Не пропусти

Година «Ч» для вознесенців — третій пішов.

Почав читати текст Звіту

Додаток 4. Фото р.П.Буг до та після ЮУ АЕС

Інформації забагато. Сподіваються, що мало хто продивиться 564 сторінки.

Але це й не так і страшно.

Саме тяжке — це знайти час поміж безлічі справ у боротьбі за повсякденне виживання. Доводиться багато чим платити за можливість прийняти участь у війні за нашу малу Батьківщину. Але на війні, як на війні — ніхто не обходиться без втрат.

maxresdefault

Один раз продивився Звіт — 99 відсотків — брудна вода.

Почав читати спочатку. Уважно. Для зауважень та пропозицій по суті написаного у Звіті.

І вже на сьомій сторінці побачив брехню, аналіз якої і став базою для Пропозиції №3 до Звіту

Пропозиція №3.  Запланована діяльність повинна бути відхилена, як така, що не вирішує проблему балансування енергетичної системи України, не забезпечена водними ресурсами, є корпоративною та НЕПРИЙНЯТНОЮ з точки зору вже доведеного негативного  впливу на національні святині українського народу, НПП, стан довкілля та здоров`я населення.

Наводю текст Пропозиції №3, який роздрукував, підписав, сканував та відправив.

 

Уповноважений центральний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо планованої діяльності —  Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України в особі державного секретаря Ярової Є.В., вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, 03035; (044) 206-31-74, (044) 206-31-01, OVD@mepr.gov.ua

 

Колєснікова Сергія Терентійовича,

вул………………………………………………

м. Вознесенська, Миколаївської області,

56507, kolesnikov.s.t@gmail.com

 

 

У  Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля.    http://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-564?fbclid=IwAR14zchkO-BmzkUuTr-Ohe6dcrXGNwWMFMMDSqtZtnD2ZzjWQGkuVUYo2rU    розміщено Звіт з оцінки впливу на довкілля будівництва Ташлицької ГАЕС.

2018416564 (реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності).

 

«Планується реалізація проєкту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у складі гідроагрегатів  3-6  з  поетапним  підвищенням  нормального  підпірного  рівня  (НПР) Олександрівського  водосховища  на  р.  Південний  Буг,  яке входить  до  складу Южноукраїнського  енергетичного  комплексу  (нижня  водойма  Ташлицької гідроакумулюючої електростанції ТГАЕС), до позначки +20,7 м.»

 

Надсилаю Зауваження та пропозиції  стосовно опублікованого Звіту.

 

   Пропозиція №3.  Запланована діяльність повинна бути відхилена, як така, що не вирішує проблему балансування енергетичної системи України, не забезпечена водними ресурсами, є корпоративною та НЕПРИЙНЯТНОЮ з точки зору вже доведеного негативного  впливу на національні святині українського народу, НПП, стан довкілля та здоров`я населення.

Обгрунтування:

В ОПИС ПЛАНОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (Арк.7 )   наведено кілька окремих фрагментів стану сучасної енергосистеми України. Автори  намагаються використати їх як обгрунтування необхідності будівництва Ташл. ГАЕС.

«На сьогодш в умовах функщонування ОЕС Украши, одше’1 з найбшын негнучких в СВ1Т1 з неращональною структурою генеруючих потужностей з виробшком АЕС бшя 55 % базово! електроенергй, з рЁзким дефщитом маневрових потужностей …»

Але вказані  причини виникнення проблеми та висновки   не є коректними (тобто є такими, що не відповідають дійсності) а запропонований спосіб вирішення проблеми за допомогою ТГАЕС є неадекватним, корпоративним та НЕПРИЙНЯТНИМ з точки зору вже доведеного негативного  впливу на НПП, національні святині українського народу,  стан довкілля та здоров`я населення.

Автори цього Опису  маніпулюють інформацією, перекладаючи всю відповідальність за дисбаланс енергосистеми на Відновлювані джерела енергії. Хоча це не відповідає дійсності.

«Реальне зростання потужностей ВЕС та СЕС, яке перевищило планов! показники за- вдяки встановленню найвищого в Сврош «зеленого тарифу», неготовност1 до цього ОЕС Украши створюе суттев1 проблеми з граф1ком навантажень 1 загрожуе ст1йкост1, а питания балансування стало особливо актуальним 1 потребуе першочергових р1шень».

Чому енергосистема України насправді є самою негнучкою і нераціональною у світі?

Причина зовсім не у відсутності Ташл. ГАЕС та швидкому розвитку ВДЕ, як намагаються переконати автори Звіту. ВДЕ здатні і без ГАЕС вирішувати свої проблеми.  Головна причина – держава усунулася від контролю над електроенергетикою і віддала її до рук приватних та корумпованих державних структур.   Енергетикою керують не фахівці заради підтримання енергосистеми  держави у сучасному збалансованому стані , а приватні та корумповані державні структури, метою яких є власний прибуток за рахунок пограбування держави та народу України.   Навіть за рахунок повного розвалу енергетичної системи  і переходу на закупівлю електроенергії у Росії та Білорусі.

Заради інтересів власників приватних джерел електричної енергії розбалансовано енергетичну систему України.  Атомні станції примушують виробляти  55% всієї електроенергії України. І вдень, і вночі. І взимку, і влітку. І коли вона потрібна, і коли її дівати немає куди. Цілком логічним є виникнення проблеми регулювання. Тобто,  атомна енергетика породила проблему великої кількості зайвої електричної енергії,  з наслідками якої зараз намагається боротися не за рахунок сучасних технічних рішень балансування електричної системи держави, а за рахунок небезпечного використання енергоблоків АЕС у якості  маневрених,  будівництва ГЕС та ГАЕС, нових блоків ТЕС …

Таким забороненим  знаряддям і  є  Ташлицька ГАЕС, яка притягнута за вуха з середини останнього століття минулого тисячоліття.  Її головна прихована мета – отримання прибутків Енергоатомом за рахунок продажу регулюючої потужності ГАЕС та відповідне збільшення прибутку від продажу електроенергії з енергоблоків АЕС.  І це – не єдине заборонене знаряддя, яким користуються Енергоатом, намагаючись продати якомога більше своїх ядерних кіловатів. Крім ГАЕС вони ще проводять низку небезпечних експериментів з ядерними реакторами. Це – ПТЕ (продовження експлуатації енергоблоків) понад проектний 30-річний термін безпечної роботи.  І експерименти з підвищенням потужності енергоблоків понад проектну. І робота енергоблоків АЕС у маневреному режимі.  І плани будівництва нових енергоблоків на ЮУ АЕС…

Всього 35 років минуло після Чорнобиля, а керівництво Енергоатому, навісивши на державу усі проблеми ліквідації катастрофи на ЧАЕС,  вже забуло страшні його уроки.

Верхом нахабства та цинізму на фоні постійного зростання ризиків проживання у 30-км зоні спостереження АЕС є ліквідація  гарантованих Законом пільг – «все одне аборигени приречені на вимирання». Навіть без чергової ядерної катастрофи, яку так невпинно наближають експерименти на АЕС України.

Побудували три енергоблоки ЮУ АЕС — ядерного монстра середини останнього століття минулого тисячоліття, хоча води для їх охолодження не було.  Потім екологічна експертиза визнала це злочином проти  історичної спадщини, природи та населення. Але блоки примусили працювати  Без води для охолодження.  Ці блоки випили всю воду з Південного Бугу та стали причиною хвороб та передчасної смерті тих, хто живе нижче за течією. Замість того, щоб виводити блоки, які відпрацювали свій проектний ресурс, їх продовжують експлуатувати до тих пір, поки вони самі себе вибухом не звільнять від нерозумних експлуататорів. І Ташлицька ГАЕС є мертвонародженою і забороненою, але її примушують працювати.   Енергоатом у  своїх розрахунках не враховує вартість національних святинь українського народу, ціну людського життя та вартість питної води.

18.04.2021 року                       Сергій Колєсніков

«Якщо людина не захищає свої права — це значить, він не хоче жити. У такої людини без особливих наслідків можна забрати все.  І, навпаки, якщо людина відкрито заявляє про свою позицію і захищає свої права — він жадає жити. Ігнорувати інтереси такої людини без наслідків вже не можна — з ним починають рахуватися.»

1 комментарий

  1. Цілком згоден, підтримую.
    Особливо небезпечним в умовах накопичення військ агресора на кордонах України є концентрація потужностей енергетики в одному енергокомплексі. Забруднена радіоактивна вода в разі нападу з Ташлика рознесеться по акваторії Бугу до лиману. Це реальна загроза, яку створює проект

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.