Не пропусти

Тарифи на воду та каналізацію підніматись не будуть?

Мер Вознесенської ОТГ Євген Величко опублікував зверення  https://www.facebook.com/velychko.yevhenii/posts/455512255620293   «Тарифи на воду та каналізацію підніматись не будуть!»

280px-Voznesensk_Altanka

Таке спільне рішення було прийнято за результатами тривалих перемовин з керівниками КП «Водопостачання м. Вознесенська» та ТОВ «БОС». Компенсувати збитки отримані внаслідок подорожчання електроенергії підприємства будуть за рахунок встановлення багатотарифних лічильників, зменшення орендної плати за користування майном та використання сонячної електроенергії.

⠀Вдячний керівництву підприємств за розуміння ситуації, що склалась в країні та готовність іти назустріч мешканцям громади, які не в змозі оплачувати комунальні послуги за новими цінами.

З метою зменшення витрат підприємств планується провести в січні-лютому незалежний аудит фінансово-господарської діяльності, розробити та впровадити спільно с

Сергій Карелін

програму зменшення енерговитрат на підприємствах, а також реалізувати заходи по диспетчеризації та автоматизації роботи на насосних станціях.

⠀За попередніми підрахунками всі ці заходи можуть дати відчутний економічний ефект та гарантію того, що тарифи найближчим часом зростати не будуть при умові не зміни вартості складових тарифу на державному рівні!

Скупий платтить

Це добре, що нова влада у Вознесенську шукає можливість не підвищувати тарифи на воду та водовідведення, але :

  1. Яка ціна цього рішення? Одна рука мера залишає без зміни тарифи на воду та водовідведення для членів вознесенської громади, а друга рука витягує таку саму або навіть більшу суму із нашої загальної казни, хоча грошей і без цього не вистачає на саме необхідне: харчування дітей, утримання бібліотек … Кіпрський БОС не збільшує свої витрати від такого «гуманного» вчинку тому, що йому  тепер дозволяється не платити, або зменшити платежі за оренду майна громади. Ну а комунальне підприємство «Водопостачання» за звичкою буде доїти бюджетну корову.  Тому я й не відчуваю телячого захвату від такого способу боротьби з підвищенням тарифів.
  2.  Чи можна дійсно зменшити тарифи  на воду та водовідведення?  Мер і його команда мали можливість не те, що зберегти захмарні тарифи, а навіть суттєво їх зменшити. Для цього треба було прийняти мужнє політичне рішення – перестати утримувати за рахунок казни громади токсичну каналізацію приватного шкірзаводу   http://voznesenskonline.com.ua/zri-v-koren-o-bender-stoit-v-storonke-i-nervno-kurit .  Але поки що місцеві олігархи збагачуються ще більше, а громада стає все біднішою.
  3.  Чи вирішене питання ?  «За попередніми підрахунками всі ці заходи можуть дати відчутний економічний ефект та гарантію того, що тарифи найближчим часом зростати не будуть при умові не зміни вартості складових тарифу на державному рівні

Ключові слова найближчим часом та тарифу на державному рівні. Вони означають, що не можна зробити комунізм окремо тільки у Вознесенську. Тому запропоноване рішення не можна вважати рішенням проблеми підвишення тарифів.

 

4.   Чому держава підвищила тарифи?  Вони не гірше нас розуміють негативні наслідки такого рішення. Але підвищили. І причина очевидна: Цього вимагає МВФ, а  без чергових позик МВФ олігархічно-феодальна держава-колонія розвалиться, як карточний будинок:

на плаву

«Из 2020 года Украина вышла с дефицитом бюджета почти в 100 млрд.гр., который предстоит погашать в этом году….

В этом году Украина должна выплатить — 8.2 млрд. долларов внутреннего долга и 2.7 млрд.долларов уйдут на его обслуживание.

— 3.4 млрд.долларов внешнего долга и 1.8 млрд.долларов уйдут на его обслуживание.

Это 16 млрд.долларов (около 430-450 млрд.гр.).

Так же Украине, а точнее народу Украины, придется заплатить около 140 млрд.гр. просроченных и дефолтных долгов, что в сумме означает около 600 млрд.гр.

Иными словами, в случае исполнения доходной части бюджета в 1,092 трл.гр (что маловероятно), выплаты по искусственно созданным долгам составят около 60% государственного бюджета Украины!!!»

Откровенный цивилизованный грабеж!!!

Автор цифр: Solomon Mann — советник EBRD и консультант в области международного бизнеса и инвестиций…

Ніякої програми оздоровлення економіки України нема, ніхто не заважає реалізації злочинних схем пограбування України та виведення валюти  в офшори, а весь тягар вкотре перекладають на населення України, затягуючи тарифний заш морг.

Зашморг

5. Біда не приходить одна.    Треба враховувати ще один чинник, який «влада» сором`язливо замовчує: підвищення цін на газ, електроенергію, теплопостачання, гарячу та холодну воду, водовідведення неодмінно призведе до лавиноподібного підвищення цін на усі інші товари і послуги.   За таких умов переважна більшість українських громадян виявиться неплатіжоспроможною.   Що далі?   А далі ще менш «райдужна» перспектива. Падіння внутрішнього попиту призведе до ще більшої стагнації (щоб не казати – повного колапсу) споживчого ринку, а за тим і зупинку і так ледь жевріючого внутрішнього виробництва. Що прослідує за цим очевидно – новий виток безробіття, остаточне зубожіння громадян і, як результат, соціальний вибух, наслідки якого спрогнозувати неможливо.

6. Чи допоможе субсидія?   І ніякі субсидії нас не врятують. Не врятують, бо беруться вони не з неба, а з наших з вами податків. Звідки ж братимуться податки, якщо перспектива економіки не просто песимістична, а таки катастрофічна?!   Субсидії є не чим іншим як гарантовані  відрахування з бюджету на користь олігархів. Вперше вони грабують народ, продаючи нам наші природні ресурси по нашим трубам та електромережам.   А вдруге, коли  держава віддає їм через наші руки мільярди з бюджету країни у вигляді субсидій.

7.   Що робити?    Акції протесту необхідні – влада повинна бачити, що населення більше не буде терпіти подальшого знущання. Але не достатньо тільки бунтувати через підвищення тарифів.

Перекриття дорогиНе можна просити зниження тарифів , замість повернення нашого майна  та  наших природних  ресурсів.    Не обгризати кістку з барського столу у вигляді часткового зменшення підвищенного тарифу,  а  виборювати своє право на землю, ресурси, надра, державне та комунальне майно.  Інакше, наобіцявши золоті гори,  знову обдурять.  Розвиток подій з тарифами тільки підтверджує, що без зміни політичної системи в Україні не можливо навести лад у державі.  Всі дії влади зводяться до імітації процесу зниження тарифів за умови збереження корупційних олігархічних «схем». Наприклад, що робиться з газом:

https://www.facebook.com/permalink.php… 342 млн гривень – зарплата за 2019 рік голови наглядової ради Нафтогаз України . 1млн гривень в день заробітна плата. Влада (президент, Кабмін, керівництво ВРУ) його покриває. Йому платять по мільйону в день тому, що він забезпечує найбільші корупційні схеми в Україні. Щоб він тільки мовчав та не допускав нікого до перевірок. 80 компаній-імпортерів газу в Україну. Це офшорні компанії зі Швейцарії, де нема газу. Їх прибуток – 2-3 млрд. доларів на рік. Це компанії-прокладки, які створені владою. Саме тому до перевірки Нафтогазу не допускають рахункову палату. Також влада не допускає перевірки усих грабіжницьких тарифів.

Тому під час протестів головним має стати не локальні вимоги до облгазів, обленерго чі окремих комунальних підприємств, а вимоги на зміну олігархічно-монопольної системи в цілому.

Нова валюта     Змінити систему у конституційний спосіб гарантовано та без кровопролиття можна тільки замінивши депутатський корпус.  Від села до ВРУ.  Згідно Закону про вибори видвигати кандидатів можуть тільки політичні партії.  Але усі 349 «політичних партій» України є бізнес-проєктами олігархів.

137255933_1286590751726476_5762774426181406145_o

Ось для чого ми будуємо народну  партію — треба розтрощити нашим мільйоннопалим кулаком цю грабіжницьку систему і побудувати нову політичну систему, яка дозволить нам жити заможньо у вільній квітучій незалежній Україні.

У кожного з нас є вибір : або покірно спостерігати, як злочинці затягують зашморг у тебе на шиї і знищують твою Батьківщину, або єднатися  та виборювати своє право на гідне життя.

Готових рішень нема.  Але вже є будівельний майданчик народної політичної партії  https://www.facebook.com/groups/156680402646200

 

Сергій Колєсніков, 20.01.21