Не пропусти

Депутатка Європарламенту: «Ігор Коломойський та Андрій Герус гальмують реформи в енергосекторі України”

EcoTown | 14.05.2020 1671

Таку заяву Віола фон Крамон зробила під час експертної онлайн-дискусії “Реформа ринку електроенергетики: що на кону?”, організованої німецьким фондом Ґенріха Бьоля, на якій обговорювалися поточний розвиток в українського електроенергетичного сектору та хід погоджених з ЄС реформ.

«Як політик я бачу величезний негативний вплив Ігоря Коломойського та Андрія Геруса, який приєднався до анти-зеленого штабу в Україні, на хід реформ в українському енергосекторі. З боку парламенту часто відчувається сильне лобі проти прогресивних реформ, спрямованих на децентралізацію та декарбонізацію енергетики. І це не той контекст, в якому можна говорити про стратегію імплементації зеленої генерації або європейської Зеленої Угоди найближчим часом”, — зазначає пані фон Крамон.

Вона нагадала, що «Україна вже має перед собою багато міжнародних зобов’язань щодо декарбонізації економіки. Цього мало б бути достатньо для того, щоб вимагати від нового уряду поважати ці зобов’язання та продовжувати курс на декарбонізацію. Але слабкі державні інституції, відсутність нормально-фунціонуючого міністерства енергетики та сильний олігархічний вплив заважають проводити справжні реформи. Немає комплексного підходу до вирішення кризи з боку України: ні візії, ні стратегії, лише несистематизовані кроки та рух в інший бік від справжнього зеленого переходу. І я не впевнена, що навіть вплив з боку Європейського Союзу, чи делегації ЄС в Україні, чи Єврокомісії зможе змінити щось в цій ситуації.

Змушена констатувати, що з 1996 року, а саме з цього часу я почала працювати з Україною, прогресу в реформах на ринку енергетики майже немає. Було допущено багато управлінських помилок з боку держави. Трохи покращилася ситуація з газом та іноді призначалися дійсно прогресивні міністри.

Але цього недостатньо. І я боюся, що втрачено багато можливостей відновити сектор.

а 25 років було зроблено дуже мало, щоб зберегти та відновити енергетичну інфраструктуру України, зараз вона є вкрай застарілою та потребує чимало інвестицій. То ж зараз новому уряду доводиться усувати наслідки цієї бездіяльності.

Натомість Україна, яка багата на талановитих інженерів, могла б скористатися глобальним переходом до зеленої енергетики та не тільки підхопити виробництво електроенергії з ВДЕ, а як і Китай, створити велику галузь з виробництва обладнання для відновлюваної енергетики.»

https://ecotown.com.ua/news/Deputatka-vroparlamentu-Igor-Kolomoyskiy-ta-Andriy-Gerus-galmuyut-reformi-v-energosektori-Ukraini/

1 комментарий

  1. Administrator

    коломойські. ахметови та інший паханоолігархат перетворили енергетику України у засіб особистого збагачення та знищення природи і населення України. А президенти та уряди — не голови, а кишені.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.