Не пропусти

Година «Ч» для вознесенсців – другий пішов.

Сьогодні 18 квітня 2021 року.   Минуло вже 17 діб після нелегально оголошеного початку процесу громадського обговорення Звіту про оцінку впливу на довкілля будівництва Ташлицької гідроакумулюючої електростанції.

У  Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля   http://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-564?fbclid=IwAR14zchkO-BmzkUuTr-Ohe6dcrXGNwWMFMMDSqtZtnD2ZzjWQGkuVUYo2rU все ще відсутня дата оголошенння про початок громадського обговорення.

скриншот 2021-04-18 08-48-19

Більше того, міндовкілля не відповідає на електронні листи, не підтверджує їх отримання,

не вивішує на сайті отриманні пропозиції.

Немов вимерли.

Беспредел.

 

 

А будівництво триває без отримання позитивного висновку мін довкілля.

«Анатолий Ненько

Говорили — балакали. А тим часом енергетики закінчують спорудження нової потужної насосної станції на річці і перекрили трасу для створення потужного відовідводу з Бугу до охолоджувальних споруд АЕС. Наступний етап — перекриття Ташдика для створення збільшеного обсягу води для верхньої водойми Ташлицькоі ГАЕС.»    https://www.facebook.com/groups/385713001798648/?multi_permalinks=412051835831431&notif_t=group_activity&notif_id=1491155146343421

 

«В покарання за громадянську пасивність люди отримують владу злодіїв» (Платон).

«Человек составляет всего 0,01% живых организмов планеты, а успел уничтожить 73% всего живого на планете»

dodatok-4-foto-r-p-bug-do-ta-pislya-yuu-aes

Для того, щоб не опинитися перед зачиненими дверима, вчора направив другу пропозицію стосовно Звіту. Роздрукував, підписав, зробив скан та відправив е-м з проханням підтвердити отримання.

   Викладаю Пропозицію №2 у Word

 

Уповноважений центральний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо планованої діяльності —  Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України в особі державного секретаря Ярової Є.В., вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, 03035; (044) 206-31-74, (044) 206-31-01, OVD@mepr.gov.ua

 

Колєснікова Сергія Терентійовича,

вул. ………………………………………..

м. Вознесенська, Миколаївської області,

56507, kolesnikov.s.t@gmail.com

 

 

У  Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля    http://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-564?fbclid=IwAR14zchkO-BmzkUuTr-Ohe6dcrXGNwWMFMMDSqtZtnD2ZzjWQGkuVUYo2rU  розміщено Звіт з оцінки впливу на довкілля будівництва Ташлицької ГАЕС.

2018416564 (реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності).

 

«Планується реалізація проєкту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у складі гідроагрегатів  3-6  з  поетапним  підвищенням  нормального  підпірного  рівня  (НПР) Олександрівського  водосховища  на  р.  Південний  Буг,  яке входить  до  складу Южноукраїнського  енергетичного  комплексу  (нижня  водойма  Ташлицької гідроакумулюючої електростанції ТГАЕС), до позначки +20,7 м.»

 

Надсилаю Зауваження та пропозиції  стосовно опублікованого Звіту.

 

     Як відомо з титульного листа Звіту, замовником його є   ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ».   А розробником Звіту вибрано приватне акціонерне товариство Укргідропроект    Яке має всього одну дуже красномовну ліцензію —  ДЕРЖАВНА Л1ЦЕН31Я ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА — Сер1я АВ No 548354 вщ 26.08.2010 р.    Невже для того, щоб отримати право розробляти Звіт про оцінку впливу на довкілля будівництва Ташл. ГАЕС достатньо тільки державної ліцензії пожежної безпеки?

 

   Пропозиція №2.   Пропоную висловити недовіру розробнику Звіту у зв`язку з тим, що вся його діяльність, починаючи з проекту ЮУ ЕК 1976 року, довела його повну екологічну неспроможність та завдала крім величезних матеріальних збитків державі ще й неприпустимих безповоротних втрат історичній спадщині людства та національним святиням українського народу, його здоров`ю та природі України.

 

   Обгрунтування.

 

Саме Укргідропроєкт є автором проекту Южноукраїнського енергокомплексу (ЮУ ЕК) 1976 року.  Згідно цього проекту, порушуючи Водний Кодекс та ще цілу низку Законів України та її міжнародних забов`язань,   річку Південний Буг за допомогою чотирьох водосховищ  запустили поміж 2 (4,6, ….) ядерних енергоблоків атомної станції, реалізуючи заборонену прямоточну систему охолодження.  Жива вода Південного Бугу, без якої немає життя на посушливому півдні України, перетворювалася у технічну рідину технічної водойми-охолоджувача атомної станції.  І цей густо підсолений підігрітий радіоактивний коктейль і досі подається у наші водогони та на наші колись кращі у світі українські чорноземи.  З наслідками цього «унікального» проекту Укргідропроєкту можна ознайомитися у Пропозиції №1.

Екологічна експертиза 1989 року, яку проводили кращі науковці провідних наукових установ СРСР,   визнала екологічно неспроможним  проект ЮУ ЕК, розробником якого є теперішній розробник Звіту.  Уряди СРСР, України та  керівництво Миколаївської області прийняли рішення про припинення реалізації проекту та  його переробку.

Держава понесла величезні збитки, а Укргідропроєкт почав проектувати … нові збитки.  І, на жаль, не тільки матеріальні.

Так, замість забороненої Ташл. ГАЕС «измыслили» «усечённый» варіант Ташл. ГАЕС. Цей варіант є сугубо шахрайським – замість використання у якості верхньої водойми ГАЕС Ташлицького водосховища , а у якості нижньої – Олександрівського водосховища, шахрайський «усечённый» проєктик передбачав дві малесенькі калюжі над ГАЕС та під нею. Верхня калюжа ізольована від Ташл. водосховища, а нижня – від Олександрівського.  Очевидно, що ніякого економічного ефекту від такої іграшкової ГАЕС не могло бути навіть теоретично. Кількість енергії, що виробляла така іграшка, це все одне, що енергія сірника у порівняні з енергією ядерного вибуху.  Але такий шахрайський проєктик автора теперішнього Звіту дозволив ядерним авантюристам будувати заборонену Ташл. ГАЕС. І планова діяльність, яку намагаються автори Звіту про оцінку впливу на довкілля видати як цілком припустиму та законну, є нічим іншим, як замаскованим за допомогою Укргідропроєкту  забороненим проектом Ташлицької ГАЕС середини останнього століття  минулого тисячоліття.

Укргідропроєкт повинен бути притягнутим до  відповідальністі за величезні збитки, які він. завдав економіці держави ( а крім прямих збитків при будівництві, ще й збитки від роботи трьох енергоблоків АЕС протягом всього терміну їх експлуатації на обмеженій потужності),  національним святиням українського народу, водним ресурсам Південного Бугу, життю та здоров`ю населення нижнього Побужжя.

 

17 квітня 2021 року                              Сергій Колєсніков

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.