Не пропусти

Верховна зрада вкотре це підтвердила

Київ                                                                                                               15.04.2022

З порушенням усіх можливих процедур: Верховна Рада призначила Руслана Стрільця Міністром захисту довкілля. Чому екологічні громадські організації проти?

Сьогодні Верховна Рада України призначила Руслана Стрільця Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. Депутати голосували без жодних обговорень в комітетах або будь-де інде, з порушенням усіх можливих процедур.

Екологічна громадськість рішуче проти такого призначення. Адже вже понад 5 місяців Руслан Стрілець займає посаду т.в.о. Міністра захисту довкілля. За цей час він відзначився численними провалами в екологічній роботі. Наприклад:

  • Провалив підготовку Міндовкілля до можливої війни. Як наслідок, функції Міндовкілля теперь виконує громадськість — допомагає заповідникам на окупованих територіях, намагається протидіяти антиекологічним законам, долучається до економічної блокади росії;
  • Перетворив екологічну “цифровізацію” в дерибан. Саме під керівництвом Руслана Стрільця розроблявся портал цифрових послуг “ЕкоСистема”, який виявився не тільки беззмістовним, але і безповоротно загинув під час хакерської атаки в січні 2022 року. Інші цифровізаційні ініціативи Стрільця, як-то електронний лісорубний квиток, є аналогічно невдалими, ба більше — Міндовкілля принципово відмовляється робити їх прозорими та корисними для виявлення зловживань;
  • Принципово саботував ключові екологічні законопроекти. Зокрема, мова йде про законопроекти №4167, 4461, 3091 тощо. Більше того, під час війни в турборежимі були ухвалені деякі антиекологічні законопроекти, у яких Міністерство жодних проблем не побачило. Це створює загрози для інтеграції України в ЄС;
  • У минулому дерибанив кошти в Дніпропетровській області. На посаді голови департаменту екології Дніпропетровської ОДА Стрілець витратив майже 2.5 млн гривень на розробку проекту створення нацпарку «Орільський», але й досі парк не створений. Або витрачав сотні мільйонів гривень обласного екологічного фонду на розчистки річок замість вирішення реальних екологічних проблем Дніпропетровщини.

Призначення Руслана Стрільця Міністром захисту довкілля створює численні проблеми не лише для довкілля. Так, успіх інтеграції України до Євросоюзу залежить в тому числі від досягнень у збереженні природи. Міністерство під керівництвом Стрільця вже загрожує зірвати євроінтеграцію: ключові екологічні закони не ухвалені, а дії Міндовкілля в умовах війни роблять ситуацію лише гіршою.

Більше того, непрозорість та порушення демократичних процедур депутатами Верховної Ради України під час призначення Стрільця міністром також може стати значною проблемою з точки зору Європейського Союзу.

Контакти:

ГО “Українська природоохоронна група”

https://uncg.org.ua/

uncg.ua@gmail.com

МБО “Екологія-Право-Людина”

http://epl.org.ua

office@epl.org.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.