Не пропусти

Настала година «Ч»

Для вознесенців настала година «Ч».  І тепер від кожного з нас залежить, чи проживемо ми свій біологічний ресурс на своїй Батьківщині та чи зможуть тут жити наші нащадки.

Що відбулося?  У  Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля.   http://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-564?fbclid=IwAR14zchkO-BmzkUuTr-Ohe6dcrXGNwWMFMMDSqtZtnD2ZzjWQGkuVUYo2rU  розміщено Звіт з оцінки впливу на довкілля будівництва Ташлицької ГАЕС.

2018416564 (реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності).

«Планується реалізація проєкту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у складі гідроагрегатів  3-6  з  поетапним  підвищенням  нормального  підпірного  рівня  (НПР) Олександрівського  водосховища  на  р.  Південний  Буг,  яке входить  до  складу Южноукраїнського  енергетичного  комплексу  (нижня  водойма  Ташлицької гідроакумулюючої електростанції ТГАЕС), до позначки +20,7 м.»

 А яким боком чепає вознесенців Ташлицька ГАЕС?   ТГАЕС є складовою ЮУ ЕК проекту 1976 року. Екологічна експертиза 1989 року, яку проводили провідні наукові установи СРСР,   визнала екологічно неприпустимим  спорудження Ташл. ГАЕС.  Уряди СРСР, України та  керівництво Миколаївської області прийняли рішення про припинення спорудження Ташл. ГАЕС, консервацію та перепрофілювання її споруд.

Але те, що було заборонено у колишньому СРСР,  зараз будується у самостійній Україні. Знищується природа та населення України, а замість  науково обґрунтованих висновків незалежних  провідних інститутів ,  теперішні замовники планової діяльності скуповують «наукове» підгрунття під самий маразматичний проект  у … авторів цього ж проекту.

   Злочин розпочався зі свідомого порушення ст. 82 Водного Кодексу України  під час підняття рівня Олександрівського водосховища.

 .«…Згідно з даними Держводгоспу України (лист № ВХ/01-663 від 27.11.96) реалізація проекту ( Ташл. ГАЕС) протирічить вимогам прийнятого у 1995 році Нового Водного Кодексу України. Так, стаття 82 вказаного Кодексу, з метою збереження гідрологічного та санітарного стану річок , однозначно ЗАБОРОНЯЄ споруджувати у їх басейнах водосховища і ставки загальним обсягом більше обсягу стоку річок в розрахунковий маловодний рік.  Для Південного Бугу об’єм зарегульованого водосховищами і ставками стоку вже зараз становить 1,6 млрд. куб.м, тоді як сток маловодного розрахункового складає лише 1,3 млрд.куб.м. Тобто, межа допустимої зарегульованості стоку річки і без заповнення Олександрівського в-ща  вже перевищена.  З точки зору виконання вимог Водного Кодексу, створення у таких умовах Олександрівського в-ща НЕПРИЙНЯТННЕ»

Лист міістра екології

 

 

Спочатку заповнили  Олександрівське водосховище до 8м. Потім ЮУ АЕС протиправно підвищила рівень до 14,7 м. Потім  піднявши до 16,0м. …

Затоплені пороги Південного Бугу jpg

А ще  ЮУ АЕС за допомогою шахрайських «усечённых» вариантів весь цей час продовжувала будівництво та експлуатацію  забороненної Ташл. ГАЕС та здійснювати пеприпустиме навантаження на Водні ресурси Південного Бугу

А ще — аесівці присвоїли собі право здійснювати заборонену прямоточну систему охолодження своїх ядерних горщиків.

Єланецький водогін — сучасане потужне підприємство у Вознесенську, яке забезпечувало місто Вознесенськ і 5 районів Миколаївської області питною водою, припинило своє існування. Воно вже не змогло очищувати воду Південного Бугу після ЮУ АЕС до питних стандартів.  Держава втратила підприємство, яке коштувало 20 мільйонів радянських рублів ( 1 рубль = 67 центів ам.), а 5 районів та м. Вознесенськ залишилися без питної води.

Вознесенськ входить до 30-км зони спостереження ЮУ АЕС нижче за течією Південного Бугу  та споживає «продувочну» воду її технічної водойми-охолоджувача. Саме негативним впливом ЮУ АЕС можна пояснити той факт, що рівень онкозахворюванності у Вознсенську суттєво перевищує обласний, а обласний — перевищує загальноукраїнський.

ОНКОзахворюваність на 100 тисяч населення за 2018 рік:

по Україні 356,1

по Миколаївській області 392,5

по Вознесенську 471,8

Показники взяті з трьох офіційних джерел : 1. Канцер-реєстр України 2. Лист Управління охорони здоров`я Миколаївської обладміністрації 3. Лист КНКП Вознесенська багатопрофільна лікарня Вознесенської міської ради.

 Як наслідок – Вознесенськ є лідером по захворюванням

dodatok-3-vpliv-yuuaes-na-zdorovya

Очевидною  є  причина такої сумної медичної статистики – реалізація забороненої прямоточної системи охолодження енергоблоків ЮУ АЕС. Випаровується чиста річкова вода, а «солі», вже разом з радіонуклідами ЮУАЕС, постійно «продуваються» до Південнного Бугу.

Від  радіоактивного тритію , який цілодобово скидає у Буг ЮУ АЕС, не здатен очистити воду навіть самий дорогий фільтр.  Весь тритій, який у великій кількості продукується у ядерних енергоблоках,  виходить за межі атомної станції. І більша його частина потрапляє до технічної водойми-охолоджувача. А звідти — у П.Буг.

Якщо для ЄС вміст тритію у воді не повинен перевищувати 100 Бк/л, то в Україні дозволено у 300 (!) разів більше — 30 тис. Бк/л.       У них — більше тривалість життя, зарплати та пенсії.  А у нас — більше тритію, який Бог створив для того, щоб з його допомогою людина сама себе знищила.

(Ru) «Весь образовавшийся в 1-м контуре тритий будет сброшен за пределы станции> (Л3). Количество сбрасываемого трития в окружающую среду не поддаётся контролю…оказавшись в грунтовых водах, прудах-охладителях, по биологическим цепочкам поступает в организм детей и взрослых людей. Он опасен тем, что как водород, может оказаться также в клетках генных структур, однако, претерпев радиоактивный распад, превращается в гелий, разрушая клетку гена. Это воздействие на людей, даже не работающих на АЭС, представляет собой варварский опыт, скрытно и постоянно проводимый над нами без нашего согласия » 

   https://news.pn/ru/public/129404

Таким чином, якщо б керівництво Енергоатому та ЮУ АЕС на виконання відповідних рішень не споруджувало Ташлицьку ГАЕС та не піднімало б рівень Олександрівського водосховища, — тобто, «не проводили б варварський досвід на людях»,  тобі б Південний Буг та населення регіону залишилися б живими та здоровими.

До чого  вже привели робота ЮУ АЕС, будівництво Ташл. ГАЕС та підняття рівня Олександрівського водосховища ми бачимо зараз на фотографіях Південного Бугу

dodatok-4-foto-r-p-bug-do-ta-pislya-yuu-aesdodatok-5-evtrofikatsiya-oleksandrivskogo-vodoshovishhadodatok-3-karta-ekologichniy-status-poverhnevih-vodnih-til

Вони  показують, що стан Південного Бугу з відмінного після Мигійських порогів через добрий і задовільний переходе у поганий після Олександрівського водосховища-технологічної водойми ЮУ АЕС.

А мешканці Вознесенська та інших населених пунктів змушені споживати цю воду. А чим це для них закінчується дуже наглядно показують медичні графіки.

   Зараз ми вже маємо ЯСКРАВІ результати 30 річного «варварського» експерименту на людях.  Який ще досвід потрібний?!  Яких експертів нанімати? Для чого взагалі планувати продовження діяльності, яка вже довела свою неприпустимість з точки зору негативного  впливу на людей та довкілля?!

   Автори цієї чергової ядерної афери – будівництво Ташл. ГАЕС, розраховують на проплачені послуги заробітчан від науки ( «липовий» Звіт про ОВД),  карантин,  пасивність населення, корумпованість чиновників, відсутність правосуддя в Україні.

Їх зовсім не хвилює стан Природи України та здоров`я населення. І вони, схоже,  самі і не збираються жити в Україні. Для них наша Батьківщина — звичайнісенький банкомат.

Яка афера – така й її реалізація.  Повідомлення про заплановану діяльність (реалізація проєкту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС…) було оприлюднено ще три роки тому —  17 квітня 2018 року  http://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-564?fbclid=IwAR14zchkO-BmzkUuTr-Ohe6dcrXGNwWMFMMDSqtZtnD2ZzjWQGkuVUYo2rU

Зауваження  і  пропозиції  до  планованої  діяльності, обсягу  досліджень  та  рівня  деталізації  інформації,  що  підлягає  включенню  до  звіту  з  оцінки впливу на довкілля. були надані громадськістю протягом 20 робочих днів —  вони опубліковані за попереднім посиланням. Вони — рознесли на шматки наміри аесівців.

Мабуть саме тому  текст Звіту оприлюднено тільки через три роки  —  під час каратниних заходів пандемії коронавірусу.

Початок громадського обговореня оголошено у шахрайський спосіб — не у відповідності до Закону ОВД, а на сайті Енергоатому

 

 

img029   Відповіді від Енергоатому я не отримав.

На громадське обговорення опублікованого Звіту надається 30 робочих днів. Хоча станом на 13.04.2021 року ще не відома офіційна  дата  публікації Звіту – вона повинна формуватися автоматично у  Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля.  Але автоматика  ( це, мабуть, так технічно складно написати дату оприлюднення документу?!) не працює.    А на електронні листи Міндовкілля OVD@mepr.gov.ua не відповідає.

Таке враження, що афера Енергоатому підтримується аферистами  з мін довкілля – «подавайте, громадскість, свої пропозицію невідомо коли, але точно не пізніше 30 днів невідомо після чого»   Вони розраховують, що населення просто не встигне надати свої зауваженння щодо злочинної аесівської діяльності.

скриншот 2021-04-13 12-33-54

   Всі ці  три роки протиправно та безкарно продовжується будівництво та експлуатація Ташл. ГАЕС без отримання Висновку з оцінки впливу на довкілля, виданого органом державної влади. ЗАТЕ з відомими та прогнозованими негативними наслідками для природи та населеня.

  Що можна та необхідно робити?

Немає готових рецептів. Справа занадто важлива,   складна та багатогранна.  У кожного — своя голова. І, можливо, саме Ваше голова придумає щось геніальне, що врятує місто від вимирання.

Пропоную  наступні  мождиві кроки:

— Закон треба знати. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2059-19#Text– Закон України Про оцінку впливу на довкілля.  Він не є нудним та занадто довгим.

Замість екологічної експертизи, яка встратила сенс у сучасних реаліях ( зараз купити можна будь-який висновок),  Закон про ОВД передбачає наступні дії: спочатку замовних робить заяву про наміри здійснювати діяльність — вивішується відповідне оголошення — протягом певного часу кожен може надати свої зауваження та пропозиції щодо діяльності та обсягів досліджень ГОЛОВНЕ: НЕ ТРЕБА ВСЕ САМОМУ ДОВОДИТИ. дОВОДИТИ — ЦЕ СПРАВІА ЗАмОВНИКА- замовник замовляє ОВД, де включені усі пропозиції та зроблені усі дослідження  — це ОВД знову вивішується — знову триває обговорення та вивчаються відповіді на пропозиції — потім публікується Звіт про громобговорення — потім державний або місцевий орган видає висновок на Звіт ОВД — далі або здійснюється діяльність, або вона забороняється.

ТОбто, теоретично, у кожного з нас є два шанси прийняти участь у громобговоренні намірів діяльності. І не треба казати, що «від мене нічого не залежить» — від тебе залежить все. І навіть, якщо гроші таки переможуть, у кожного з нас залишається суд.  Можна дійти і до Європейського.

  • Можна прочитати опублікований Звіт про ОВД і надіслати свої Зауваження. Наприклад:

Уповноважений центральний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо планованої діяльності —  Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України в особі державного секретаря Ярової Є.В., вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, 03035; (044) 206-31-74, (044) 206-31-01, OVD@mepr.gov.ua

 

Іванова Іввна Івановича,

вул.. Київська, 35, кв.23

м. Вознесенська, Миколаївської області,

56501, е-м

 

 

У  Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля.    http://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-564?fbclid=IwAR14zchkO-BmzkUuTr-Ohe6dcrXGNwWMFMMDSqtZtnD2ZzjWQGkuVUYo2rU    розміщено Звіт з оцінки впливу на довкілля будівництва Ташлицької ГАЕС.

2018416564 (реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності).

 

 Надсилаю Зауваження та пропозиції  стосовно опублікованого Звіту.

(Варіанти )

Льготи на ел.енергію забрали, а шкодити продовжуєте. Нема льгот — нема й нашої згоди на вашу діяльність

Вимагаю провести незалежне дослідження причин негативної медичної статистики м. Вознесенська

Ви заробляєте гроші на наших ресурсах і за рахунок нашого здоров`я — вимагаємо за ваш рахунок медичної страховки та страховки майна.

Ви споживаєте чисту воду Південного Бугу до атомної станції, а нас примушуєте пити рідину технчного ставка-охолоджувача атомної станції. Міняємося водою.

Свої технічні проблеми вирішуйте не за рахунок нашої питної води — працюйте, не чіпаючи нашого Бугу.  Він — наш, а не атомної станції.

Вимагаю проставити офіційну дату початку та закінченння терміну подачі Зауважень та пропозицій

….

Надсилати можна вже сьогодні. Оскільки нема офіційної дати оприлюднення Звіту, то нема й дати закінчення терміну подачі зауважень. Сподіваюся, що вдасться примусити міндовкіллля поставити фактичну дату, а не заднім числом.

-Хто молодий і має можливість втекти з Вознесенська — робіть це. Є великий сумнів, що житття тут збережеться надовго. А вмерти самому від наведеної статистики, чи спостерігати, як будуть вмирати діти — це занадто тяжко.  А тритій ЮУ АЕС пливе і летить до кожного з нас цілодобово.  І з водою, і  по харчовому ланцюжку. І захиститися від нього не допоможуть навіть долари, якщо вони у вас є.

 

-Нова влада — ви молоді. Вам тут жити. Подбайте про себе, а заодне, і про тих, хто делегував вам свої права на керування містом. Пишіть зауваженння і пропозиції щодо діяльності від себе і від громади.

«Ні ума, ні правди, ні сили справжньої, жодної живої ідеї. Так з допомогою чого ж вони нами правлять? Залишається одне пояснення — завдяки нашій власній безглуздості…»

#ВасильШукшин

 

Сергій Колєсніков, Голова ВЕА «Зелений світ», 14.04.2021

 

 

 

 

 

2 комментарии

  1. Людмила

    а не проще создать петицию . Я думаю, что так будет легче » воевать»

  2. Administrator

    Сейчас Закон даёт каждому жителю Украины возможность повлиять на строительство ТГАЕС с помощью рычагов ОВД — читайте те пропозиции, которые были напечатаны ранее. Пишите свои — и на каждую Вашу пропозицию Вам ОБЯЗАНЫ дать аргументированый ответ. Вот и вся наша петиция.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.