Не пропусти

Виїзне засідання фракції “Слуга народу”: чи є місце проблемам довкілля у порядку денному?

244346019_4496822997005782_2562080104958970811_n
   1-2 жовтня відбуватиметься виїздне засідання народних депутатів фракції “Слуга народу.”
Планується, що в роботі виїзного засідання фракції візьме участь Президент України, представники Офісу Президента України, Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро та КМУ. Всі разом мають обговорити стратегічні питання розвитку країни.
Ми щиро сподіваємося, що серед пріоритетних питань у порядку денному засідання будуть також й питання охорони довкілля та екологічної безпеки. Адже екологічна політика є наскрізною, і стосується розвитку всіх галузей економіки, реформи суду, антикорупційної реформи та є складовою національної безпеки.
Сьогодення демонструє, що олігархи корупційним спрутом заблокували проведення всіх ключових довкіллєвих реформ. Саме результатом роботи лобістів олігархів та тіньового бізнесу є майже нульовий результат у проведенні реформ в галузі охорони довкілля. Лобісти олігархів в парламенті блокують проходження всіх реформаторських проєктів законів. Серед них ми побачимо і проєкти законів про промислове забруднення та довкіллєвий інтегрований дозвіл, про території Смарагдової мережі, про державний екологічний контроль, про управління відходами. Саме завдяки лобістам олігархів та тіньового бізнесу в усіх гілках влади та на всіх рівнях влади народ країни тоне у смітті, дихає вкрай забрудненим повітрям, п’є брудну воду, спостерігає за системним варварським нищенням довкілля та цінних природних територій Крім цього, вирішення критичних питань сучасних кліматичних змін потребують нагального інтегрального рішення у контексті реформування галузей економіки.
Представники екологічних спільнот громадянського суспільства вимагають розглянути причини провалу реформ у сфері охорони довкілля в першу чергу від керівництва фракції «Слуга Народу», антикорупційних органів, ДБР, ГПУ, і, зрештою, Офісу Президента України, які станом на сьогодні є безсилі перед верховенством влади олігархів. Безсилість державних органів перед верховенством влади олігархів веде до інституційної слабкості Міндовкілля, Екокомітету у проведенні реформ, які разом з народом України стають заручниками ситуації. Результатами такого розгляду має стати дорожня карта з впровадження ключових реформ, а не косметична заміна посадових осіб.
Довкіллєві реформи важливі і для євроінтеграції. Європейському Союзу не потрібні партнери, які ігнорують проблеми зі станом довкілля та не проводять реального реформування галузі охорони довкілля, не вирішують питання кліматичних змін. Ми сподіваємося, що на всіх міжнародних та національних майданчиках Президент щиро демонструє європейськість та підримання цінностей щодо зеленого майбутнього України. Ми сподіваємося, що пропрезидентській фракції і Президентові України вистачить сил подолати реальні причини стагнації довкіллєвих реформ та зробити поступ на користь pдорового майбутнього України.
Ні верховенству влади олігархів! Так чистому довкіллю та здоровій нації в Україні!
Звернення підписали:
Environment People Law (EPL)/Екологія — Право — Людина (ЕПЛ)
Бюро екологічних розслідувань / Bureau of Environmental Investigation
Дунайсько-Карпатська Програма / Danube-Carpathian Programme
Українська Природоохоронна Група — UNCG
Мережа захисту національних інтересів «А Н Т С»

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.