Не пропусти

Приємна несподіванка

Суд проти мегакурорту “Свидовець”: рішення суду першої інстанції на користь збереження Свидовця

svydov2007

Сьогодні, Закарпатський окружний адміністративний суд виніс резолютивну частину рішення у адміністративній справі, яка розпочалася ще у 2017 році. Так, суд задоволив позов місцевих жителів щодо визнання незаконним Розпоряджень Рахівської та Тячівської райдержадміністрацій про затвердження детального плану території (ДПТ) спорудження ТГК “Свидовець”. Даний курорт планується на площі більше 1400 га, із вилученням та вирубкою 430га лісів для спорудження витягів та всієї інфраструктури курорту (площа забудови 50 000 м2), площа проектованих доріг 90 км, протяжність витягів – 53 км.

Процес розробки ДПТ розпочався у 2017 році і супроводжувався формальною процедурою участі громадськості, для уникнення широкого громадського обговорення даного питання. Якість ДПТ також викликала сумніви в громадськості, адже в ДПТ треба було узаконити спорудження курорту на території Смарагдової мережі, на території декількох об’єктів ПЗФ, із спорудженням водозабірних споруд вздовж високогірних річок.

Справа розглядається по другому кругу: судом першої інстанції у 2017 році позов задоволено, проте у 2018 році апеляційний суд скасував це рішення. Касаційна скарга ЕПЛ, яка залучена до справи в якості третьої особи на стороні позивачів, та позивачів була розглянута Верховним судом і останній повернув справу на новий розгляд в суд першої інстанції, вказавши що спірні рішення районних адміністрацій є нормативно-правовими актами, відповідно широке коло громадян може бути зацікавлене в розгляді даної справи.

Отож, позивачі вже вдруге доказують суду першої інстанції, яким чином їхні права порушені рішеннями Тячівської та Рахівської РДА про затвердження ДПТ курорту Свидовець. Сьогодні суд розглянув справу та вислухав всіх сторін, які залучені до справи та задоволив позовні вимоги.

Нагадаємо, що збереження цієї цінної території є предметом ряду міжнародних зобов’язань України, це випливає із Угоди про асоціацію та європейська спільнота нагадувала Україні про важливість саме сталого розвитку українських Карпат, та особливу цінність хребта Свидовець, існуючих об’єктів ПЗФ, що там розміщені та необхідності подальшого заповідання цінних гірських масивів для запобігання їх знищення.

У майбутніх поколінь з’явилися шанси на милуванням непошкодженими територіями високогірного хребта Свидовець, а в десятків цінних видів рослин та тварин з’явилися шанси на збереження !

http://epl.org.ua/announces/sud-proty-megakurortu-svydovets-rishennya-sudu-pershoyi-instantsiyi-na-koryst-zberezhennya-svydovtsya/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.