Не пропусти

Уряд затвердив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети

Уряд встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні Уряду. Воно вступає в дію з 1 лютого 2022 року.

Це дозволить обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні.

“Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки та дозволить захистити довкілля і здоров’я людей від шкідливого впливу мікропластику”, — зазначив Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

  • 2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн – пакет з ручками і боковими складками.

Нагадаємо, що у червні 2021 року набув чинності Закон № 2051−1 “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Законом, зокрема, забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.

Водночас ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-zatverdiv-minimalni-rozdribni-cini-na-plastikovi-paketi

Екологічна мета зрозуміла: Ресурсы природы не бесконечны: чтобы их сохранить, необходимо замкнуть и замедлить жизненный цикл всех вещей, которые производит и использует человек. Ноль отходов!

Але я не знайшов жодного слова про різницю в ціні. А вона складає не кілька відсотків, а близько 5 000 %.   КМУ підрахував, що я вживаю 500 пакетів по 3 гривні= 1500 гривень на рік. Це складає приблизно одну мінімальну пенсію, яку отримують більшість пенсіонерів України.  А до такої пенсії можна тільки додавати, а не відраховувати.  Схоже на те, що виробник пакетів та торгівля, як завжди,  збільшать свої прибутки за рахунок кінцевого споживача. До тарифного голодомору держава додала ще й поліетіленовий.

Якщо б держава дбала б про свій народ, тоді різницю в ціні пакетів та штрафи за їх використання торгівлею, можна було б повернути народу з користю для природи. Наприклад, організувати пункти прийому пакетів та іншого поліетілену, де б платили за них не копійки, а  реальні гроші.  Тоді б люди і пакети купували менше, і не викидали поліетіленові вироби. І народу і природі стало б трохи лечше.

 

Сергій Колєсніков, 24.12.21

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.