Не пропусти

Під грифом «СЕКРЕТНО» за безпеку АЕС України

Зміст:

  • Лист під грифом «СЕКРЕТНО»
  • «Фізика — это вам не математика. Тут можно химичить»
  • Хто ж бреше: Енергоатом, чи секретар КПУ?

Лист під грифом «СЕКРЕТНО».   Спалюючи старі архіви натрапив на цікавий документ —

лист секретаря ЦК КПУ  В. Щербицького до ЦК КПСС від 4.03.1983 р.

Лист ЩербицькогоКатастрофічна аварія на ЧАЕС у 1986 році не  була  випадковою.

За три роки до вибуху четвертого реактору ЧАЕС   ЦК КПУ попереджав ЦК КПРС про незадовільний стан енергоблоків АЕС України.

Цей лист наведений у «Чорній книзі України» під ред. В. Яворівського.

ЦК КПРС не задовільнило прохання ЦК КПУ про підвищення рівня безпеки. Як наслідок — ядерна катастрофа на Чорнобильській АЕС.

«Физика — это вам не математика. Тут можно химичить»   В листі є цікава для нас — сусідів ЮУ АЕС,  інформація: «запущенный в действие в декабре прошлого года (1982-го року!) первый энергоблок (ЮУ АЕС) мощностью 1 млн квт простоял до 8 февраля с. г.( 1983-го)»

Спробуємо розібратися з арифметикою пуску першого енергоблоку ЮУ АЕС (1ЮУ АЕС).

На сайті НАЕК Енергоатом  http://www.atom.gov.ua/ua/about-6/separated-59/npp_su-62   написано:    Пуск першого енергоблоку — 1982 р.  І Щербицький пише про 1982 рік. Тут все співпадає . Але далі  на сайті НАЕК Енергоатом уточнюється, що

«Згідно з умовами ліцензій, виданих на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки», строк експлуатації ядерних установок на енергетичних рівнях потужностей обмежується:

  • на енергоблоці № 1 – 02.12.2023 р.»

Тут вже починається «хімія». «Оскільки роботу  цього  енергоблоку вже було продовжено на 10 років, то за цією інформацією 1ЮУ АЕС було запущено 40 років тому (30 проєктних та 10 продовжених), тобто  02.12.1983 року.

Цілий рік різниці у пусках!

Хто ж бреше: Енергоатом, чи секретар КПУ?   Звернемося до першоджерел.

У Таблиці 4.1 глави «Комплексний аналіз безпеки» Звіту періодичної переоцінки безпеки першого енергоблоку  ЮУ АЕС»  наведено дати введення  у експлуатацію та терміни роботи елементів блоку. Датою пуску першого енергоблоку ЮУ АЕС зазначається 27.12.1982 року, а термін дії ліцензії – до 27.12.2012 року.

Усі аргументи представників НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» на користь дати закінчення проектного ресурсу роботи першого енергоблоку 02.12.2013 року  є некоректними. Якщо енергоблок введено в експлуатацію 27.12.1982 року ( про що є відповідні записи у документації АЕС), то, однозначно, він повинен бути зупинений не пізніше 27.12. 2012 року. Фактично енергоблок примусили працювати більше двох місяців після закінчення дії ліцензії.  Його зупинено для проведення планового ремонту тільки 5 березня 2013 року.  Як можна експлуатувати ядерний енергоблок після закінчення дії ліцензії?!  Як можна проводити ремонт ядерного енергоблоку, якщо термін його експлуатації вичерпано, а ліцензію не продовжено?

Тобто, цього разу секретар КПУ не збрехав.

30, 31, 41, 51 … ВИБУХ?!

Ядерний гриб над Миколаївом

«В понедельник, 23 июля, николаевский сегмент Facebook заполонили фото облака необычной формы, нависшего над городом. Многие пользователи пришли к выводу, что оно похоже на «ядерный гриб» и сочли это явление неким предупреждением».

Ну примусили ядерний енергоблок працювати не 30, а 31, а потім і 41, а через рік збираються продовжити і 51 … Ну а нам яке до цього діло?

Продовження терміну експлуатації ядерних енергоблоків (ПТЕ) понад проєктні 30 років безпечної роботи є безвідповідальною ядерною авантюрою.  Більш тут

https://news.pn/ru/blogs/91074

Разом з низкою інших небезпечних експериментів, які проводить Енергоатом на АЕС України, це може привести до чергової ядерної катастрофи:

І з радянських блоків АЕС, які з горем навпіл дошкульгали то пенсійного віку, вижимаємо навіть більше, ніж вони можуть дати: і термін експлуатації енергоблоків постійно продовжуємо — допоки вони вибухом самі себе не звільнять від корупційних експлуататорів. І потужність з них здираємо більше, ніж вони можуть дати згідно проєкту. І паливо сунемо не те, що передбачив проєктант  ( http://voznesenskonline.com.ua/2022/01/28/yaderna-lapsha-teper-vzhe-y-na-vuhah-krivoozertsiv )

Україна не здатна ліквідувати наслідки ще однієї ядерної катастрофи.

Справа експлуатаційників — експлуатувати АЕС згідно з проєктом. А вносити зміни у режими експлуатації самими експлуатаційниками з метою отримання надприбутків — це злочин. І ніякі тимчасові прибутки не здатні компенсувати збитки від ядерної катастрофи.

Сергій Колєсніков, 17.02.22

1 комментарий

  1. Щербицкий то таке…
    А ми чи не на кожному мітингу говорили про порушення правил розташування аес — поряд з містом в 25 тис. Зараз напад Росії реальність, і не дай Боже, місто-заложник Южноукраїнськ нікого не хвилює.
    А де апологети АЕС? Вони та можновладці й зараз не слухають «зелених»(не плутайте з зеленню)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.