Не пропусти

ENTSO-E об’єднала європейську енергосистему з енергосистемами України та Молдови


Оператори енергосистем континентальної Європи погодили початок пробної синхронізації енергосистем України та Молдови із континентально-європейською енергосистемою.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ENTSO-E в середу, передає interfax.com.ua.

«Після термінового запиту «Укренерго» та Молдови про аварійну синхронізацію оператори систем теплопостачання континентальної Європи погодилися розпочати 16 березня 2022 року пробну синхронізацію континентально-європейської енергосистеми з енергосистемами України та Молдови», — йдеться у повідомленні на сайті ENTSO-E в середу.

Згідно з повідомленням, таке прискорення проекту синхронізації, що розпочалося з 2017 року, стало можливим завдяки проведеним попереднім дослідженням та вжиттю заходів щодо зменшення ризиків.

«Операційні системи континентальної Європи наразі підтримують стабільність українсько-молдовської енергосистеми після позитивного аналізу, який підтвердив, що аварійну синхронізацію технічно здійснено з низкою заходів щодо гарантування безпеки енергосистем», — зазначили в ENTSO-E.

Там також наголосили, що це важлива віха для операторів енергосистеми континентальної Європи, які працюють у співпраці з «Укренерго» та «Молделектриком», які експлуатують свої енергосистеми у складних умовах.

Українська енергосистема об’єднана з європейською, довівши свою стабільність та надійність у найтяжчих умовах військової агресії РФ, заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, передає Енергореформа.

«21 день війни, руйнувань, боротьби, але сьогодні ми можемо сказати – українська енергосистема об’єднана з європейською», – зазначив Володимир Кудрицький у відеозверненні у своєму Facebook 16 березня.

Українська енергосистема за 21 день роботи довела свою стабільність, наголосив він.

«Звичайно, це питання довіри, питання безпеки, тому що від сьогодні навіть у разі серйозних пошкоджень нашої енергетичної інфраструктури, ми матимемо надійне джерело енергопостачання від наших європейських партнерів», – пояснив голова НЕК.

https://www.ecotown.com.ua/news/ENTSO-E-ob-dnala-kontinentalno-vropeysku-energosistemu-z-energosistemami-Ukraini-ta-Moldovi

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.