Не пропусти

Ташлицька ГАЕС у складі ЮУ АЕС і наші болячки.

ssh-onkosshendossh-travl

Достовірно відомо, що вознесенці хворіють та вимирають майже попереду всієї України.  Детальний аналіз тут https://news.pn/uk/blogs/232756 і тут  http://voznesenskonline.com.ua/2021/04/14/a-ti-shhe-homo-sapiens-chi-vzhe-baran/?fbclid=IwAR2sUp4ekQZe6WkXCBy1zNAYaw_qjHKwoR8Drdg-fnvWRE1qVg5nQC_x2ik    але достатньо подивитися тільки на графіки медичної статистики

Наразі актуальним питанням для вознесенців є громадське обговорення Звіту про оцінку впливу на довкілля будівництва Ташл. ГАЕС.  Готуючи чергове зауваження до Звіту, натрапив на цікаву інформацію. Якою і хочу поділитися з земляками.

Принцип роботи гідроакумулюючої електростанції такий: ядерні котли киплять цілодобово, виробляючи мільйон КВт за кожну годину, а споживання ел.енергії  протягом доби різне. Є так звані «часи пік», коли вранці та ввечері споживання різко збільшується. Є «нічні провали», коли ядерну електроенергію немає куди дівати. Ось тут і стає у пригоді ГАЕС: під час «нічних провалів» вода закачується з нижньої водойми у верхню. А під час «пікового» споживання вода скидається зі 100м висоти вниз, попутно виробляючи електричну енергію.

Це дуже гарне рішення для АЕС. У випадку, коли вода – просто вода.  Для АЕС — це дешевий спосіб вирішення свого технічного питання. Є й інші  шляхи вирішення проблеми.  Але для річки та для населення – ГАЕС дуже погано.

По-перше, для річки. У якості нижньої водойми ТГАЕС використовується руслове Олександрівське аводосховище. А водосховища, як відомо, перетворюють річку на болото. На Південному Бузі тільки руслових водосховищ 16, які перетворили річку у каскад із 16 гниючих каналізаційних відстійників. Піднімати рівень Олександрівського в-ща  ще аж до 20,7 м просто «Закон не велит». (Більше тут http://voznesenskonline.com.ua/2021/04/21/dobudova-tgaes-propozitsiya-5 )

По-друге, населення.  Мільйони кубів води, падаючи зі стометрової висоти, змулюють воду Ол.в-ща, яка потім тече до вознесенського водогону. А на дні водосховища, крім  всеукраїнського сміття та чорнобильських радіонуклідів,  лежать ще й радіонукліди та хімія ЮУ АЕС   http://voznesenskonline.com.ua/2021/04/14/a-ti-shhe-homo-sapiens-chi-vzhe-baran/?fbclid=IwAR2sUp4ekQZe6WkXCBy1zNAYaw_qjHKwoR8Drdg-fnvWRE1qVg5nQC_x2ik

А ми цю воду споживаємо. Звідси і сумна медична статистика.

Це все очевидно.  А щоб перевести негативний вплив у цифри аналізів, ще  у 2009 році я пішов до санстанції ( на той час санстанцію в Україні ще не встигли розігнати, щоб не заважала злодіям грабувати державу та народ)  для того, щоб попрацювати з товстими журналами, куди періодично заносяться результати вимірів ОблСЕС.

Майже цілий день я читав, аналізував, робив виписки. І не марно.

Вкотре вже переконався, що «атомна енергетика тримається на брехні».

Цього разу брехня виглядала так: «ТГАЕС безпечна і тільки покращує якість води».

Для того, щоб кожен міг сам перевірити цю байку, прикріплюю Висновки та Додаток до них, які на результатах вимірів облСЕС підтверджують негативний вплив на якість води Ташл. ГАЕС.

Висновки пусків блоків ТГАЕСДодаток до Висн. про пуски ТГАЕС

Дві біди минули ( два гідроагрегати ТГАЕС випустили по радіоактивному верблюду у наші водогони) гряде третя – запуск третього, четвертого, п`ятого та шостого агрегатів ТГАЕС. (Зараз, до 24.травня, триває обговорення саме цього проекту). І якщо 1-й та 2-й працювали на відокремленній від Ташлика  водоймі, то наступні агрегати будуть щоденно промивати радіоактивний намул з частини технічної водойми-охолоджувача ЮУ АЕС  у нашу питну воду. А перед пуском у наші водогони залиють 10 млн куб метрів гарячого густо підсоленого радіоактивного коктейлю з відокремленої вздовж автомобільного мосту частини технічної водойми-охолоджувача ЮУ АЕС.

Відомо, що купатися, ловити рибу, навіть кататися на байдарках на Ташл. в-щу не можна – вода забруднена радіонуклідами та хімією ЮУ АЕС. Така доля чекає і на наш Буг після запуску 3-6 агрегатів ТГАЕС. Таким чином у шахрайській спосіб аесівці втілюють у життя заборонений прожект середини останнього століття минулого тисячоліття.

Якщо і цього разу будемо мовчати, то й надалі  будемо  хворіти та вимирати. Але крива захворювань вознесенців стрімко почне лізти вгору.

Вплив радіації непомітний. Тому аесівці і пишуть, що АЕС «не чинить помітного негативного впливу».

lodka-na-vode

Сподіваюсь, що моя робота з результатами вимірів облСЕС не буде марною. І хоча б у кількох земляків відкриються очі та виникне бажання боротися за свої конституційні права на життя, здоров`я, чисту воду, здорове довкілля.

Река под дамбой

Боятися і надалі не варто –втрачати нам вже нема чого.

Треба бути активними, щоб не стати радіоактивними!

Не варто лаяти владу тому, що  вища влада в Україні – це ми, народ.

Треба виходити зі своєї крайньої хати та брати владу у свої руки,

якщо слуги приходять до влади тільки з метою накрасти та втекти.

Тільки тоді можна навести лад у місті та державі, коли кожен громадянин буде приймати проблеми міста та держави, як свої особисті проблеми. І постійно контролювати на засіданнях депутатських комісій та сесіях діяльність своїх слуг – мера, депутатів та найманих працівників виконавчої влади.

Людина Розумна повинна боротися за гідне життя, за свої конституційні права на життя, здоров`я, здорове довкілля. А не чекати на «доброго» царя.

Щоб потім, захворівши, не жебрачити на лікування.

Ідіот (др.гр.) – людина, яка не приймає участі у житті суспільства.

Якщо ти не займаєшся політикою, то політики займуться тобою. На свою користь.

Ми маємо такий рівень життя, на який заслуговуємо.

Якщо людина не захищає свої права — це значить, він не хоче жити. У такої людини без особливих наслідків можна забрати все.  І, навпаки, якщо людина відкрито заявляє про свою позицію і захищає свої права — він жадає жити. Ігнорувати інтереси такої людини без наслідків вже не можна — з ним починають рахуватися.

«В покарання за громадянську пасивність люди отримують владу злодіїв» (Платон).

 

Сергій Колєсніков, 10.05.2021

2 комментарии

  1. Александр

    Сергію Терентійовичу, чи знайомі ви з монографією «Радіоекологічні та радіобіологічні аспекти зрошуваного землеробства Півдня України» (https://lib.chmnu.edu.ua/index.php?m=9&b=23) , зокрема з пунктом 5.3: https://lib.chmnu.edu.ua/pdf/monograf/23/37.pdf?
    Звісно, дані там застарілі, але ситуація тільки погіршується (багато значень радіологічної активності перевищують ПДК).

  2. Administrator

    Дякую, Олександре! Книга Томіліна в мене була, а про електронну версію я не знав. Дякую за дуже корисне посилання. Є що вивчати та використовувати. Коли У СРСР я працював Головою Вознесенського комітету з охорони природи, я їздив до Таміліна (ЛАРАНІ — гарно оборудована радіологічна лабораторія у Миколаєві) та мав з ним довгу бесіду протягом кількох днів. Вивчав журнали вимірів. Та дійшов висновків про неприпустиме забрудненя радіонуклідами з боку ЮУ АЕС. Особливо — Тритієм. Потім я поїхав до лабораторії зовнішньої дозимітрії ЮУ АЕС та мав розмову з її начальником і вивчав журнали вимірів. Висновки ЛАРАНІ підтверджувались. По інстанціям я направив висновки до керівництва. Можливо, що це допомогло припинити скид стоків ЮУ АЕС через річки Арбузинку та Мертвовод до зрошувальної системи та Південного Бугу. Але за рахунок забруднення підземних вод і зараз продовжується забруднення радіонуклідами, у т.ч. і Тритієм, зрошувальної води. А 70-90 відсотків тритія всмоктується рослинами з зрошувальної води. З А ми п`ємо воду з тритієм та їмо продукти з тритієм. Звідси і наша медична статистика.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.