Не пропусти

На кліматичній конференції ООН ухвалили нову глобальну угоду


Підсумкова угода містить м’якші формулювання порівняно із запланованими спочатку
Підсумкова угода містить м’якші формулювання порівняно із запланованими спочатку

Учасники кліматичної конференції ООН у Глазго затвердили нову глобальну угоду. Цілі документа – підштовхнути держави взяти на себе масштабні зобов’язання щодо обмеження викидів шкідливих речовин в атмосферу до 2030 року та обмежити глобальне потепління півтора градусами Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем.

ЗМІ пишуть, що підсумкова угода містить м’якші формулювання порівняно із запланованими спочатку. Зокрема, замість припинення використання вугілля у фінальному договорі йдеться про поступове скорочення цього енергоресурсу.

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш назвав домовленості щодо клімату недостатніми, але визнав, що підсумки конференції – це компроміс, який враховує інтереси і протиріччя країн-учасниць.

Україна забезпечує третину своїх потреб в елекроенергії за рахунок вугілля. Відмова від цього ресурсу означатиме недешеву консервацію шахт і створення нових робочих місць для гірників, попереджають експерти

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Майбутнє без вугілля: як Україна виконуватиме обіцянку, яку дала в Глазго?

За словами Ґутерріша, світ все ще перебуває на межі «катастрофи».

«Наша тендітна планета висить на волосині… Ми все ще стукаємо у двері кліматичної катастрофи», – сказав генсекретар ООН.

Конференція ООН з клімату розпочала свою роботу у Шотландії 31 жовтня. У ній взяли участь 30 тисяч людей майже із 200 країн світу. У перші дні захід відвідали президент США Джо Байден, президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон, президент України Володимир Зеленський та інші світові лідери.

Викиди CO2 скоротилися в 2020 році на рекордні 1,9 мільярда тонн, тобто на 5,4%, оскільки країни зайшли в режим карантину

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Світові обсяги викидів CO2 повернулися до показників перед пандемією

Президент Росії Володимир Путін у конференції не брав участі. Джо Байден розкритикував ставлення Путіна до саміту, зазначивши, що Росія стикається з тими самими проблемами, що й увесь світ, але не робить у боротьбі з ними достатнього внеску.

Під час саміту в Глазго пройшли кілька маніфестацій. В одній із них взяла участь відома екоактивістка зі Швеції Ґрета Тунберґ. Вона звинуватила лідерів розвинених країн у тому, що вони прагнуть уникнути реальної боротьби зі змінами клімату. Тунберґ закликала до радикальних заходів щодо зниження викидів парникових газів.

https://www.radiosvoboda.org/a/news-klimat-oon-uhoda/31560587.html

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.