Не пропусти

Світу загрожує зміна кругообігу води в природі — дослідження

Нове дослідження показує, що прискорення кругообігу води може мати глибокий вплив на сучасне суспільство: почнуться посухи, а також сильніші урагани і повені.

Супутникові дані показують, що в кругообігу води на Землі відбуваються зміни. Це загрожує світу посиленням злив та посух.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Scientific Reports. Вони показують, що зміна клімату серйозно порушує кругообіг води на Землі. Згідно з новими супутниковими даними, прісні води стають все більш прісними, а солоні — все більш солоними у всьому світі, повідомляє Science Alert.

Як повідомляється, отримані дані вказують на різке прискорення глобального водного циклу. Вчені-кліматологи очікують, що в міру підвищення глобальної температури буде збільшуватися випаровування з поверхні океану, що зробить верхній шар моря більш солоним і додасть вологи в атмосферу. Це, своєю чергою, збільшить кількість опадів в інших частинах світу, розбавивши деякі водойми та зробивши їх ще менш солоними.

Вчені впевнені, що це реальна причина для занепокоєння. Якщо у зв’язку з глобальним потеплінням кругообіг води прискориться, це може мати глибокий вплив на сучасне суспільство, викликавши посуху і брак води, а також сильніші урагани та повені.

На думку вчених, можливо, цей процес також почав прискорювати танення снігу, оскільки кількість опадів в полярних регіонах збільшується.

Недавні кліматичні моделі передбачають, що на кожен градус за Цельсієм потепління кругообіг води на Землі може збільшитися на 7%. На практиці це означає, що вологі райони можуть стати в середньому на 7% вологішими, а сухі — на 7% сухішими.

Як повідомляється, глобальні супутникові дані тепер підтверджують ці прогнози.

Автори дослідження стверджують, що єдиний спосіб запобігти посиленню аномальної спеки, посух і штормів в майбутньому — це обмежити глобальне потепління, і людство ще багато чого може зробити.

Нагадаємо, в лютому 2022 року в Антарктиді температура піднялася до рекордно високої позначки. На українській станції «Академік Вернадський» встановлено новий температурний рекорд. Температура піднялася до +12,7

Джерело: УНІАН

https://www.ecoburougcc.org.ua/index.php/80-ekologichne-bjuro-ugkts/6405-svitu-zahrozhuie-zmina-kruhoobihu-vody-v-pryrodi-doslidzhennia

Реки – кровеносные сосуды Земли. Они – одна из частей гигантского планетарного механизма снабжения Земли чистою водою — кругооборот воды в природе: Солнце испаряет с поверхности океана чистую воду, тучи разносят её по всему свету, дождь поливает землю, грязная вода по рекам стекает обратно в море … Но человек игнорирует Законы Природы. Он перекрыл реки плотинами, изменяет климат Земли.

Річки Європи погублені греблями: на додаток до 21 387 існуючих гідроелектростанцій, ще 8785 планується побудувати Джерело: https://cutt.ly/Ie3VtzW
    16 тромбів перекривають Буг дамбами руслових водосховищ, 192 греблі відсікають від нього малі річки, близько 8400 гребель відсікають від Бугу водостоки на балках.

И результат такого «покорения Природы» не заставил себя долго ждать.  Не стоит ожидать милости от Природы после того, что мы с ней сделали.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.