Не пропусти

Підтримайте антиатомну заяву до СОР26

Конференция ООН по изменению климата — 26-я сессия Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (КС-26 РКИК ООН) — организуется Великобританией и Италией 31 октября–12 ноября 2021 года в Шотландском конгресс-центре в британском Глазго.

Напередодні COP26 ядерне лобі поширює неправдиву інформацію щодо атомної енергетики. Їх метою є відтягування фінансування від сталих рішень на користь небезпечної та дорогої атомки.

У відповідь на такі дії, спільнота громадських організацій підготувала Міжнародну заяву «Don’t nuke the climate» та збирає підписи для її підтримки.

Прошу ваші ГО підтримати цю заяву, дуже важливо показати громадське протистояння саме зараз, напередодні COP.

Для підписання цього листа необхідно надіслати назву вашої ГО, лого та вказати контактну особу на е-адресу: info@dont-nuke-the-climate.org

Повний текст заяви тут: https://dont-nuke-the-climate.org/cop-26-statement

Більше інформації: https://dont-nuke-the-climate.org/

Підписати можна до  20 жовтня

Нижче наведено комп. переклад Заяви.

Заява громадянського суспільства CoP 26

Остання доповідь Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату (МГЕЗК) висвітлює зростаючу кліматичну кризу та енергетичні проблеми, з якими ми стикаємось.

Щоб підписати нашу Декларацію CoP 26, надішліть електронний лист із назвою вашої організації, контактом та вашим логотипом на адресу: info@dont-nuke-the-climate.org

Нам потрібен терміновий глобальний перехід до чистої та відновлюваної енергії, а національні уряди повинні активно сприяти переходу від залежності від викопного палива та ядерної енергії до відновлюваної енергії.

Цей глобальний перехід до чистої, безпечної, екологічно чистої відновлюваної енергії вже триває і створює робочі місця та можливості. Зростання цього на основі принципів екологічної та соціальної справедливості, справедливості, різноманітності, стійкості та прав та інтересів громад та нашого довкілля забезпечить кваліфіковані та стійкі робочі місця, економічну діяльність та надійний доступ до електроенергії у всьому світі.

Кожен долар, вкладений у атомну енергетику, погіршує кліматичну кризу, відволікаючи інвестиції від технологій відновлюваної енергетики. Ядерна енергія стає все більш небезпечною і ненадійною у потепліннім світі з частішими зупинками та нездатністю безпечно працювати в змінених кліматичних умовах.

Від випробувань ядерної зброї до об’єктів з радіоактивними відходами, ядерна промисловість має історію витіснення, порушення та пошкодження здоров’я та прав працівників та громад. Корінні народи, чорношкірі та кольорові, стикаються з непропорційним тягарем та ризиком ядерної промисловості, оскільки видобуток корисних копалин та зберігання відходів впливають переважно на їхні землі, і їх часто не консультують, не компенсують та не поважають.

Ядерний повільний, дорогий і небезпечний. Він не є вуглецево -нейтральним і створює унікальні ризики для безпеки та поводження з відходами. У нас немає часу чекати, поки галузь відновиться від власних економічних невдач, подолає затримки будівництва або виконає хибну обіцянку нової технології.

Спадщина забруднених зон видобутку корисних копалин, випадання ядерної зброї та невирішене питання ядерних відходів демонструють глибокі ризики ядерної енергетики. Ці ризики посилюються зміною клімату і суттєво суперечать основоположним принципам сталості та рівності між поколіннями.

Відновлювані джерела енергії дають нам можливість зробити справедливий перехід для працівників енергетичного сектору, їх сімей та громад та забезпечити безпечний глобальний доступ до стійкої низьковуглецевої електроенергії. Відновлювана енергія є реальною, доступною, з низьким ризиком та чистою. Атомна енергія просто не може задовольнити наші майбутні енергетичні потреби.

У всьому світі у нас є кілька варіантів відновлюваної енергії, які, на відміну від ядерної, мають широкі соціальні ліцензії. Наші організації, що представляють широкий простір світового співтовариства, стверджують, що ядерна енергетика не є надійною або ефективною реакцією на клімат.

Ми підтримуємо майбутнє поновлюваних джерел енергії і розглядаємо ядерну енергетику як небезпечне відволікання від реального руху щодо політики та дій щодо клімату, які нам терміново потрібні.

Наші організації стверджують, що ядерна енергетика — це:

Брудний та небезпечний:

Атомні реактори виробляють довговічні радіоактивні відходи, які становлять пряму загрозу для людини та навколишнього середовища протягом багатьох тисяч років. Поводження з радіоактивними відходами є дорогим, складним, оскаржуваним та невирішеним. Ядерна енергетика не може вважатися чистим джерелом енергії, враховуючи невичерпну спадщину ядерних відходів та покоління. Всі системи, створені людиною, виходять з ладу. Коли атомна енергетика виходить з ладу, вона може це зробити у глобальному масштабі. Людські, екологічні та економічні витрати таких аварій, як Чорнобиль та Фукусіма, величезні та тривають. Виведення з експлуатації та очищення старих реакторів та ядерних об’єктів, навіть за відсутності аварій, є технічно складним і надзвичайно дорогим.

Нестійкий:

Атомна енергія спирається на видобуток урану. Як і видобуток вугілля, це спричиняє несприятливий вплив на навколишнє середовище та ставить під загрозу працівників та громади. Це спрагла промисловість, яка споживає великі обсяги дорогоцінної води — від видобутку та переробки урану до охолодження реактора. Атомні електростанції є вразливими до загроз, які посилюються внаслідок впливу клімату, включаючи скорочення та потепління джерел води, підвищення рівня моря, посуху, зграї медуз та посилення грози.

Несправедливий:

Атомна промисловість непропорційно впливає як на громади корінного населення, так і на суспільство з нижчим соціально-економічним статусом у всьому світі. Видобуток урану, спадщина випробувань зброї та скидання ядерних відходів впливає і загрожує деяким уразливим громадам світу. Радіаційне опромінення також становить більший ризик для деяких із найбільш вразливих груп нашої громади, включаючи дітей, вагітних жінок та людей із проблемами здоров’я.

Повільно:

Атомна енергія — це повільна реакція на нагальну проблему. Ядерні реактори будуються та отримують ліцензії повільно, а ще повільніше стають чистими постачальниками електроенергії. У всьому світі на будівництво реакторів зазвичай вистачає десятиліття або довше, і надлишковий час є звичайним явищем.

задумливий:

Атомна енергетика зараз є одним з найбільш капіталомістких і дорогих способів виробництва електроенергії, і витрати продовжують зростати. Оцінки вартості реакторів, що будуються в Європі та США, продовжують зростати, і багато з них перевищують бюджет на мільярди доларів та на роки відстають від графіка.

Ризик безпеки:

Атомні електростанції були описані як попередньо розгорнуті терористичні цілі і становлять велику загрозу безпеці. Це, ймовірно, спричинило б зростання операцій поліції та безпеки та пропорційний вплив на громадянські свободи та доступ громадськості до інформації. Ядерна інфраструктура та фінансування подвійного призначення, людські ресурси та більш широкі зв’язки між військовим та цивільним ядерним сектором викликають занепокоєння щодо розповсюдження зброї та безпеки, особливо у державах з ядерною зброєю.

Старіння або недоказ:

Існуючі ядерні реактори дуже централізовані та негнучкі. Вони не мають можливості реагувати на зміни попиту та використання, повільно впроваджуються і погано пристосовані до сучасних енергомереж та ринків. Багато існуючих реакторів є старими та підлягають виведенню з експлуатації, і будь -який крок для продовження їхнього життя викличе серйозні проблеми безпеки. Малі модульні ядерні реактори (СМР) та інші ядерні проекти «нового покоління» не знаходяться в комерційному виробництві або використанні і залишаються недоказаними та невизначеними. Ні несправні нинішні реактори, ні неіснуючі обіцяні реактори не є надійною основою національної енергетичної системи.

Не вуглецевий нейтральний:

Не існує такого поняття, як нульова або близька до нуля ядерна енергія. Якщо брати до уваги життєвий цикл та альтернативні витрати, то викиди від ядерної енергії менші, ніж викопного палива, але набагато вище відновлюваних. Майже кожна стадія ядерного ланцюга потребує додаткових витрат неядерної енергії. У міру зниження рівня уранової руди сектор вуглецевого сліду збільшиться, транспортування матеріалів та поточне поводження з ядерними відходами також є енергоємними.

Наше спільне енергетичне майбутнє є поновлюваним, а не радіоактивним.

Щоб підписати нашу Декларацію CoP 26, надішліть електронний лист із назвою вашої організації, контактом та вашим логотипом на адресу: info@dont-nuke-the-climate.org

ГО ВЕА «Зелений світ» підписали Заяву 12.10.2021

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.