Не пропусти

Кадрові призначення у банановій республиці, де паханоолігархат призначає президентами клоунів або уголовників

Впевнений, що лейтенанта Баканова не можно було і на гарматний постріл підпускати до СБУ. Що він там робив 3 роки то вже питання до гаранта. З ним зрозуміло. З Венедіктовою не так просто, особливо з огляду на те, що в воєнний час вона зайняла правову позицію, а не догоджала ОПі. Цікавий коментар з приводу цих подій надав Тарас Чорновіл.
То що, пішла жара і у внутрішній політиці. Поки ще гублюся в здогадах, чи ставити тут маленький плюсик, чи мінус. Розбиратися будемо у розвитку подій.
Хто довів до бомжа
Поки відбулися 5 важливих зрушень:
1. Усунуто з посади голови СБУ лєйтєнанта Баканова.
2. Відсторонено генпрокурорку Венедіктову.
3. Призначено виконувачем обов’язків генпрокурора Олексія Симоненка.
4. Зеленський у відосіку гучно заявив, що ай-яй-яй! чому досі не призначений на посаду законно обраний керівник САП. Очевидно, що за день-два Олександр Клименко має бути призначений, хоча саме опа Зеленського понад пів року блокувала це призначення.
5. Зеленський заявив, що невідкладно має розпочатися процедура конкурсу на посаду директора НАБУ. Саме цей конкурс не оголошували та блокували всі процедури з вини зеленої опи.
А тепер до висновків. Перше, що хочеться сказати: «От що Байден животворящий творить!» Хоча не лише Байден, той тиснув, але без розголосу. Але Вікторія Спартц, яку дуполизи Банкової вже облили брудом з ніг до голови, зробила проблему публічною і тепер Байден мусив прямо пригрозити Зеленському компроматом та блокуванням оманських рахунків. І все завертілося, як на каруселі. Але поки маємо лише одну чітку і явну перемогу здорового глузду — очевидно, що із обранням керівника САП питання вирішено. Надіюся. А воно і в наших зобов’язаннях перед ЄС, і в основі допомоги США (Зеленський майже рік тому саме це пообіцяв Байдену персонально й обманув). Олександр Клименко — той дотеперішній детектив НАБУ, який відкрив провадження проти всемогутнього консільєрі Татарова. І він людина принципова. Тому інтрига розкручується. От лише б Зеленський нагадав, що він і його команда два роки блокували обрання, а потім призначення керівника САП, керуючи незалежним органом у ручному режимі руками тих же Венедіктової та Симоненка.
Зеленський та Коломойський
Обіцянка щодо конкурсу по НАБУ — поки лише обіцянка, його ще треба почати. Але в законі виписана чесна процедура за участі іноземних членів комісії. Зараз, схоже, переступити через це Зеленському буде дуже небезпечно. Але тут ще буде крутійство і бити по руках доведеться неодноразово.
Тепер до кадрових рішень. Баканов і Венедіктова. Їх обох не тільки гнати в три шиї треба, їх призначати не потрібно було. Про імовірність відставки обох чутки йшли давно, але зовнішнього тиску щодо них не було. Мотиви виключно внутрішні. Зараз Зеленський усі свої та Єрмака провини перекладає на цю парочку. Раптом виявиться, що САП і НАБУ блокувала саме Венедіктова, хоча це не так. Блокував через своїх представників Татаров (читай: Єрмак і Зеленський). А на Баканова спишуть узагалі все, включно з відкриттям шляху з Криму, хоча це лише частково так. Дуже частково.
Відповіді, хто очолить СБУ нема. І чи так само ми будемо радіти, якщо новим очільником стане той же реваншист Татаров? Подання про звільнення й призначення має підтримати Верховна Рада. За звільнення голоси будуть, а за призначення — це ще залежно від персони. В слуг зараз десь із 170-180 реальних голосів. У будь-якому випадку, за законом про правовий режим воєнного стану усунення голови СБУ можливе. Його погнали за жорсткою статтею 47 (дивіться скрін), зайвий доказ, що на Баканова будуть вішати всі провали. І ті, в яких безумовно винен, і чужі також. Присутність чи відсутність Баканова в СБУ нічого не міняє. Усе залежатиме від головного питання, на яке відповіді поки нема — про долю Єрмака й Татарова. Баканов з ними трохи ворогував. І якщо вони залишаються при своїх впливах, то ситуація лише погіршиться, бо люди Єрмака остаточно візьмуть СБУ в пряме управління, хоча й до цього вони там впливали багато на що. Тому тут остаточно дилема +/- без відповіді.
Евреев 40 лет водилиn
Відсторонення Венедіктової. За нею точно ніхто не заплаче. Але є багато нюансів. Звільнення її та взагалі працівників органів прокуратури при дії режиму воєнного стану заборонено статтею 10 відповідного закону. Слуг це не спиняло, коли незаконно звільняли обмбудсменку, де той самий запобіжник. Щодо генпрокурорки вибрали неясну форму «відсторонення». Вона, на мій погляд, незаконна. Але тут уже можна застосовувати різні крутійства. У них на цьому Веніславський спеціалізується. От лише погнали Венедіктову не за порушення (за них її підтримували), а за те, що почала повертатися в правове поле. А ще дуже активно взялася за тему воєнних злочинів рашистів і міжнародну співпрацю в їх розслідуванні. Щоб не це стало причиною. Бо саме така причина реально була в них для звільнення Денісової. Ви ж бачите, як заразз влада неохоче говорить про злочини на окупованих територіях — таке враження, що готує ґрунт, аби частиною з них поступитися. Тут також не ризикну вже остаточно ставити плюс або мінус.
Точно мінус — це призначення виконувача обов’язків генпрокурора. Коли усувають Генпрокурора, виконувачем обов’язків має стати перший заступник, а це Роман Говда, а не рядовий заступник Олексій Симоненко. Зеленський посилається на своє право призначати виконувачів згідно статті 11 закону про воєнний стан. Але генпрокурор не є одноосібною прерогативою президента, кого він призначає самостійно, це рішення схвалює Верховна Рада і я переконаний, що стаття 11 щодо призначення Симоненка застосована абсолютно незаконно. Якщо відсторонив генпрокурорку, то автоматом маєш ставити першого зама, а не того, кого забажаєш.
А тепер головна проблема — Симоненко — соратник і партнер Татарова. Він рятував Татарова від НАБУ, Татаров надавав йому не менш специфічні послуги. Саме Симоненка Татаров тягнув на керівника САП. Узагалі, Симоненко мега-зашкварений і навіть міститься на сайті Миротворця. Якщо порівнювати його і Венедіктову, то це колосальне погіршення та відкриття дороги для повного свавілля. Венедіктова відмовлялася підписувати ряд звинувачень, у тому числі й проти Порошенка, тоді тимчасово (абсолютно незаконно) ставили в/о Симоненка й він усе підписував, а тоді верталася Венедіктова. Симоненко напрацював собі на стільки кримінальних статей, що йому вже нічого втрачати.
І якраз із цього пункту я роблю не зовсім втішні прогнози, щодо результатів цих змін. Із умовного списку 6 претензій Спартц дві перші (САП і НАБУ) в опі вирішили виконати, хоч і через небажання, але плануючи потім їм просто блокувати роботу. Дві останні (про ймовірну контрабанду наданої нам зброї та відмову від контролю за її використанням), то ці звинувачення можуть бути надуманими і їх уже на словах спростовує адміністрація Байдена., хоча на дії закладає додатковий контроль. Але головні для нас два середні питання: про Єрмака й Татарова, бо зараз не Зеленський, не Рада, й не уряд, а ці два самозванці керують країною. І якщо завтра-післязавтра не буде оголошено про їх «звільнення за власним бажанням», то при загальному розкладі все буде дуже погано. Бо ліквідується навіть незначна, майже символічна, але все ж незалежність від Єрмака-Татарова двох важливих органів та усувається навіть натяк на якусь протидію їхній необмеженій сваволі. Поки два кадрові рішенні повністю на користь цієї парочки — крота й реваншиста. А з САП і НАБУ вони тоді знайдуть якийсь спосіб блокування.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.