Не пропусти

Святий Престол: вода – це не товар, а фундаментальне право людини

Фото Жажда

Представник Святого Престолу при структурах ООН в Женеві виступив під час засідання Ради прав людини, присвяченого доступові до питної води та санітарних послуг.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ — Ватикан

«Вода – це не товар; вона є універсальним символом і джерелом життя та здоров’я. А тому необхідно гарантувати всім питну воду та санітарні послуги», – підкреслив тимчасово повірений у справах Постійної місії Святого Престолу при структурах ООН в Женеві монсеньйор Джон Путцер, виступаючи під час інтерактивного діалогу щодо води і санітарії в рамках 48-ї сесії Ради прав людини, що відбувся 15 вересня 2021 року.

Борг перед бідними

«Загальний доступ до води має фундаментальне значення в сприянні гідності людської особи та завжди був пріоритетом для Святого Престолу», – підкреслив ватиканський дипломат, цитуючи слова Папи Франциска: «Доступ до питної води є фундаментальним і загальним людським правом, бо є суттєвим для виживання людини, а отже, є передумовою сповнення інших прав людини». «Наш світ, – додав він, – має великий соціальний борг перед бідними, які не мають доступу до питної води, через що їм заперечується право на життя, послідовне з їхньою невід’ємною гідністю».

Спільна відповідальність

Представник Святого Престолу підкреслив, що «незважаючи на технологічний прогрес», доступ до питних гідроресурсів не є загальним. І цей «розрив» додатково обтяжений загрозливими наслідками кліматичних змін та кризою в охороні здоров’я, спровокованою пандемією, що поглибила соціальну та економічну нерівність. З цього випливає наголошення на тому, що «загальний доступ до питної води та санітарних послуг є не лише нагальним пріоритетом, беручи до уваги необхідність зменшувати ризики глобальних надзвичайних ситуацій медичного характеру», але також «великою відповідальністю, яка лежить на всіх, дбати про те, щоби наші брати та сестри могли втішатися гідним життям».

https://www.vaticannews.va/uk/world/news/2021-09/vatykanskyj-dyplomat-pro-pravo-na-dostup-do-vody.html

 

1 комментарий

  1. Administrator

    Не те фото вставив Ватікан. Треба було сфотографувати аборигенів Вознесенщини біля отруєної річки та пересихаючих колодязів підземного озера. «На замовлення Світового фінансового банку були проведені дослідження, які поставили Україну за кількістю питної води на душу населення на 125 місце зі 180 країн. Тобто, українці перебувають десь між африканськими країнами Чадом і Суданом» https://agroter.com.ua/2019/12/05/ukrayina-ryzykuye-zalyshytysya-bez-vody-shvydshe-za-afryku-ekology-byut-na-spoloh/?fbclid=IwAR0zdTtIHLh60Jjow3YMbjhfbLQaziUXacEiWtWolSyknB-aBTZ14f1DiLY А Миколаївська область найменш забезпечна питною водою. А вознесенці вимирають попереду «планети вся» тому, що тихесенько і покірно споживають отруєну питну воду. І медичну статистику і надалі буде погіршувати посуха, що невпинно наближається у зв’язку з кліматичними змінами.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.