Не пропусти

З початку першого локдауну минув рік. Чи допомогло це у боротьбі із коронавірусом?

Тисячі людей померли від інших хвороб, не маючи можливості отримати медичну допомогу. Десятки тисяч бізнесів закрились. Сотні тисяч людей втратили роботу. Мільйони домогосподарств суттєво зменшили свої доходи і споживчі витрати, зокрема на здоров’я, що матиме довгострокові наслідки.
Корона та масони
І головне — ніхто не може точно і обґрунтовано сказати, що ці заходи взагалі дали хоч якийсь позитивний епідеміологічний ефект. Білорусь, у якій не було локдауну, зате медична система у значно меншій мірі зазнала ерозії, має суттєво кращі показники, ніж Україна.
А може треба було:
💁‍♀️ замість закопувати мільярди у «Велике крадівництво» — вкладати їх у відбудову системи охорони здоров’я, безкоштовної для всіх громадян?
💁‍♀️ замість зупиняти рух транспорту — налагодити його регулярну дезінфекцію?
💁‍♀️ замість штрафувати — надати вразливим групам безкоштовні засоби індивідуального захисту?
💁‍♀️ замість додаткових мільярдів на поліцейську державу — встановити у всіх публічних місцях нормальні санітайзери?
💁‍♀️ замість закуповувати сумнівні вакцини — розробити свою власну?
І ще раз про найголовніше — це медицина. Що дійсно варто робити — це почати нарешті відбудовувати медицину, орієнтовану не на комерцію, а на громадське здоров’я, із належною матеріально-технічною базою та зарплатами медичного персоналу.
Та найпаскудніше те, що ніхто цього навіть не планує робити, і це шапіто буде тривати. До речі, за цей рік статки 2200 мільярдерів зросли на $ 1,9 трильйонів. Одночасно щонайменше 88 мільйонів людей опинились у злиднях. І питання тут не в змові — питання у економічній системі, що працює на збагачення світового 1% за рахунок більшості людей та вичерпних природних ресурсів. І цю систему треба змінювати на еко-соціо-центричну — в якій все крутиться не навколо прибутку, а навколо інтересів суспільства та збереження довкілля. Нехай це буде головним позитивним висновком із цієї ситуації.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.