Не пропусти

За 36 років влада не змогла навести лад з лісами Чорнобиля.

Горять ліси Чорн.-1

18.01.2021,  Київ

Пожежонебезпечний сезон не за горами

 екологи закликають владу вирішити проблеми лісів Чорнобиля!

2020 рік запам’ятався кількома подіями, які стосувалися унікальних лісів Чорнобильської зони відчуження. Подія перша – катастрофічні лісові пожежі, збитки від яких сягнули восьми мільярдів гривень. Подія друга – виявлення масштабних незаконних рубок, орієнтовна сума збитків від яких становила п’ятнадцять мільйонів гривень. Подія третя – екологи виявили, що деревина із зони відчуження вільно продається в Україні та навіть експортується і майже не проходить радіаційний контроль.

Кожна з цих подій заслуговує на бурхливу й негайну реакцію з боку влади. Однак цієї реакції так і не було – ані в 2020, ані в 2021 роках. Поки що не доводиться очікувати її й цього року.

Горять ліси Чорн.-3jpg

Біолог Української природоохоронної групи Олексій Василюк наголошує:Зовсім скоро розпочнеться пожежонебезпечний сезон, тож аби уникнути повторення сценарію 2020 року, діяти потрібно вже зараз. Але замість цього лісники продовжують здійснювати комерційну заготівлю деревини в зоні відчуження. Тому ми закликаємо владу звернути увагу на проблему Чорнобильських лісів”.

Провідні екологічні організації України — МБО “Екологія-Право-Людина” та ГО “Українська природоохоронна група”— звернулися до органів влади з вимогою негайно забезпечити збереження лісів Чорнобиля та здоров’я громадян України. Звернення містить чотири простих вимоги:

  1. Звільнити посадовців, причетних до незаконних рубок чорнобильських лісів, та забезпечити притягнення їх до відповідальності;
  2. Нарешті передати Чорнобильському заповіднику в користування землю та відповідну матеріально-технічну базу (техніку, будівлі тощо);
  3. Впровадити сучасний протипожежний план для території Чорнобильської зони відчуження, за рекомендаціями українських та західних науковців;
  4. Забезпечити належний радіологічний контроль деревини, яка продається за межі зони відчуження.

Негайне впровадження цих заходів дозволить вберегти унікальні ліси Чорнобильської зони відчуження та здоров’я українців.

Більше про проблеми лісів Чорнобильської зони відчуження — за лінками https://life.pravda.com.ua/columns/2021/04/27/244708/ та https://life.pravda.com.ua/columns/2022/01/18/247176/

Українська природоохоронна група створена як команда фахівців, що працюють над питаннями практичної охорони природи. За останні 6 років щонайменше половина всіх новостворених заповідних площ в Україні мали серед авторів наукових обґрунтувань експертів Групи або були активно підтримані її членами. За участю експертів Української природоохоронної групи було врятовано 19 500 га лісів, 33 380 га степів та 98 550 га водно-болотних угідь. 

Горять ліси Чорн.-2

Контакти:

Тетяна Шаміна, комунікаційниця УПГ: 093 918 42 86.

Email: shamina.uncg@gmail.com

Веб-сайт: http://uncg.org.ua/

FB: https://www.facebook.com/pg/UkrainianNatureConservationGroup

Telegram: https://t.me/ngo_uncg

Instagram: https://www.instagram.com/_uncg_/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.