Не пропусти

«Росатом» бере участь у рейдерстві ЗАЕС – глава «Енергоатома»

Російський державний холдинг «Росатом«, який об’єднує кілька сотень підприємств атомної галузі країни-агресора, в тому числі й АЕС, бере участь у рейдерському захопленні Запорізької атомной станції, передає Енергореформа.

Про це заявив глава НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

«Сьогодні в Енергодар прибула група цивільних, серед яких ми ідентифікували головного інженера Ростовської АЕС та заступника головного інженера Балаковської АЕС. Було ще 8 людей, які намагалися взяти керівництво ЗАЕС в свої руки. Не були вони допущені туди, але всі ці випадки свідчать про те, що концерн «Росатом» також береж участь у цій агресії, займається практично рейдерством зараз, намагаючись захопити АЕС і встановити контроль над нею«, – сказав Котін в ефірі загальнонаціонального телемарафону UAразом 11 березня.

За його словами, «Енергоатом« вже підготував звернення до відповідних міжнародних організацій, в тому числі й МАГАТЕ, щоб вони звернули увагу саме на роль і участь «Росатома« у агресивних діях щодо українських АЕС.

Він також значив, що перед візитом цих цивільних на станцію приїжджала ще група людей, які назвали себе представниками так званої цивільно-військової адміністрації, не називаючи своїх імен, і оголосили ЗАЕС територією Росії, яка належить до сфери керування «Росатома».

«Ці заяви – нісенітниці, але вони це заявляють. А нашому персоналу доводиться працювати під дулами автоматів загарбників. І на майданчику ЗАЕС, і в Енергодарі дуже багато солдат і техніки«, – описав ситуацію глава «Енергоатома».

Відповідаючи на питання про можливі теракти на ЧАЕС (про наміри російських військових їх здійснити сьогодні заявило ГУР Міноборони України – ЕР), Котін наголосив, що на її території розташовано багато ядерних об’єктів, в яких утримуються радіоактивні відходи та відпрацьоване ядерне паливо.

«Теоретично можна зробити все, що завгодно з цим ядерним матеріалом. Він зараз перебуває в тих межах і конструкціях, в яких йому належить перебувати, щоб він не вийшов у довкілля. Але якщо загарбники захочуть, звичайно, вони можуть його підірвати чи ще щось, і він буде поширений всією територією. Далі вже все залежить від напрямку вітру. Звісно, це самогубство і для них, якщо вони на це наважаться»,підкреслив Котін.

http://reform.energy/news/rosatom-bere-uchast-u-reyderstvi-zaes-glava-energoatoma-19989?fbclid=iwar346re10ssnwxpacmb5av7tk7lf5x5rzljpcjbutogluo1ksl1vpj2kj2c

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.