Не пропусти

Природоохоронці на війні − екологічна спільнота збирає кошти на потреби ЗСУ

Київ, 17.05.2022

 

Громадська організація «Українська природоохоронна група» оголосила про збір коштів на потреби підрозділів Збройних сил України та територіальної оборони, де служать українські природоохоронці. Екологи з Української природоохоронної групи закликають колег по всьому світу, а також небайдужу громадськість підтримати природоохоронців та їхніх побратимів, які наразі захищають Україну від російських загарбників.

Старт кампанії дав керівник напрямку охорони природи Української природоохоронної групи, колишній радник міністра екології України Петро Тєстов. Уже 8 років Петро Тєстов займається волонтерством – закупівлею та передачею необхідного спорядження українським військовим на фронт. Завдяки перевіреним особистим контактам еколог точно впевнений, що допомогу отримують ті підрозділи, які справді її потребують: «Я забезпечую необхідним ті підрозділи, де служать люди, яких я знаю ще з часів АТО (в тому числі природоохоронці). На даний момент я зібрав допомогу на понад 600 000 грн. На ці гроші придбали тепловізори, автомобіль, десяток біноклів, GSM репітери тощо. Запити – що і кому потрібно – я отримую від військових, яких я знаю особисто».

У рамках кампанії зі збору коштів на потреби ЗСУ Українська природоохоронна група вже опублікувала у своїх соціальних мережах серію дописів − історії герпетолога Андрія Тупікова та юриста-еколога Анатолія Павелка, які наразі захищають свободу українців на найгарячіших напрямках. Андрій Тупіков забезпечує військових інженерним майном та засобами захисту в 113 окремій бригаді ТрО на Харківщині. За його словами, потреба наразі є майже в усьому: «Не у всіх є нормальної якості бронежилети, каски. Не вистачає цифрових радіостанцій. Забезпечити всі потреби ЗСУ поки не в змозі: дуже великий запит і дуже стислі терміни. А зв’язок – це дуже важлива річ. Такі прилади дуже потрібні, вони значно підвищують ефективність виконання бойових завдань та зберігають життя хлопців».

Екологи організації закликають колег та всіх небайдужих з усього світу приєднатися до кампанії та підтримати не лише українських природоохоронців, але й їхніх побратимів на війні.

«Насправді давши старт цій кампанії, ми хочемо допомогти не лише природоохоронцям на фронті, − наголошує Тетяна Шаміна, комунікаційниця Української природоохоронної групи, − а й усім іншим захисникам України. Водночас, розповідаючи історії саме науковців, які у мирний час досліджують та захищають природу, ми прагнемо збільшити коло людей, які готові допомогти нашим військовим».

В Українській природоохоронній групі великі надії покладають саме на підтримку медіа: природоохоронці на фронті відкриті до коментарів та співпраці із журналістами.

Українська природоохоронна група створена як команда фахівців, що працюють над питаннями практичної охорони природи. За останні 6 років щонайменше половина всіх новостворених заповідних площ в Україні мали серед авторів наукових обґрунтувань експертів Групи або були активно підтримані її членами. За участю експертів Української природоохоронної групи було врятовано 19 500 га лісів, 33 380 га степів та 98 550 га водно-болотних угідь.

Контакти:

Тетяна Шаміна, shamina@uncg.org.ua

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.