Не пропусти

«Гроші сп***жені».Чому команда Зеленського досі не запустила стратегічний об’єкт у Чорнобилі? |СХЕМИ

ядерная сделка

 

 

 

Як закрити мільйонні «дірки» у бюджеті на зведення стратегічного об’єкта, якщо гроші вкрали? Ексклюзивні аудіозаписи закритої наради опинилися у розпорядженні «Схем». На них чутно, як у грудні 2020 року призначені за «зеленої влади» посадовці «Енергоатому» разом з приватними підрядниками намагаються придумати, як краще приховати в документах факт зникнення частини коштів на зведення стратегічно важливого об’єкту для України – Централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива. Воно мало допомогти Україні зекономити мільярди, які щорічно йшли до Росії, і позбутися цієї залежності від РФ, куди раніше відправляли це паливо. Але сховище, яке почали будувати ще за президентства Петра Порошенка, не запрацювало і після зміни влади – вже за Зеленського. Натомість бюджет проєкту постійно зростав, і вже склав понад 2,5 мільярди гривень. З них, як з’ясували журналісти «Схем», більше мільярда було витрачено через нового підрядника, залученого вже за президента Зеленського, контракт з яким – непублічний, а отже громадськість не може проконтролювати на що і як витрачаються кошти. Розслідування «Схем» та ексклюзивний аудіозапис проливають на це світло      https://www.youtube.com/watch?v=7Lm62_4wVH0

У цій схемі —  увесь Енергоатом. І такі ворюги керують атомною енергетикою! Змінюються президенти, змінюється їх «смотрящие» за ядерною годівницею, але корупційні схеми стають все більш цинічними та нахабними. Про яку безпеку може йти мова?! Скільки вже писали про виявлені факти зловживань у Енергоатомі та біля нього — а злочини тільки множаться.  Наприклад:

  1.   https://espreso.tv/ukraina-ruynuvala-vlasnu-atomnu-energetiku-zadlya-importu-rosiyskoi-elektroenergii-z-biloruskoi-aes-rozsliduvannya-tetyani-chornovol    Україна руйнувала власну атомну енергетику задля імпорту російської електроенергії з Білоруської АЕС, – розслідування Тетяни Чорновол
  2. Україна досі платить Росії $200 млн за зберігання ядерного палива через ймовірну корупцію й затягування будівництва сховища – «Схеми»
    https://www.radiosvoboda.org/a/news-schemes-palyvo-ukraina-rf/30844577.html
  3. https://news.pn/ru/criminal/201447    На Южно-Украинской АЭС проводят обыски из-за закупки неэффективной системы пожаробезопасности, которая могла привести к катастрофе
  4. https://znaj.ua/society/ukrayinciv-vryatuvaly-vid-drugogo-chornobylya   Українців врятували від другого Чорнобиля

І таких прикладів можна навести кілька десятків.   Чи довго чекати на нову ядерну катастрофу, коли держава-злочинець не здатна подолати злочинність у керівництві атомними станціями?

Стосовно місця будівництва сховища ВЯП та його надійності є суттєві зауваження фахівців. Наприклад, тут   https://zik.ua/news/2018/11/07/eksdyrektor_chaes_umanets_nazvav_vidpratsovane_yaderne_palyvo_damoklovym_1443399  :   Екс-директор ЧАЕС Уманець назвав відпрацьоване ядерне паливо дамокловим мечем над Україною.

   «Почались санкції, і, слава Богу, вони не торкнулись головного питання: двох зв’язків із РФ – це постачання ядерного палива та відправлення відпрацьованого ядерного пального. Якщо перерубати, особливо другу нитку, це катастрофа. У нас ніхто не забере відпрацьоване ядерне паливо», – заявив Михайло Уманець.

Попри те, у РФ на сьогодні є підстави відмовити Україні приймати відпрацьоване паливо, зауважив гість програми та пояснив, чому так вважає.

«Згідно з контрактами щодо відпрацьованого ядерного палива, які підписані, радіаційні відходи у результаті переробки повинна назад прийняти Україна. Це високоактивні радіоактивні відходи. Ми зовсім не готові до цього. Не зроблене те, що передбачала програма. До речі, програма передбачала будівництво трьох сховищ – на Рівненській, Хмельницькій та Южно-Українській станціях, щоб там залишалося наше відпрацьоване ядерне паливо. Нічого не зроблено», – заявив гість програми.

Михайло Уманець зауважив, що згадану програму, яку затверджувала Верховна Рада, «поховали», натомість після «кабінетних» рішень у Чорнобильській 30-кілометровій зоні почали будувати централізоване сховище. Інженер-атомник заявив, що він проти цього, оскільки це не раціонально.

«По-перше, це протизаконно. Порушений закон про узгодження із громадськістю будь-яких ядерних об’єктів… Друге: передбачається сухе зберігання у контейнерах. У нас на Запорізькій АЕС такі контейнери є, і Запорізька АЕС не відправляє паливо у РФ. Але який стан відпрацьованого палива в цих контейнерах, за цей час так і не вивчено», – заявив Михайло Уманець.

З його слів, за кордоном на такий варіант зберігання палива не погоджуються, натомість зберігають його у воді – у басейні: «Там можна стежити за станом відпрацьованого ядерного палива».

ПлатонДержава наша була богата. Але після розпаду СРСР Україною керують злодії, які заради свого збагачення знищують народ та природу України. Наведені посилання – приклад такого керівництва, наслідком якого є не тільки розкрадені мільярди, але й дуже ймовірна ядерна катастрофа. Яка зітре Україну з карти світу.

Україна буде або без’ядерною, або – безлюдною.

Сергій Колєсніков, 22.01.22

Народна мудрість у ком.:

Кто должен и будет заниматься расследованием ? Кто может честно и объективно оценить степень вины каждого участника схемы, и предъявить обвинения? Кто может осудить и вынести справедливое судебное решение? Три вопроса остаются открытыми.

Эти ворюги наражают многострадальное население на новую радиационную опасность. Наказание — пожизненное заключение с исправительными работами на «построенном» ими объекте.

У всех фигурантов репортажа на мордах написано — ВОР.

злодій на злодію і злодія прикриває- це жах. Щоб Америка тут ввела свою адміністрацію тоді щось можливо виправиться, бо ця країна безнадійно хвора

Враження, ніби ніколи такого не було, і ось знову!!! Такі викриття, ще раз доказують…..для боротьби з корупцією та казнокрадами, треба виділяти не гроші, а набої!!!

Які страшні події в Країні, ми ще не забули Чорнобильське лихо…. За це пожиттєво на уранові руди. Негідники у владі, в ОП.

При наличии таких документов они должны сидеть с полной конфискацией

Время идет ничего не меняется, ужас

Лише китайський досвід тут допоможе. Вкрав — розстріл. В іншому випадку ці рожевощокі розжирілі упирі будуть красти вічно. Але для цього НАРОДУ УКРАЇНИ потрібен РЕАЛЬНИЙ ПРЕЗИДЕНТ, а не черговий обкурений препиздент…

корупція з»їсть Україну …

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.