Не пропусти

Щодо ситуації у Чорнобильській зоні відчуження

Вівторок, 1 Березень, 2022 — 12:07

З метою спростування недостовірної інформації, що шириться у мережі у зв’язку із захопленням окупантом ЧАЕС та взяття під контроль низки об’єктів ЧЗВ наші фахівці надали деякі роз’яснення.

Отже, розташовані у Чорнобильській зоні відчуження об’єкти для поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом мають захист від низки загроз. Цей захист закладений у їх конструкцію згідно з проєктом.

Нове сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) відповідає вимогам міцності щодо збереження цілісності при падінні літака та повітряної ударної хвилі, також витримує смерчі та удари жорстких об’єктів, які рухаються зі смерчем, що аналогічні ударам снарядів до 200 мм. Важливо, що СВЯП-2 сконструйовано таким чином, що температурний вплив зовнішніх пожеж на нього неможливий. Навіть у найважчому випадку, якщо захисні бар’єри буде пробито, радіаційні наслідки такої аварії не будуть поширені за межі зони відчуження.

Також, згідно з проєктом, у випадку руйнування збірок з виходом палива ні на СВЯП-1, ні на СВЯП-2 неможливе перевищення допустимого коефіцієнту розмноження нейтронів, тобто, виникнення ланцюгової реакції.

Зауважимо, що ЧАЕС, яка захоплена російськими угрупуваннями, є наразі не атомною станцією в традиційному розумінні, а державним спеціалізованим підприємством зі зняття з експлуатації енергоблоків, де на сьогодні немає ядерного палива.

Територія зони відчуження є площинним джерелом. На ній нерівномірно розподілена величезна кількість радіоактивних речовин. Навіть якщо відкинути об’єкти інфраструктури поводження з РАВ та ВЯП, тисячі кюрі радіонуклідів знаходяться у донних відкладеннях, ґрунті, поверхневому забрудненні будинків, конструкцій. Протягом трьох десятиліть найкращі фахівці крани вибудовували та експлуатували надійну систему правил та процедур для утримання радіонуклідів в межах території зони відчуження та контролю за їх міграцією, і те, що відбувається зараз, є варварським її нищенням.

Абсурдності ситуації додає те, що «прибульці», схоже, не усвідомлюють, що самі є тією критичною групою, яка опромінюється найбільше. Піднявши важкою технікою шар забрудненого ґрунту та пилу, пройшовши маршрутами, забороненими для пересування, вони спричинили погіршення радіаційної обстановки у зоні відчуження, що і було зафіксовано постами автоматизованої системи радіаційного контролю та передано у систему до того, як було пошкоджено інтернет-кабель.  Сумарна активність у зоні відчуження змінена не була, а  радіаційні наслідки збурення залишилися в межах її території, за винятком радіоактивного забруднення, винесеного на військовій техніці.

Знаходячись у зоні відчуження зараз та вочевидь не володіючи навичками із забезпечення особистої безпеки при роботі на радіоактивно забрудненій території, загарбники зазнають значного зовнішнього та внутрішнього опромінення, яке, без сумніву, матиме стохастичний прояв у формі онкозахворювань. Невігластво та нерозуміння небезпек, нехтування правилами, угодами та конвенціями часто призводять до  прикрого самогубства.

Зберігаймо здоровий глузд та спокій.

https://www.sunpp.mk.ua/uk/article/12388-shchodo-sytuaciyi-u-chornobylskiy-zoni-vidchuzhennya

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.