Не пропусти

Чи можна очікувати на «зелену» відбудову?

Тест на профпридатність Міністра провалено в Лугано

strl_3

ЕПЛ вже більше двох десятиліть турбується про захист довкілля та чисте майбутнє для майбутніх поколінь. Тому, нам не байдуже, по якому шляху буде йти відбудова України. І для цього наша організація активно брала участь в роботі Групи Екобезпека, надавала свої коментарі та зауваження до плану відновлення України. ЕПЛ також підготувала своє бачення відбудови України, яке доступне за посиланням: http://epl.org.ua/eco-analytics/planuvannya-vidnovlennya-dovkillya/

Проте Міністр в Лугано надав своє бачення відновлення, яке часто йде в розріз із Зеленим курсом ЄС, планами та стратегіями України, заходи та проєкти Плану відновлення України більше спрямовані на сприяння бізнесу, аніж захисту природи.

Нам не байдуже сьогодення та майбутнє наших дітей. У світі, в якому є місця, де через екстремальний рівень смогу схід та захід сонця можна побачити лише на екранах, де десятки видів тварин та рослин вимирають через діяльність недобросовісних корпорацій, де через сміттєві острови в океані відбувається катастрофічне забруднення води та руйнується гармонія довкілля, ми робимо все, що залежить від нас.

   Далі за посиланням http://epl.org.ua/announces/test-na-profprydatnist-ministra-provaleno-v-lugano/ наводиться детальний аналіз роботи міністерства охорони довкілля під керівництвом Стрельця.

   Отже, вказані коментарі свідчать, що у профільного міністерства відсутнє бачення наскрізності екологічної політики, суцільна прогалина результату роботи Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця щодо впровадження директив ЄС та принципів Європейського зеленого курсу. Така непрофесійна підготовка проєктів щодо відновлення України може призвести до втрати довіри в іноземних партнерів, провалу апроксимації європейського законодавства в сфері охорони природи, і втрати можливостей для фінансування зеленої відбудови України. 

За час початку активних бойових дій в Україні очолюване паном Стрільцем Міністерство лише позбулося декількох особливо фахових заступників та працівників. За часів каденції пана Стрільця очолюване ним Міністерство повільно реагує на виклики, що створила для довкілля військова агресія росії, Україна не отримала допомоги від міжнародних інституцій у фіксації шкоди, завданої довкіллю, об’єкти ПЗФ, що знаходяться під окупацією, залишені сам на сам із своїми проблемами. Точкові успіхи за останні пів року, в основному, базуються на напрацюваннях команди Міндовкілля за попередні роки. Відкрите сприяння бізнесу, яке щодня демонструє пан Міністр, може призвести до втрати цінностей та невиконання своїх повноважень Міністерством, а також прискорити плани щодо ліквідації цього ЦОВВ.

Відтак, закликаємо прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відправити у відставку Міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця.

МБО «Екологія – Право – Людина»

ГО «Бюро екологічних розслідувань»

ГО «Українська природоохоронна група»

Мережа захисту національних інтересів «Антс»

1 Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Режим доступу до ресурсу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984_011#Text

2 Dam Removal Europe Map. Available from https://damremoval.eu/dam-removal-map-europe/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.