Не пропусти

Ядерна безпека

Тероризм ядерний
ЕПЛ звернулася до ключових міжнародних гравців на арені ядерної безпеки
Російська агресія та відкрита війна на території України давно перейшла на рівень ядерного тероризму. Окупація російськими військами Чорнобильської та Запорізької АЕС, а також близькість воєнних дій до території Южно-Української АЕС, несе загрозу аварій на цих ядерних об’єктах. Наслідки таких аварій відчують не тільки в Україні, але і в росії, білорусії та сусідніх країнах.
В перший день війни російські війська захопили ЧАЕС, а 9 березня було знеструмлено ЧАЕС через пошкодження високовольтних ліній передач загарбниками. МАГАТЕ не отримує даних радіаційного моніторингу від ЧАЕС.
2 березня 2022р. загарбники захопили територію Запорізької АЕС, періодично ведуть там обстріли, мали місце вибухи та пожежі поблизу реактора №1, обстріли території. Станом на ранок 16 березня на території станції перебуває близько 50 одиниць ворожої техніки та безліч російських військових, багато вибухівки та зброї. Окупанти продовжують підривати на території станції снаряди та міни, що не розірвалися, коли вони її обстрілювали. Росатом (Державна корпорація з атомної енергії російської федерації) також долучений до ядерного тероризму, його працівники зайшли на територію ЗАЕС та оголошували, що ЗАЕС перебуває у їхній власності та під їхнім контролем, проте згодом відмовилися від своїх слів.
15 березня МАГАТЕ повідомило про новини на українських АЕС, зокрема щодо приєднання ЧАЕС до ліній електропостачання після знеструмлення ЧАЕС внаслідок вибуху, проте працівники ЧАЕС не мали можливості провести ротацію та залишаються на робочому місці з часу початку війни в Україні, під стресом та тиском з боку окупантів. Це суперечить одному із семи найважливіших принципів ядерної безпеки.
Такі дії російської армії суперечать міжнародному законодавству в сфері ядерної безпеки, міжнародним нормам та правилам.
Тому, ЕПЛ своїм зверненням закликає МАГАТЕ та інші міжнародні органи:
— Провести негайну комунікацію із російськими лідерами із вимогами деокупації українських АЕС;
— Гарантувати імунітет та безпеку українських АЕС під час війни;
— Провести візит на захоплені АЕС для перевірки безпеки та стану радіаційного моніторингу на цих об’єктах;
— Припинення будь-якої підтримки росії та її органів та організацій в рамках діяльності МАГАТЕ;
— Мобілізувати міцну міжнародну підтримку та відповідну реакцію та дії росії в Україні, включаючи закриття неба над Україною.
Ми звертаємо увагу, що легше катастрофі запобігти, ніж боротися з її наслідками. Тому, міжнародній спільноті треба діяти вже зараз задля підтримання ядерної безпеки у світі та засудження дій агресора, що можна кваліфікувати як ядерний тероризм.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.