Не пропусти

Проєкт на $30 млрд. Westinghouse побудує п’ять атомних енергоблоків в Україні

Проєкт на $30 млрд. Westinghouse побудує п'ять атомних енергоблоків в Україні - Фото

Підписання меморандуму між Енергоатомом і Westinghouse Electric (Фото: @ZelenskyyUA)
доповнено

НАЕК Енергоатом і Westinghouse Electric підписали меморандум про спільне будівництво енергоблоку на Хмельницькій АЕС. Про це написав президент України Володимир Зеленський в Twitter.

Будівництво енергоблоку стане пілотним проєктом двох компаній.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес-новини

В рамках співпраці планується будівництво ще чотирьох енергоблоків за технологією Westinghouse.

Загальна вартість проєкту – $30 млрд.

Доповнено. Меморандум передбачає участь компанії Westinghouse в добудові четвертого енергоблоку Хмельницької АЕС за технологією AP1000 і ще чотирьох енергоблоків інших атомних електростанцій України.

«У довгостроковій перспективі застосування американської технології AP1000 – апробованої реакторної установки покоління III+ потужністю близько 1100 МВт – дасть Енергоатому можливість забезпечувати високий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, її інноваційність та дбайливе ставлення до навколишнього середовища», – прокоментував угоду голова Енергоатому Петро Котін.

Технологія AP1000 компанії Westinghouse – єдина з технологій реакторів покоління III+, ліцензована Комісією з ядерного регулювання США та в кількох країнах Європи та Азії. Чотири блоки AP1000, які вже працюють в Китаї, встановлюють рекорди за експлуатаційними характеристиками – тривалістю планово-попереджувальних ремонтів під час введення в експлуатацію і перевантаженні пального, а також за коефіцієнтом використання встановленої потужності.

Будівництво двох енергоблоків AP1000 скоро буде завершено на АЕС Вогл (Vogtle) в США. Цю технологію вибрали для проєкту будівництва шести енергоблоків в Індії, поки її розглядають багато американських енергокомпаній, а також в декількох країнах Центральної і Східної Європи і Азії.

Westinghouse Electric Company є світовим лідером в ядерній енергетичній галузі і провідним постачальником продукції та технологій для енергокомпаній по всьому світу. Westinghouse побудувала перший в світі промисловий реактор з водою під тиском – в 1957 році на АЕС Шиппінгпорт в штаті Пенсільванія, США. Сьогодні в основі приблизно половини діючих атомних станцій світу лежить технологія компанії Westinghouse.

 

2 комментарии

 1. Сергій Колєсніков

  Компания-банкрут проштовхує в корумповану бананову республіку енергетику минулого тисячоліття. Безголове керівництво держави — гаманці та крадії, не здатні мислити адекватно. Їх усих потрібно переселити в Чорнобильську зону, щоб не забували про «мирний» атом.

 2. Сергій Колєсніков

  https://www.youtube.com/watch?v=fP7WlC7tvFI 14 новых реакторов! Украина станет центром ядерной энергетики в Европе? — ICTV Неначе люди подуріли! Якщо народу України не вистачить розуму вимести з владних кабінетів корумповане лайно без роду і племені, тоді зникне Україна разом з її народом. І часу вже майже не залишилося: вкрали у народа все, зробили його хворим жебраком, душать тарифами, загоняють до хліва сертифікатами, знищують вакцинацією, позбавляють можливості заробляти собі на хліб, … А якщо комусь все ж таки якось вдасться вижити, його знищить «мирний» атом.
  Немов в щілинах таргани,
  Набити тельбухи і в нори!
  Тупі, байдужі барани,
  Яких привчили до покори.

  Тому «розводять як котят»
  Крадуть, фальшують і грабують.
  Чому в нас стільки царенят?
  Бо владі спротиву не чують!

  По своїх кухнях сидимо
  Заціпенілі з переляку!
  В лайні по вуха живемо,
  Тож сам собі за це подякуй! (М.Вересюк 09.06. 2013)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.