Не пропусти

Окупанти хочуть влаштувати масштабні пожежі в Чорнобильській зоні відчуження?

 

Вже понад 3 тижні минуло з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Окрім масових руйнувань інфраструктури та загибелі тисяч мирних жителів, від дій окупантів серйозно страждає і природа: тисячі вибухів боєприпасів та техніки отрують повітря, ґрунти і воду, гинуть перелітні птахи. На щастя, наявність снігового покриву рятувала від масштабних пожеж. Однак, із настанням тепла ситуація може погіршитись. Так, 12 березня керівник головного управління розвідки Міноборони попередив, що Росія може влаштувати масштабне підпалювання радіоактивних лісів.

Однак, ще 11 березня 2022 року внаслідок військових дій на території Чорнобильської зони було зафіксовано пожежу. Аналізуючи дані з Європейської інформаційної системи про лісові пожежі EFFIS, видно, що пожежа локалізована поблизу сіл Мар’янівка, Млачівка, Вовчків та Стара Марківка.

 

im18032022_1

За допомогою геоінформаційної системи QGIS, вдалось ідентифікувати точне місцерозташування та вирахувати площу пожежі. Орієнтовна площа постраждалої від вогню території становить 2856 га. Враховуючи, що на момент фіксації пожежа тривала і в ДСНС немає можливості провести її гасіння, цілком очевидно що площа пожежі продовжила збільшуватись. І наразі неможливо навіть припустити, скільки лісу згорить до нашої перемоги.

im18032022_2

Нижче наведено супутникові знімки Sentinel-hub для порівняння даної території «до» та в момент пожежі .

im18032022_3im18032022_4

(Територія до пожежі 01.11.2021) (Територія під час пожежі 16.03.2022)

Враховуючи всі вищенаведені факти, можна дійти висновку, що російські війська зазіхають не лише на цілісність держави, а й вчиняють невідворотні екологічні злочини проти природи, вплив від яких не можна буде компенсувати за рахунок репарацій. Оскільки кримінальна відповідальність за екологічні злочини є найсуворішою, зафіксований факт є неприйнятним і вимагає термінових та рішучих дій, аби країна агресор якомога швидше понесла відповідальність за вчинені правопорушення.

http://epl.org.ua/announces/okupanty-hochut-vlashtuvaty-masshtabni-pozhezhi-v-chornobylskij-zoni-vidchuzhennya/?fbclid=IwAR18sZkweJfterN4xI37egVygbiKWq6EEEC5pt05Gg1PQaAHd9AMa0QSAZc

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.