Не пропусти

«Чорна скринька» Землі для запису дій людства щодо зміни клімату з’явиться в Австралії

Чорна скринька Землі
Наталія Федосенко | 06.12.2021 163

В Австралії збудують «чорну скриньку» для запису дій людства щодо зміни клімату. Його встановлять наприкінці 2022 року на західному узбережжі австралійського острова Тасманія, пише РБК-Україна.

Чорну скриньку Землі (самописець) створять вчені з університету Тасманії. Вони зафіксують дані про останні десятиліття людської цивілізації у разі глобальної кліматичної катастрофи. Для майбутніх людей планети запишуть документальні відомості про кроки людей до екологічної катастрофи.

«Ця конструкція, виготовлена ​​із сталевих листів товщиною в 3 дюйми (7,62 см), буде зіставна за своїми розмірами з міським автобусом. Усередині будуть накопичувачі даних з інформацією про зміни клімату, такі як рівень вуглекислого газу в атмосфері та середньорічна температура в різних регіонах планети, а зовні – сонячні панелі, що забезпечують чорну скриньку енергією».

Один з авторів проекту Джим Кертіс наголосив, що якщо Земля справді незворотньо зміниться внаслідок глобального потепління, то цей неруйнівний записуючий пристрій дозволить тим, хто залишиться, винести урок із того, що сталося.

«Крім того, «чорна скринька» стане свідченням відповідальності світових лідерів за подію, їх дії чи бездіяльність будуть зафіксовані», – розповів Кертіс.

Будівництво «чорної скриньки» розпочнеться в середині 2022 року, проте записи ведуться вже зараз. Очікується, що сховище буде заповнене інформацією за наступні 50 років, але до закінчення цього терміну автори проекту сподіваються знайти рішення для збільшення його ємності, а також зрозуміти, чи наші нащадки зможуть розшифрувати накопичені в ньому дані.

https://ecotown.com.ua/news/CHorna-skrinka-Zemli-dlya-zapisu-diy-lyudstva-shchodo-zmini-klimatu-z-yavitsya-v-Avstralii/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.