Не пропусти

День Європи: нагода переосмислити зроблене і не зроблене

Сьогодні в Україні — День Європи. З відомих причин, нам та західним партнерам не до гучних та масових святкувань. Найкращий спосіб відзначити День Європи — ще раз привернути увагу української влади до потреби впроваджувати європейські правила та норми у вітчизняне законодавство. Ті норми, які ми зобов’язалися імплементувати за Угодою про асоціацію з ЄС, ті норми, які неминуче доведеться закріпити якщо не сьогодні, то завтра. Особливо з огляду на численні декларації та заклики посадовців надати Україні чітку перспективу членства у Євросоюзі.
Війна — не причина відтерміновувати проєвропейські реформи у різних сферах життєдіяльності людини. Навпаки! Ми бачили, як і що відбувалося до початку широкомасштабної війни. Різні групи впливу, м’яко кажучи, просто відтерміновували рух України до Європи, а її законодавчого поля до стандартів ЄС.
А отже ми маємо зрозуміти: за деклараціями про наміри приєднатися до ЄС має бути рух і дія!
Сьогодні можемо констатувати. Попередні роки — роки втрачених можливостей. Зокрема в сфері довкіллєвих реформ. Наголошуємо, жодна реформа так і не була проведена!
Як і що треба зробити? Наприклад, за місяць до війни ЕПЛ підготувала Дорожню карту довкіллєвих реформ 2022 (https://bit.ly/3yQNXNM). Більшість документів розроблені й написані. Потрібна тільки стратегічне бачення і воля до змін. На жаль, на кінець третього місяця повномасштабної війни, ознак бажання рухатися в бік Європи – дуже обмаль. Натомість – слова, слова, слова…
Якщо не буде волі до змін — не буде членства у ЄС, не буде повоєнної відбудови України у тих масштабах і розмірах, які ми об’єктивно потребуватимемо (https://bit.ly/3MDqfs9).
Тільки ми відповідальні за своє майбутнє!
З Днем Європи, українці!
З Днем Європи, українська владо!
Команда ЕПЛ

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.