Не пропусти

Нова газова афера?

Азм есть царьn Відомо, що на газових та електричних мережах паразитуть кілька злодіїв у законі. З ним все зрозуміло — вони намагаються вижати з народу якомога більше грошей.

Але дуже погано те, що і звичайні громадяни, які обслуговують мережі, теж намагаються обдурити людей.

Нас вже привчили без телячої радості сприймати візити «смотрящих» від газових та електричних ворюг у законі: чи відключуть, чи «накрутють», чи пломбу пошкодять, чи  ще щось погане зроблять.

Тому я насторожено дозволив газовщикам забрати на повірку свого газового лічильника. Але до того, про всяк випадок (читав, що контролери самі пошкоджують пломби, а потім рисують нулі у штрафних квитанціях),  сфотографував лічильника так, щоб було видно показники та пломби і ввімкнув диктофона.

Спочатку все йшло, як і повинно бути: один щось пише, другий міняє лічильника. Але потім з мене почали вимагати ксерокопію паспорту. Я спочатку слухняно приніс її, а потім не захотів її віддавати.  Було не зрозумілим: що там так довго можна було писати та для чого тут мої персональні данні?

Мою впевненість у тому, що я зробив правильно, підтвердила реакція обох газовщиків: вони поводили себе достатньо ввічливо, але  вдвох по черзі стали залякувати мене, стверджуючи, що якщо не віддам їм персональні данні, то вони мені відключать газ допоки повірять мого лічильника, мені доведеться потім платити 1700 гривень, возити на повірку лічильника …

Після такої психічної атаки я заніс копію паспорту на її місце — сумнівів більше не залишилося: я маю діло з якоюсь новою газовою аферою.

Повірка лічильника – справа потрібна. Але я читав, що робити це повинні газовщики своїм коштом – інакше за що я їм плачу «транспортування». Прийшли, зняли мій лічильник, поставили повірений. Я підписую Акт – і все. До чого тут персональні данні?

Можливо, потім мені пришлють рахунок за новий лічильник. Можливо, виставлять рахунка за ремонт мого лічильника. Можливо, навішають якийсь новий договір … Таких варіантів у них більше, ніж дозволяє моя уява.

Про всяк випадок я зателефонував Юрію Кондратенкову. Знаю, що він з Тетяною Зеленською вже неоднаразово ставали на захист тих, хто постраждав від газового свавілля.

Я вдячний Юрію за те, що він відклав свою справу та підтвердив мої сумніви: вимога надати персональні данні є протизаконною. Вони також не мають права відключати газ при повірці, чи вимагати 1700 гривень.

Тому я спокійно сказав «смотрящим»: робіть те, що вас забов’язують робити. Я все фотографую та записую. Ніяких персональних даних я надавати не буду. Ніяких документів, крім акту заміни лічильника,  я підписувати не буду. Але якщо ви відключите мені газ, то через годину у канцелярії суду на стіл ляже моя позовна заява.

Психічна атака відразу припинилася.

Лічильники поміняли. Я підписав Акт заміни лічильника, сфотографувавши  документи на його повірку (які мені не захотіли залишати) та звіривши показники обох лічильників з записом у Акті.

Повіряльщики поїхали.

А я зателефонував  Юрію Кондратенкову та  подякував за дуже своєчасну підтримку – дуже тяжко одному відбити таку атаку.

Затягни пояс

Було б чудово, щоб у Вознесенську були усім відомі номери телефонів, по яким можна було б зателефонувати у випадку такого  несподіваного візиту. Далеко не всі члени громади знають, «что им можно, что нельзя».

Треба повертати до громади вкрадені у неї газові та електричні мережі. Яким боком до наших мереж «кровосісі»-олігархи?   Хай прибуток від цих підприємств буде йти не на рахунки олігархів у офшорах, а до бюджету громади.

олігархи

Мережі належать громаді, їх обслуговують вознесенці, а гроші отримують паразити.  Відповідна петиція свого часу була підтримана вознесенцями та розглянута депутатами.  Але, схоже,  владу це питання не хвилює.  Мабуть у слуг народу грошей більше, ніж у господарів.

Сергій Колєсніков, 31.01.22

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.