідповідальними лікарями закладів охорони здоров`я області проводилась робота щодо виконання завдань та заходів передбачених Загальнодержавною, обласною, міськими та районними Програмами боротьби з онкологічними хворобами.

Проводиться робота по інформуванню населення через засоби масової інформації про необхідність профілактики злоякісних новоутворень, своєчасного звернення до лікаря при перших ознаках хвороби.

 

Кількість осіб, що хворіють на активний туберкульоз, на 100 тисяч населення за 9 місяців 2017 року знизилась і становить 41,4 проти 51,0 за 9 місяців 2016 року.

Нижче обласного, показники захворюваності  зареєстровано в містах та районах області: Березнегуватському – 24,6, м.Южноукраїнськ – 26,5, Новобузькому – 29,1, м. Первомайськ – 31,4, Доманівському – 31,5.

Високі показники захворюваності зареєстровано в містах та районах області:  м.Вознесенськ – 60,2, Миколаївському – 80,5, Братському – 72,6, Арбузинському – 70,0.

Ситуація із захворюваності на туберкульоз поліпшується.

На базі обласного протитуберкульозного диспансеру працює відділ моніторингу і оцінки заходів протидії захворюванню на туберкульоз. Складено реєстр хворих, які відмовляються від лікування, та хворих, які часто порушують режими та переривають лікування.

З метою своєчасного виявлення захворюваності на туберкульоз організовано роботу пересувних флюорографів.

В області впроваджено Всеукраїнський реєстр хворих на туберкульоз.

Проводиться просвітницька робота серед населення, особливо серед учнівської та студентської молоді з питань запобігання захворювань на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз та інші небезпечні інфекційні хвороби.

 

 

 

Освіта

 

Запровадження енергозберігаючих технологій в закладах освіти

З метою скорочення витрат на енергоносії та  забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов в закладах освіти  області проводиться певна  робота щодо  заміни віконних заповнень на склопакети.  Впровадження вказаних заходів  у навчальних закладах дозволяє підвищити рівень ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів у будівлях, поліпшити рівень комфортного перебування учнів  у приміщеннях.

Постановами Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. №310-р,  від 12 липня 2017 р. № 463-р  передбачено поточного року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій  у сумі 25,2 млн. грн.   на заміну віконних заповнень у Кривоозерському, Баштанському, Березнегуватському, Казанківському, Очаківському, Арбузинському районах.

Очаківським районом у 15 закладах освіти проведено заміну віконних заповнень на металопластикові (102 склопакети), у тому числі 10 закладів  Куцурубської об’єднаної громади.

Проводиться значна робота по впровадженню енергозберігаючих технологій   у Миколаївському, Казанківському, Веселинівському районах, Нечаянською, Чорноморською громадами.

При підготовці закладів освіти до сталої роботи в осінньо-зимовий період проведено заміну опалювальних котлів на енергоефективні у 16 закладах, виконано ремонт покрівель у 20,  санацію будівель – у 7.   За рахунок коштів інвестора  переведено на електричне опалення  два заклади освіти м. Первомайська.

Робота у даному напрямку триває.

 

Культура

 

За підсумками 9 місяців 2017 року  забезпечено діяльність закладів культури і мистецтв області на належному рівні та підтримку діяльності професійних і аматорських колективів регіону.

Найвищий відсоток оновлення бібліотечних фондів спостерігається у: Вітовському районі – 2,47, Березнегуватському районі – 2,25 та м.Миколаєві – 2,03. Найнижчий показник у: Арбузинському – 0,09, Миколаївському – 0,03 (ОТГ не надали інформацію) та м. Южноукраїнську – 0,00%.

За показником «Питома вага бібліотек, які мають доступ до мережі Інтернет»  серед районів області найвищий показник у Вітовському (83,33) та Очаківському (61,54) районах, найнижчі показники у Єланецькому (12,5), Первомайському (21,21) та Доманівському (22,73) районах.  Причиною є обмежене фінансування з місцевих бюджетів на створення Інтернет-центрів у сільських бібліотеках.

За показником «Питома вага населення, охопленого участю у клубних формуваннях»  найвищі показники в Казанківському (9,70), Миколаївському (8,71– за рахунок показників Миколаївської райдержадміністрації), Баштанському (8,66),  та Вітовському (7,98), найнижчі – в  Вознесенському (2,38  — не всі ОТГ надали інформацію) та  Новобузькому (2,80)  районах, це пов’язано зі слабкою матеріально-технічною базою сільських клубних закладів, відсутністю умов для діяльності аматорських об’єднань та клубних формувань.

За показником «Питома вага охоплення учнів загальноосвітніх шкіл навчанням у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання)» найвищі показники у Первомайському (11,73) та Єланецькому (11,51) районах, найнижчі – Веселинівському (2,60), Березанському (2,78)  та Доманівському (2,81) районах.

 

Для сфери культури придбано об’єкт незавершеного будівництва для розміщення в ньому у подальшому палацу культури для дітей та дорослих.

Після завершення  ремонтних робіт відкрились  бібліотека-філіал №10 Централізованої бібліотечної системи для дорослих, якій згідно з рішенням Миколаївської міської ради від 13.07.2017 №22/7 присвоєно ім’я Почесного громадянина міста Миколаєва  Крісенка В.І. та  бібліотека-філія № 4 Центральної міської бібліотеки для дітей  ім. Ш.Кобера і В.Хоменка.

Відбулась презентація модельної бібліотеки-філії № 2 Центральної міської бібліотеки для дітей  ім. Ш.Кобера і В.Хоменка.

Цього року розпочато роботи з реставрації будівлі Дитячої музичної школи №8, що дозволить не тільки поліпшити умови надання послуг з навчання, а й зберегти для містян пам’ятку історії.

У Вітовському районі відкрито Первомайську дитячу музичну школу.

 

 

Підприємницька діяльність

 

За станом на 01 липня 2017 року (останні звітні дані) у Миколаївській області зареєстровано 81535 суб’єктів підприємницької діяльності, що на 3% менше ніж у відповідному періоді минулого року, з яких 46405 суб’єктів або 56,9% – в обласному центрі, 24230 суб’єктів або 29,7% — у районах області,  10900 суб’єктів або  13,4% — у містах обласного значення. Зменшення кількості зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності області зумовлено змінами у законодавстві України.

Хоча загальна кількість суб’єктів підприємницької діяльності зменшилась, але разом з тим спостерігається тенденція до переваги кількості суб’єктів підприємницької діяльності, які відкривають свій бізнес над кількістю підприємців, які припиняють свою діяльність. На цей час ця різниця становить майже тисячу підприємців.

 

Кількість зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності на 10 тис. наявного населення за станом на 01.07.2017 у порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилась на 1,9 % по області.

Найбільше значення цього показника демонструє м. Миколаїв  (950,8 од.), на другому місці м. Вознесенськ (877,2 од.) на третьому місці м. Очаків 830 од.. Найнижчий показник у м.Южноукраїнськ, із значенням 461 од. та місто Первомайськ – 732,3 од.

У районах області лідерами зі зростання кількості зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності на 10 тис. наявного населення є Березанський район – 643,6 од., Новоодеський – 586,1 од. та Братський  район – 531 од. Найменші показники кількості зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності на 10 тис. наявного населення спостерігається у  Первомайському (388,4 од.), Снігурівському (401,9 од.), Вознесенському (405,7 од.) та Очаківському (421,2 од.) районах.

 

Також, в області спостерігається збільшення надходжень коштів до бюджету (єдиний податок) юридичних та фізичних осіб-підприємців. Так, за перше півріччя надходження збільшились на 60,1 млн. грн., або 42,9% порівняно з відповідним періодом минулого року.

В місті Миколаєві станом на 01.07.2017 надійшло коштів до бюджету (єдиний податок – юридичні та фізичні особи) в розмірі 127958,5 тис. грн., що на 41,8% більше, порівняно з відповідним періодом минулого року.

Серед лідерів по надходженню коштів до бюджету є місто Миколаїв – 127958,5 тис. грн., місто Первомайськ зі значенням 11937,9 тис.грн. та місто Вознесенськ (6071,8 тис. грн.). На останньому місці знаходиться  місто Очаків (2458,6 тис. грн.) та місто Южноукраїнськ (5238,3 тис. грн.).

В районах області станом на 01.07.2017 найбільші показники серед районів мають Вітовський (6716,2 тис. грн.), Баштанський (4350,8 тис. грн.), Миколаївський (3994,3 тис. грн.) та Новоодеський (3517,7 тис. грн.) райони. Райони з меншими надходженнями до бюджету: Березнегуватський зі значенням    1111,7 тис. грн., Казанківський (1171,9 тис. грн..), Очаківський (1232,1 тис. грн.) та Єланецький (1248 тис. грн.).

 

В області прийнята та діє Програма розвитку малого та середнього підприємництва у Миколаївській області на 2017-2018 роки. За своєю направленість вона є основним механізмом сприяння розвитку підприємництва в області.

Одним із заходів Програми передбачено реалізацію Проекту часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого та середнього підприємництва для реалізації проектів, на що з бюджету області виділено понад 2 млн. грн.

Для втілення цього проекту за участю представників Регіонального фонду підтримки підприємництва у Миколаївській області, Миколаївського регіонального центру підтримки бізнесу, із залученням всіх районів області, було проведено дев’ять інформаційно-навчальних конференцій та семінарів на тему «Ефективний кредит». Результатом роботи стало подання заявок на конкурс від підприємців області для отримання часткової компенсації з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами.

У рамках цього конкурсу 29 представників малого та середнього бізнесу області презентували свої проекти. Брали  участь  у конкурсі підприємці з різних населених пунктів області: Миколаївського, Вознесенського, Доманівського, Баштанського, Вітівського, Врадііївського, Новоодеського Березнегуватського, Кривоозерського районів, смт Березнегувате, міст Миколаїв та Вознесенськ. Сфери підприємницької діяльності також різні: фермерські господарства, що займаються вирощуванням зернових культур, бобових, насіння олійних культур, виробництвом соняшникової олії, продуктів борошно-круп’яної промисловості, компанії-постачальника питної води, підприємства роздрібної торгівлі, дистриб’юторська компанія (продукти харчування), підприємств, які займаються виробництвом метало-пластикових конструкцій, цифровою технологією, аптечним бізнесом, торгівлею офісною продукцією, виробництвом та реалізацією меблів тощо.

Кількість створених робочих місць різниться  від 1 до 16. На цей час вже створено 112 робочих місць. Компенсація, яку отримали підприємці на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами для реалізації проектів становить понад 1500,0 тис. грн.

Консультаційну та правову допомогу малому підприємництву в області надають 487 суб’єктів інфраструктури підтримки малого підприємництва, у тому числі: 14 бізнес-центрів, 1 — лізинговий, 349 — небанківських фінансово-кредитних установ, в т.ч. кредитні спілки, 7 фондів підтримки підприємництва, 12 інвестиційних та інноваційних фондів і компаній, 16  інформаційно-консультативних установ (у тому числі: юридичні фірми, консалтингові компанії, навчальні центри тощо), 62 асоціації, громадські об’єднання суб’єктів підприємництва, 2 бізнес-інкубатори та 24 пункти мережі дистанційних консультаційних центрів.

Робота щодо реалізації державної політики розвитку підприємництва на місцевому рівні триває.

 

 

Сфера надання адміністративних послуг

 

На території області працює 24 центри надання адміністративних послуг (далі‑ ЦНАП), у тому числі 5 міських (міст обласного значення) та 19 районних, в яких прийом здійснюють 86 адміністраторів.

Середня кількість видів адміністративних послуг, що надаються ЦНАП становить 170 видів, з них послуги територіальних органів центральних органів виконавчої влади – 100 видів.

У порівнянні з попередніми роками загальна кількість видів послуг, що надаються через ЦНАП, збільшилась у 1,5 раза.

Безпосередньо у центрах надання адміністративних послуг Миколаївської області забезпечено прийом суб’єктів звернення з питань: державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців; державна реєстрація прав на нерухоме майно; реєстрація місця проживання фізичних осіб (в містах обласного значення), оформлення земельної ділянки та отримання державного акта на землю; реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам чинного законодавства з охорони праці та з питань пожежної безпеки, вимогам у будівельній сфері тощо.

За результатами 9 місяців 2017 року через центри надання адміністративних послуг  Миколаївської області отримано  243 122 послуги. У порівнянні з аналогічним періодом попередніх років кількість звернень збільшилась майже у 1,5 раза.

 

Загальна  кількість видів адміністративних послуг, що надаються через центри надання адміністративних послуг

Серед міських центрів надання адміністративних послуг лідером за кількістю видів адміністративних послуг є ЦНАП м. Первомайськ (191 послуга), на другому місці – ЦНАП м. Южноукраїнськ (180), на третьому – ЦНАП м. Миколаїв (178).

Серед центрів надання адміністративних послуг, утворених при райдержадміністраціях, на першому місці ЦНАП Березнегуватської райдержадміністрації (211 послуг). Друге місце посів ЦНАП при Єланецькій райдержадміністрації (197), а третє місце розділили ЦНАП при Новоодеській та Вознесенській райдержадміністраціях (191).

Найменша кількість послуг надається у Миколаївському (142) та Вітовському (141) ЦНАП.

 

Загальна  кількість адміністративних послуг, наданих кожним ЦНАП, та відсотковою часткою наданих послуг від загальної кількості послуг, наданих усіма ЦНАП області за 9 місяців 2017 року

Серед міських центрів надання адміністративних послуг лідером за кількістю наданих адміністративних послуг є ЦНАП м. Миколаїв: 63901 послуг або 26 % від загальної кількості послуг, наданих усіма центрами області. На другому місці ЦНАП м. Южноукраїнськ: 38725 послуги або 16%, на третьому – ЦНАП м.Вознесенськ: 19341 послуг або 8%, на четвертому – ЦНАП м.Первомайськ: 18901 послуги або 8%, на п`ятому – ЦНАП м. Очакова: 3466 послуги або 1%.

Серед центрів надання адміністративних послуг, утворених при райдержадміністраціях, на першому місці ЦНАП при Березанській РДА: 8220 послуг або 4% від загальної кількості послуг, наданих усіма центрами області.  Друге та третє місце посіли відповідно ЦНАП у Вітовському районі (7680) та ЦНАП Вознесенському районі  (6952) або 3%. Останні місця рейтингу посіли Баштанський (2860 послуг) та Очаківський (1238 послуг) ЦНАП або 1%.

 

Кількість наданих адміністративних послуг на 10 тис.наявного населення

Серед міських центрів надання адміністративних послуг лідером у наданні адміністративних послуг є ЦНАП м. Южноукраїнськ (9633 послуги), на другому місці – ЦНАП м. Вознесенськ (5494 послуги), на третьому – ЦНАП м. Первомайськ (2859 послуг);

Серед центрів надання адміністративних послуг, утворених при районних державних адміністраціях, на першому місці ЦНАП при Березанській райдержадміністрації (3543 послуг). Друге та третє місце посіли відповідно ЦНАП при Арбузинській (3292 послуги) та Єланецькій (2890 послуг) райдержадміністраціях.

Останні місця у рейтингу (18 та 19) посіли Очаківський (809 послуг) та Баштанський (763) ЦНАП.

 

Безпека життєдіяльності

 

Стан створення місцевих матеріальних резервів

Створення матеріальних резервів здійснюється згідно з бюджетними цільовими програмами з урахуванням фінансових можливостей місцевих бюджетів.

В області створено місцеві матеріальні резерви на 62,54% від затверджених номенклатурами обсягів.

З початку 2017 року на запобігання та ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій із запасів місцевих матеріальних резервів було використано матеріальних цінностей на загальну суму 629,536 тис. грн.

Позитивно проводиться робота щодо створення матеріальних резервів у м.Миколаєві, м.Южноукраїнську, м.Вознесенську, м.Первомайську, Доманівському, Новобузькому, Новоодеському, Казанківському, Миколаївському, Вітовському, Березнегуватському, Братському, Снігурівському, Первомайському, Арбузинському та Кривоозерському районах.

Через обмеження фінансових можливостей місцевих бюджетів створено низький рівень запасів місцевих матеріальних резервів у Вознесенському, Єланецькому, Очаківському та Врадіївському районах і м.Очаків.

Питання стану створення матеріальних резервів щорічно розглядається на засіданнях регіональної та місцевих комісіях з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

 

Стан захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони).

На території області розташовано 973 захисних споруд цивільного захисту, з яких 257 сховищ і 716 протирадіаційних укриття, з них державної форми власності — 214, комунальної — 480, приватної — 275, безгосподарні — 4.

В ході проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту) виявлені захисні споруди цивільного захисту, які були помилково обліковані та зруйновані (демонтовані). Таких споруд на території Миколаївської області на теперішній час 68.

Враховуючи вищезазначене, технічній інвентаризації на даний час підлягає 905 захисних споруд, що становить 93% від загальної кількості.

За станом на 01.10.2017 року з 973 проведено технічну інвентаризацію 684 захисних споруд, що становить 70 % від загальної кількості, а саме:

— державної власності — 159 споруд;

— комунальної власності — 415 споруд;

— приватної власності — 110 споруд.

З питань проведення технічної інвентаризації захисних споруд на належному рівні можна відзначити роботу Врадівської (93%), Вознесенської, Братської (92%), Новоодеської (84%), Арбузинської (83%), Березнегуватської (81%) райдержадміністрацій та Вознесенської (78%), Миколаївської міських рад (71%).

На низькому рівні організовано роботу з проведення технічної інвентаризації захисних споруд у Веселинівському (48%) та Очаківському (36%) районах.

Щодо утримання захисних споруд цивільного захисту у мирний час з початку 2017 року перевірено 798 (82%) захисних споруд цивільного захисту.

За результатами встановлено, що в області 63 (7,9%) захисних споруд готових до використання за призначенням, 365 (45,7%) обмежено готові, 370 (46,4%) не готові.

На низькому рівні організовано роботу щодо утримання та використання захисних споруд за призначенням у Вознесенському (18%) та Очаківському (11%) районах.

 

З метою поліпшення протипожежного захисту сільських населених пунктів області згідно з розпорядженням облдержадміністрації від 31.03.2016 № 100-р «Про створення на території Миколаївської області підрозділів місцевої пожежної охорони» (далі — розпорядження) планується створити 77 команд місцевої пожежної охорони  (далі – МПО).

За станом на 30.10.2017 на території Миколаївської області функціонує 31 підрозділ місцевої пожежної охорони із 77 необхідних. Найбільш несприятлива ситуація склалася у Миколаївському районі, на території якого не створено жодного підрозділу місцевої пожежної охорони із необхідних трьох, у Новоодеському (1 підрозділ із 6 необхідних), Березанському (1 підрозділ із 5 необхідних), Березнегуватському, та Снігурівському (1 підрозділ із 4 необхідних) районах області.

Щороку на комісіях техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації ставляться питання щодо створення підрозділів місцевої пожежної охорони.

Крім того, питання створення та функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони уточнювалось та конкретизувалось дорученням облдержадміністрації від 12.07.2016 № 3047/0/05-60/3-16 із зазначенням відповідних заходів. Також ініційовано проведення з 13-15.03.2017 кущових семінарів-нарад у районах області з головами райдержадміністрацій щодо необхідного фінансування для належного функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони у районах області, та розроблено методичні рекомендації «Для органів місцевого самоврядування щодо організації та забезпечення пожежної безпеки на території об`єднаних територіальних громад».

Протягом поточного періоду головам об’єднаних територіальних громад області спрямовано листи з пропозицією розглянути питання створення  підрозділів МПО на чергових сесіях.

________

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*