День вишиванки згуртовує українців

День вишиванки згуртовує українців

18/05/2017

Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ —
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на багато літ.

                     Василь Дерій

18 травня — День вишиванки — Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також — ідентифікацію української нації.

Отож, в навчальних закладах Вознесенського району  в цей день дрес — кодом дня була вишиванка, і всі школи замайоріли різнобарвними  візерунками  української вишивки. Всі долучилися до незвичайного свята, на якому і діти, і дорослі більше дізналися про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка.

З усмішками на обличчях, піднесено-патріотичним настроєм учителі та учніДорошівської школи розпочали робочий день. На загальношкільному святі вчителі розповідали про ідею створення свята та мету його проведення. Завершився захід яскравим флеш-мобом  єдності  «Єднай нас, вишиванко!».

Учні Воронівської ЗОШ І-ІІІ ступенів провели флеш-моб, у якому продемонстрували красиві, яскраві та неповторні вишиті сорочки. А ще вони висловили бажання жити і навчатись у мирі, вибудувавши на подвір’ї школи слово «МИР». Своєю акцією школярі хотіли привернути увагу сільської громади і закликати всіх українців до збереження національної культури та відстоювання миру.

А ще в цей день учитель початкових класів Воронівської школи Жулай Людмила Володимирівна  організувала екскурсію до шкільного музею історії села і розповіла дітям про талановиту майстриню-вишивальницю Швачку Василину і презентувала її роботу – жіночу сорочку вишиту хрестиком.

Цього травневого дня Новосілківська ЗОШ І – ІІІ ступенів зацвіла весняними барвами, усмішками, вишитими сорочками та рушниками і учнівська молодь організувалаакцію «Найкраще фото у вишиванці».

Члени гуртка «Народна вишивка» (керівник Дрозд Н.В.)  Білоусівської школи  організували майстер-клас «Виший вишиванку собі сам». А ще в цій школі зачарувала усіх виставка робіт української вишивки талановитої майстрині-вишивальниці учителя  інформатики Дрозд Юлії Андріївни, яка презентувала свої роботи, зокрема, сорочку для своєї донечки Мілєни.

Учні та вчителі навчальних закладів району долучившись до щорічної Всеукраїнської акції «День української вишиванки»: декламували вірші, танцювали, брали участь у вікторинах, співали народні пісні, і як результат, окрім вираження своєї національної та громадянської позиції – позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.

Тож носімо на долю і щастя наш оберіг – вишиванку!

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=36797

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*