Не пропусти

ГЛОБАЛЬНИЙ КЛІМАТИЧНИЙ СТРАЙК

скриншот 2021-03-13 17-46-43

Людьми в первую очередь движет страх. Страх перед нищетой, голодом… , страх остаться без жилья. Поэтому в первую очередь люди думают о деньгах и рабочих местах, чем о глобальных проблемах.  Это страшно звучит, но людей так вынуждают думать жизненные обстоятельства. Им даже не важно, в каком мире будут жить их дети. И будут ли они вообще иметь возможнось жить на Земле.

Мы плачем, когда страдаем от жары, пожаров, наводнения, нехватки воды, заболеваний в результате изменения климата и загрязнения природы. Но мы не пошевелим ни одним пальцем для предотвращения всего этого. Пока это не заденет нас, мы улыбаться. Но потом — плачем и  ругаем кого-то.

У тех, кто правит миром, есть достаточно денег для того, чтоб создать для себя комфортные условия при любом климате. Поэтому их бездеятельность можно объяснить только желанием сократить «лишнее» население планеты. Им достаточно «золотого» миллиарда слуг, остальные должны умереть. Изменение климата в первую очередь уничтожит бедных — у них нет денег, чтобы купить себе воду и продукты питания, защитить себя от жары или холода …

Нельзя равнодушно наблюдать, как они реализуют свой замысел.

Фото для події у ФБ

 

 

 

 

Що?      Мітинг

Хто?     Усі, хто усвідомлюють кліматичні виклики та бажають зберегти нашу планету придатною для життя людини.

Коли?   24 вересня 2021 року, п’ятниця, 12.00

Де?        Біля міськради

Організатор – ВЕА «Зелений світ».  Контакти: kolesnikov.s.t@gmail.com , Сергій Колєсніков

Важливо!   Кліматичний мітинг проводиться з дотриманням усіх карантинних норм, тож беріть з собою маски, зберігайте дистанцію. Кліматичний мітинг – це мирна громадська акція. Тому просимо поважати одні одних незалежно від будь-яких ознак та утриматися від використання політичної символіки та логотипів бізнес компаній. Ми відстоюємо спільні цінності та ідею реальних дій на подолання зміни клімату, які не варто використовувати для політичного та бізнесового піару.

 

Кліматична криза – реальність, з якою доведеться стикатися не лише майбутнім поколінням. Ми відчуваємо її наслідки вже зараз. Жахливі повені в Європі, Китаї, Індії. Лісові пожежі, викликані аномально спекотною погодою, в Канаді, Туреччині, Чорногорії. Десятки тисяч людей постраждали, сотні загинули.

Україна теж не пасе задніх: агрокліматичні зони пересуваються на північ на 100км при  підвищенні температури на 1 градус: у Запорізькій області фіксують смерчі; Одесу заливають повені; пилова хмара з Сахари накриває всю країну; липень у столиці вкотре б’є температурні рекорди…  Вже зараз в небезпеці тисячі людських життів, гектари лісів, наші домівки і наші гроші, які доведеться витрачати на боротьбу із наслідками кліматичної кризи. Якщо нічого не змінювати, далі ставатиме лише гірше.

Більш повна інформація про зміну клімату тут http://voznesenskonline.com.ua/2021/03/14/globalniy-klimatichniy-strayk

Часу зволікати не лишилось! Ми виходимо на мітинг, щоб ще раз нагадати нашим чиновникам про найбільшу загрозу для людства — зміну клімату та природні катаклізми, пов’язані з нею.

скриншот 2021-03-13 17-46-26

ВЕА «Зелений світ пропонує проєкт Резолюції мітингу. Усі пропозиції, що надійдуть, будуть враховані.

РЕЗОЛЮЦІЯ

кліматичного мітингу мешканців міста Вознесенськ та Вознесенського  району                                                                                                               Миколаївської області України.

 

Ми, мешканці міста Вознесенськ та Вознесенського району, що прийняли участь у Глобальному кліматичному страйку 24 вересня 2021 року, констатуємо, що людство вже балансує на межі неповернення, за якою починається незворотній процес його самоліквідації.

Людство опинилося на межі існування. Причина самознищення нашої чергової цивілізації на Землі  – споживацька економічна та політична система, яка працює на збагачення  1%  населення планети за рахунок зубожіння більшості людей та нищівної експлуатації природи.  Цю систему необхідно змінити  на  систему, в якій головним є сталий розвиток людства і збереження довкілля, а не прибуток.

Прийшов час невідкладних та ефективних дій. Але дії урядів більшості країн світу та міжнародного співтовариства не відповідають сучасним викликам.

Керуючись Загальною декларацією прав людини та Конституцією України, ми звертаємося до влади усіх рівнів з вимогою прийняття невідкладних дій щодо запобіганню знищенню життя на нашій планеті внаслідок кліматичних та екологічних змін.

 

 Президенту України

 Голові Верховної Ради України

 Голові Миколаївської обласної Ради 

 Голові Миколаївської ОДА  

 Голові Вознесенської РДА     

 Голові Вознесенської райради 

 Голові Вознесенської міськради 

 

            Задля виживання людей на планеті Земля необхідно:

 

А. На рівні ООН

 Оголосити надзвичайний кліматичний та екологічний стан на планеті Земля — інакше битва людей за виживання буде програна. Наша цивілізація зникне, як і попередні. А Землю очікує доля Венери.

 1. У зв`язку з оголошенням надзвичайного стану справедливим та необхідним буде примусити тих, хто отримує надприбутки від видобутку та продажу викопного палива та інших природних ресурсів планети; тих, чий бізнес чинить негативний вплив на довкілля та провокує кліматичні зміни; тих 1% найбагатших людей, які контролюють все багатство планети, — вкладати левову частину прибутку у справу порятунку Землі  та забезпечення сталого розвитку людства.         Їх гроші отримані за рахунок знищення життя на Землі і тепер настав час вкласти їх у справу її порятунку.
 2. Закони природи повинні домінувати над законами людей. Людина повинна повернутися у ту нішу екосистеми планети, яку для неї виділила природа Землі. І зробити все, що можливо, для відновлення балансу всього живого і неживого на Землі. Для досягнення цієї мети необхідно: прийняти «вуглецеву нейтральність»; перейти до використання тільки дружніх до природи джерел енергії; перейти до екологічного сільського господарства; припинити знищення природного біорізноманіття; відновлювати водні ресурси, ліси, степи та інші природні екосистеми, … Всі ці дії є частиною одного Плану дій та повинні стати обов`язковими для усіх країн Землі. А для їх реалізації  необхідно надавати наукову, технологічну та фінансову допомогу бідним країнам за рахунок п.2.

 

Б. На рівні України

 1. Оголосити  надзвичайний кліматичний та екологічний стан в Україні.Таким чином наш уряд підніме екологічну та кліматичну повістку на національному рівні. Climate Emergency Declaration (CED) визнано у Європі, Європейським Парламентом та рядом урядів-членів Європейського Союзу, Великою Британією та Ватиканом. Загалом його оголосили майже 2000 органів влади різних рівнів в 34 країнах світу https://en.wikipedia.org/wiki/Climate_emergency_declaration .
 2. У зв`язку з надзвичайним станом справедливим та необхідним буде примусити тих, хто отримує надприбутки від видобутку та продажу викопного палива та інших природних ресурсів України; тих, чий бізнес чинить негативний вплив на довкілля та провокує кліматичні зміни; тих найбагатших людей України, які контролюють все її багатство, —  вкладати левову частину прибутку у справу порятунку України  та забезпечення її сталого розвитку.
 3. Без зволікань привести природоохороннне законодавство України у відповідність з законодавством Європейського Союзу. Прийняти «вуглецеву нейтральність»; перейти до використання тільки дружніх до природи джерел енергії і екологічного сільського господарства; припинити знищення природного біорізноманіття; відновлювати водні ресурси, болотні угіддя, ліси, степи та інші природні екосистеми, … Це дасть змогу зменшити викиди парникових газів та збільшити їх поглинання природними екосистемами.
 4. Зміна клімату перш за все торкнеться соціально незахищенних верств населення. Тому паралельно з реалізацією заходів щодо протидії зміні клімату треба розробити та втілювати у життя заходи з адаптації до зміну клімату.
 5. Стимулювати виробництво та розповсюдження в Україні відновлюваних джерел енергії : вітроелектрогенераторів різної потужності, біореакторів, сонячних батарей та колекторів, акумуляторів електричної енергії, тощо. А також всіляко сприяти цільовому залученню інвестицій . Це дасть можливість зменшити викиди парникових газів,  створити робочі місця, суттєво зменшити залежність від викопного палива та обсяги його споживання.
 6. Енергозбереження – найбільш дешевий спосіб зменшити викиди парникових газів. Тому необхідно розробити державну програму енергозбереження та приступити до її виконання.
 7. Впровадити екологічну oсвіту для населення України — населення України має знати, як зробити життя українців більш екологічним, що впливає на зміну клімату та які можуть бути наслідки від кліматичних та екологічних змін.

 

В. На рівні області

 

 1. 1. Розробити конкретний план відновлення та збереження природних  степових, лісових та водних екосистем та приступити до його реалізації. Це дасть змогу зменшити викиди парникових газів та збільшити їх поглинання  природними екосистемами.
 2. Використовуючи економічний потенціал області стимулювати виробництво та розповсюдження в області відновлюваних джерел  енергії : вітроелектрогенераторів різної потужності, біореакторів, сонячних батарей та колекторів, акумуляторів електричної енергії, тощо. А також всіляко сприяти цільовому залученню інвестицій.  Це дасть можливість зменшити викиди парникових газів,  створити робочі місця, суттєво зменшити залежність від викопного палива та обсяги його споживання.
 3. Енергозбереження – найбільш дешевий спосіб зменшити викиди парникових газів. Тому необхідно розробити обласну програму енергозбереження та приступити до її виконання

 

Г. На рівні района та міста

 

 1. Розробити конкретний план відновлення та збереження природних  степових, лісових та водних екосистем міста і району та приступити до його реалізації. Це дасть змогу зменшити викиди парникових газів та збільшити їх поглинання  природними екосистемами.
 2. Питна вода у водогін міста та багатьох населених пунктах району подається з р. Південний Буг та підземного озера. У зв’язку зі зміною клімату зменшується кількість опадів, що викликає зменшення рівня води у р. Південний Буг та у підземному озері. Другою причиною пересихання колодязів є безконтрольне споживання води з підземних горизонтів, знищення хвойного лісу, легальні та нелегальні піщані кар’єри. Нашу питну воду забруднюють  радіонукліди ЮУ АЕС, промзона міста, сільське господарство та побутові відходи.  Все перераховане є причиною не тільки зменшення кількості питної води , але й погіршення її якості.  Цим обумовлена сумна медична статистика:                ОНКОзахворюваність на 100 тисяч населення за 2018 рік:  по Україні — 356,1, по Миколаївській  області  — 392,5,  по Вознесенську — 471,8   Внаслідок зміни клімату підвищення температури на 1°С зсуває межу агрокліматичних зон України в середньому на 100 км на північ. Станом на березень 2019 року температура зросла на  2°С.  Тож межа кліматичних зон змістилася на  200 км.

Як адаптацію на місцевому рівні до зміни клімату з метою сталого забезпечення мешканців міста та району якісною питною водою необхідно скоординувати дії усіх ОТГ вознесенщини по збереженню та відновлюванню підземного озера та недопущенню подальшого  забруднення Південного Бугу з боку ЮУ АЕС.

 1. Використовуючи економічний потенціал міста та району  стимулювати виробництво та розповсюдження в місті та районі відновлюваних джерел  енергії : вітроелектрогенераторів різної потужності, біореакторів, сонячних батарей та колекторів, акумуляторів електричної енергії, тощо. А також всіляко сприяти цільовому залученню інвестицій.  Це дасть можливість зменшити викиди парникових газів,  створити робочі місця, суттєво зменшити залежність від викопного палива та обсяги його споживання.
 2. Енергозбереження – найбільш дешевий спосіб зменшити викиди парникових газів. Тому необхідно розробити міську та району програми енергозбереження та приступити до її виконання

 

Голова  зборів  –

Секретар зборів —

 

24 вересня 2021 року

1 комментарий

 1. Administrator

  « Теперь, когда мы научились летать по небу, как птицы и плавать по воде, как рыбы, нам осталось только одно – научиться жить на Земле, как люди» Бернард Шоу.
  «Только из-за молчаливого согласия людей к власти приходят настоящие злодеи» Сократ
  Можно и на этот раз найти тысячу причин, чтобы промолчать. Но как потом ты будешь смотреть в глаза своим детям и внукам? Ты мог сохранить для них Землю, но не сделал этого.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.