Не пропусти

Амфетамін в холодильнику та конопля на балконі

30 травня 2019 року Вознесенським міськрайонним судом було ухвалено вирок відносно громадянина О. за ч.2 ст.307 КК України (незаконне придбання та зберігання психотропних речовин з метою збуту у великих розмірах).

Суддя, головуючий у справі, — Миронова О.В.

Судом встановлено, що О. у невстановлений час, місце та спосіб придбав порошкоподібну речовину блідо-рожевого кольору —  амфетамін та приніс її до свого місця мешкання. Після чого амфетамін, який відноситься до психотропних речовин, обіг якого обмежено, О. за допомогою електронних вагів розфасував та помістив у фольгові згортки, які незаконно зберігав за місцем свого проживання з метою подальшого збуту до проведення обшуку, а саме до 27 липня 2018 року.

27 липня 2018 року у період часу з 10.22 по 11.55 год. в ході проведення санкціонованого обшуку за місцем мешкання О. у кімнатах квартири було виявлено та вилучено 19 згортків із фольги із амфетаміном, який відноситься до психотропних речовин, обіг яких обмежено, маса амфетаміну у її складі становить 2,9501 г., полімерний пакунок розміром із смужкою фіолетового кольору, фрагменту полімерної трубки, фрагменту полімерної плівки, п`яти полімерних пакетів та електронні ваги, де виявлено амфетамін, який відноситься до психотропних речовин, обіг яких обмежено. Загальна маса амфетаміну становить 2,96807 г, що є великим розміром, який О. незаконно придбав та зберігав за місцем свого мешкання з метою подальшого збуту.

Обвинувачений О. винним себе в скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, — не визнав, але зазначив, що визнає себе винним в зберіганні психотропних засобів без мети збуту та пояснив, що він є особою, яка вживає наркотичні засоби. Вказав, що канабіс він вживає приблизно з 20 років, а амфетамін з березня 2018 року. Спочатку він купляв амфетамін — фен в місті, а потім почав замовляти амфетамін через Інтернет. Амфетамін він ніколи нікому не збував та не збирався це робити. Придбаний амфетамін розважував на спеціальних вагах, розфасовував в пакетики та брав їх з собою, точно знаючи скільки йому потрібно. Під час обшуку він добровільно видав працівникам поліції два кущі коноплі, які росли в нього на балконі, а також згорток з коноплею. Також працівники поліції знайшли в нього в холодильнику амфетамін, який він зберігав для власного вживання. В скоєному каявся.

Проте суд прийняв рішення про те, що вина обвинуваченого в скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами з огляду на наступне.

Так, свідок пояснив суду, що він був присутній в якості понятого під час проведення обшуку за місцем мешкання обвинуваченого, працівники поліції роз`яснили його права та оголосили ухвалу про обшук. Обвинувачений добровільно видав працівникам поліції коноплю. Під час обшуку працівниками поліції були знайдені пакетики з білою речовиною, які знаходились в холодильнику. Також в квартирі були знайдені маленькі ваги.

Ще один понятий пояснив суду, що він був присутній під час проведення обшуку. Працівники поліції роз`яснили йому його права та оголосили ухвалу про обшук. На балконі у обвинуваченого росли два кущі коноплі. Також в холодильнику працівники поліції знайшли пакети з білим порошком. Обвинувачений пояснював, що це наркотичні засоби.

Свідок, який є особою до якого застосовувались заходи безпеки, пояснив суду, що О. він знає з весни 2018 року, знає, що той вживає амфетамін, який купував через свого знайомого. Крім того, він розповідав свідку, що купує амфетамін для нього, чув, як той телефонував щоб придбати амфетамін.

Враховуючи покази свідків, досліджені письмові докази, в яких були зафіксовані результати проведення слідчих дій, висновки експертизи, суд визнав О. винним в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, та призначив йому покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві приватної власності майна.

Запобіжний захід О. до набрання вироком законної сили залишено у вигляді домашнього арешту з обов`язком не залишати житло з 19.00 год. до 06.00 год. наступної доби.

Стягнено з О. судові витрати на користь держави в сумі 2145 гривень за проведення судової експертизи.

Згідно із ст.100 КПК України вирішено долю речових доказів.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд протягом 30 днів учасниками процесу з моменту його проголошення.

Суддя-спікер Зубар Н.Б.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*