«Так как актуальность темы газа и его стоимости не теряет актуальность, то давайте поговорим о стоимости его транспортировки доставки.
Согласно проекту пятилетнего договора «Нафтогаза» и «Газпрома», стоимость прокачки российского газа в Европу через газотранспортную систему (ГТС) Украины составит $31,72 за 1 тыс. куб. м с учетом всех налогов и сборов. Тариф рассчитан по ставке $2,66 за 1 тыс. куб. м на 100 км и из расчета протяженности ГТС 1192,48 км.
Таким образом, «Газпром» платит примерно 90 копеек за прокачку 1 кубометра газа на 1200 километров.
Или 9 копеек за 100 километров прокачки по трубе.
Таким образом, когда с украинцев взимают 2 гривны за куб при прокачке 30-50 метров по трубе, построенной за деньги самих же граждан, и взятой на баланс облгазами безоплатно — это банальный грабёж »
Підставою для подання Заяви про скоєння злочину В.Гройсманом є постанова Кабінету Міністрів України від 12.02.2017 року №95 «Про ефективне використання газорозподільних мереж або їх складових». Газотранспортні мережі низького тиску міст, районів та сіл ніколи не належали державі. Це власність об’єднаних територіальних громад!
Нарахування «температурних боргів»
Це зловживання стосується винятково населення. Згідно із законодавством, газ обліковується за стандартних умов – при температурі 20 градусів Цельсія і 760 мм ртутного стовпчика. Під час дії PSO в 2016 – 2020 роках, облгаз-збути купували газ у Нафтогазу. Облік газу здійснювався в точках виходу оператора ГТС, які обладнані smart-лічильниками. Вони рахують обсяги з приведенням до стандартних умов. Проте у населення встановлені звичайні лічильники. Тому взимку побутові споживачі сплачували за менший обсяг газу, ніж купував облгаз-збут. Це і є так звані температурні втрати.
Раніше ці витрати компенсувались у тарифі облгазу на виробничо-технологічні втрати (ВТВ). Але з 2016 по 2019 рік включно НКРЕКП не включала необхідний обсяг грошей на ВТВ у тарифи облгазів. Тож облгаз-збути почали виставляти населенню рахунки з «температурними коефіцієнтами». НКРЕКП заборонила це робити. Облгаз-збути пішли в суд. У жовтні 2020 року справа пішла на розгляд у Верховний суд. Судова тяганина триває до цього часу. Але облгази і далі використовують цю ситуацію – лякають побутових споживачів «температурними боргами», які нібито необхідно сплатити, якщо споживач хоче змінити постачальника.
Насправді, представники і облгазів, і Нафтогазу, і Міненерго, і НКРЕКП визнають, що не можна нараховувати населенню додаткову плату за послугу, яку воно вже оплатило згідно з встановленими тарифами.