Не пропусти

В Україні руйнується все. І національні святині.

ДОРОГІ ЗАПОРІЖЦІ,
ГРОМАДЯНИ ВСІЄЇ УКРАЇНИ!
Під виглядом «реконструкції», може статися згубне розчленування Національного заповідника «Хортиця», і в першу чергу його плавнів.
Хортиця
Аби запобігти цьому, у першу чергу я взявся розповідати, як силами громадськості, зміцнювався заповідник 40-30 -20 років тому, і як він занепадає сьогодні. І мені прикро, що відвідувачів моєї сторінкм стає все менше. Слідкуйте за моїми повідомленнями. Зараз у своїй розповіді я підійшов до найдраматичнішої пори в історії і заповідника, і всього острова — 1986-89 років. Далі побачите, про що мова. Відмічайтеся на сторінці — нехай ті, хто слідкує за «процесом», бачить і знає: доля Національної Святині хвилює всіх!
Продажні вчені мовчать і мовчатимуть — вони заангажовані, отож, якщо мовчатимемо й ми, — станеться непоправне. Зараз свідомі й компетентні хлопці готують петицію до Президента, пізніше про неї скажу детальніше.
Закінчуючи свою книжку «Бентежна Хортиця», я писав: «Не облаштувавши Хортицю ПО-УКРАЇНСЬКИ, ми НІКОЛИ не піднімемо самої України». Цим рядкам 13 років. Багато ми досягли за цей час? А все, окрім усього іншого, й через те, що врачаємо свої святині.
 Комментарии: 5
 Олег Зубар

В цьому плані мене турбує те, що керівництво заповідника почало оформлювати у користування окремі земельні ділянки на острові. При цьому зважте: у заповідника вже існує акт на право постійного користування на всю територію острова і прилеглих островів. З юридичної точки зору нинішнє додаткове оформлення — це безглуздя. Тож, схоже, шановне паньство, такі плани дійсно вже почали впроваджувати! При цьому землю під житловими будинками місту не віддають! А навіщо?! Який з цього зиск?!
Костянтин Сушко

Ось цей процес, що пішов!
Elena Bob

Что ему петиция, если он сам размечтался там построить Дисней?
Любовь Валовая

Не буде нам виправдання, якщо не збережемо Хортицю для нащадків.
Сергей Колесников

І у нас на Південному Бузі теж саме : вже майже затопили острів Гардовий, який є серцевиною НПП «Бузький гард». а зараз збираються затопити його повністю. Коротка інформація: Територія Гранітно-степового Побужжя надзвичайно багата на археологічні пласти: палеоліт, мезоліт, неоліт, мідний і залізний віки, епоха бронзи, черняхівська та трипільська культури, свідоцтва поселень кімерійців, савроматів, скіфів, ольвіополітів, давніх слов’ян, римлян. Але особливу цінність представляє культурна спадщина козацьких часів. Річка Бог (нині – Південний Буг) славився серед запорожців як друга за значенням річка після Дніпра-Славутича, а на території Бузького Ґарду розміщувалось одне з найважливіших поселень козацької доби – адміністративний центр Буго-Гардової паланки, найбільшої за розмірами серед восьми територіальних одиниць Запорозької республіки. Першим паланковим отаманом тут був князь Дмитро Вишневецький – легендарний Байда. Тепер ця території охороняється на державному рівні – вона є пам’яткою культури національного значення за № 140001-Н «Історичний ландшафт центру Буго-Ґардівської паланки Війська Запорізького».
Проте ні дивовижна природні цінність, ні виняткове історичне значення не гарантують збереження цієї унікальної та надзвичайно важливої для України території. Причина тому – Южноукраїнський енергокомплекс, а саме Ташлицька ГАЕС. Для цілей цього проекту радянських часів безпосередньо в руслі Південного Бугу створено Олександрівське водосховище, під водами якого вже затоплено частину унікальних територій, і ще частину планується затопити теперішнім проектом підняття рівня до відмітки +20,7 м.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.