Не пропусти

Запрошуємо приєднатися до групи зі збереження степів Вознесенського та Веселинівського районів Миколаївщини!

Чудовий степ

 

Українські природоохоронці створили спільноту, де всі небайдужі можуть долучитися до збереження цінних природних куточків. У групі можна обговорити кричущі випадки розорювання степів та балок, отримати консультацію щодо захисту території від знищення та долучитися до кампанії зі збереження 500 га степових ділянок комунальної власності в межах Вознесенского та Веселинівського районів Миколаївщини.

 

Сьогодні Миколаївщина – лідер за найменшою кількістю природоохоронних територій та природних територій як таких. Наприклад, Веселинівський та Вознесенський райони розташовані в межах Степової зони. Проте реальна площа тамтешніх степів  станом  на 2020 рік становить 7,7% від площі цих районів. Частка степів постійно зменшується через розорювання, забудову сонячними електростанціями тощо. До того ж, більша частина степів у межах обох районів не перебуває під охороною. У межах Веселинівського району лише 140 га входять до природно-заповідного фонду, а це лише 1,3% від площі степів на території району. У Вознесенському районі цей показник становить відповідно 1567 га або 15% від площі степів району.

 

В умовах глобальних змін клімату це означає стрімке перетворення регіону на пустелю. Не створивши заказники і цінні природні території, жителі степових регіонів залишать нащадкам вивітрену суховіями ріллю. Тобто збереження природи сьогодні впливатиме на  економічний потенціал громад у найближчому майбутньому, а також на рівень життя та здоров’я людей.

 

За результатами наукових експедицій екологи пропонують надати найбільш цінним територіям згаданих районів статус об’єктів природно-заповідного фонду. Ідеться про Балку Глибоку, Райдолинський степ, Черталківський-2, цілинну ділянку степу в балці Суха, Степовий клин, Покровський степ. Однак доля цих територій та добробут місцевих мешканців залежить від них самих! З метою інформування жителів громад Вознесенського та Веселинівського районів Миколаївщини, природоохоронці створили групу «Збережімо степи Миколаївщини»    https://www.facebook.com/stepmykolayivshchyna  у соцмережі Фейсбук, куди запрошують усіх небайдужих. У спільноті можна отримувати найсвіжіші екологічні новини краю, а в спорідненій групі https://www.facebook.com/groups/412057749892451— обговорювати найактуальніші питання збереження цінних природних ділянок, отримувати поради та консультації досвідчених природоохоронців.

 

Основна мета захисників природи — створивши заказники, зберегти як мінімум 500 га степових ділянок комунальної власності в межах Вознесенского та Веселинівського районів Миколаївщини, а також зупинити або зменшити випадки незаконної оранки в межах Вознесенського та Веселинівського районів.

Українська природоохоронна група (UNCG) створена 2014 року як команда фахівців, що працюють над питаннями практичної охорони природи. За останні  роки щонайменше три чверті всіх новостворених заповідних площ в Україні мали серед авторів наукових обґрунтувань експертів UNCG або були активно підтримані її членами.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.