Не пропусти

А олігархічно-феодальна Україна продовжує знищувати свій народ та природу.

 

Звіт ООН показує, що зміна клімату прискорюється

Звіт ООН показує, що зміна клімату прискорюється

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) оприлюднила результати свого десятирічного дослідження щодо зміни клімату.

В доповіді ВМО зазначено, що в 2020 році середня глобальна температура була приблизно на 1,2°С вище доіндустріального рівня, а протягом наступних п’яти років середня глобальна температура підвищиться приблизно на 1°С. Існує 10% шансів, що протягом наступних п’яти років глобальна температура підвищиться на 1,5°C; існує 90% шансів, що один із наступних п’яти років буде найгарячішим за всю історію спостережень, та 40% шансів, що один із наступних п’яти років буде мати середню глобальну температуру на 1,5°C вище доіндустріального рівня.

Паризька кліматична угода має на меті зберегти підвищення глобальної температури у цьому столітті значно нижче 2°C та продовжити зусилля для обмеження зростання температури до 1,5°C.

Таке потепління протягом одного року не означає, що  відбулося загальне остаточне підвищення температури, адже в угоді йдеться про середні багаторічні значення, оскільки щороку середня глобальна температура коливається через такі погодні явища, як Ель-Ніньо. Але це показує, що у світі зберігається тенденція до підвищення глобальної температури, що на сьогоднішній день кліматичних дій абсолютно недостатньо, що викиди потрібно терміново зменшити до нуля, щоб зупинити глобальне потепління.

Згідно з прогнозами звіту, протягом 2021-2025 років приполярні регіони (віще 60° широти) та Сахель, швидше за все, будуть більш вологими. Ймовірне збільшення кількості тропічних циклонів в Атлантиці порівняно з недавнім минулим (визначеним як середнє значення за 1981-2010 роки).

Світовому співтовариству необхідно продовжувати заходи з адаптації в кліматично чутливих секторах – таких, як охорона здоров’я, вода, сільське господарство та відновлювані джерела енергії, – та сприяти розвитку систем раннього попередження, що зменшують негативні наслідки екстремальних явищ.

скриншот 2021-03-13 17-45-40

Проте, наразі існують обмеження у роботі служб раннього попередження, а також серйозні прогалини в спостереженнях за погодою, особливо в Африці та острівних країнах. Це має серйозний негативний вплив на точність попередніх попереджень у цих регіонах та в усьому світі.

Доповіді ВМО передував кліматичний звіт Національного управління океану та атмосфери США, який на основі даних за останні 30 років окреслив нові кліматичні норми для країни. Порівняно з попереднім 30-річним періодом середня температура у Сполучених Штатах зросла з 11,6°C до 11,8°C та стала приблизно на 0,5°С тепліше середнього доіндустріального показника. У південних та південно-західних штатах спостерігалося найбільше підвищення температури та найбільше зменшення опадів.

Міжн. день захисту клімату

Підвищення температури означає більше танення льоду, підвищення рівня моря, більше спеки та інших екстремальних погодних явищ, а також більше загроз продовольчій безпеці, здоров’ю людей, довкіллю та економічному розвитку.

Ольга Ігнатенко, Інформаційний центр «Зелене досьє».

Джерела:

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.