Не пропусти

Позачергова — що не так?

Скликається позачергова четверта сесія Вознесенської міської ради

280px-Voznesensk_AltankaЗасідання позачергової четвертої сесії Вознесенської міської ради восьмого скликання відбудеться 15 січня 2021 року о 09.00 в сесійній залі Виконавчого комітету Вознесенської міської ради.

До порядку денного включені питання:
1) «Про звернення Вознесенської міської ради до Верховної ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Народного депутата України Чорноморова А.О. щодо повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення»;
2) «Про звернення Вознесенської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо усунення проблемних питань, зумовлених змінами в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу».

Попередній розгляд питань провести на засіданні постійної комісії міської ради з питань законності – 15 січня 2021 року о 08.45 у сесійній залі Виконавчого комітету Вознесенської міської ради.

Засідання постійної комісії та пленарне засідання міської ради провести з дотриманням відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та з використанням засобів індивідуального захисту (респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно).

http://voz.gov.ua/novini/3861-sklykaietsia-pozachergova-chetverta-sesiia-voznesenskoi-miskoi-rady.html  Дата публікації: 13.01.2021

137255933_1286590751726476_5762774426181406145_o

Обидва звернення прийняти треба —  це необхідно зробити, але цього не достатньо.

Крім  газового звернення необхідно прийняти рішення про повернення у власність громади газового господарства, яке було безоплатно передано облгазу.

Ще є час підготувати відповідний проєкт рішення і включити його до Порядку денного.  Тоді депутати і мер дійсно стануть представниками громади. І можна буде не бунтувати у Крещенські морози на радість короні, а сидіти під час ЛОХ ДАУНУ у теплих оселях та дивитися онлайн трансляцію позачергової.

     У Мукачово повернули у власність громади газове господарство. Вознесенці пропонували меру зробити те, що зробили мукачовці.   Це – головне зараз, що треба зробити.

Друге – не можна примушувати вознесенців платити за транспортування газу стільки, скільки і раніше. З єдиною різницею, що гроші будуть іти не до кишені олігарха, а до бюджету громади. При такому рівні корупції, який існує в Україні і  у Вознесенську, гроші громади можуть бути просто розкрадені. Справедливим було б після повернення газового господарства до комунальної власності  встановити такий тариф на транспортування, який би включав в себе витрати підприємства та відрахування до фонду повернення коштів тим вознесенцям, які своїм коштом проводило газифікацію своїх осель.

Ну шо, синку

Нижче наведені проєкт рішення та тексти звернень

 

 

 

Президент України

вул. Банкова, 11

м. Київ, 01220

 

Кабінет Міністрів України

вул. Михайла Грушевського, 12/2

м. Київ, 01008

 

Народному депутату України

Чорноморову Артему Олеговичу

вул. Михайла Грушевського, 5

м. Київ, 01008

chornomorov@rada.gov.ua

 

Національна комісія, що здійснює

державне регулювання у сферах

енергетики та комунальних послуг

вул. Смоленська, 19

м. Київ, 03057

 

 

Звернення

до Президента України, Кабінету Міністрів України, Народного депутата України

Чорноморова А.О., Національної комісії, що здійснює державне регулювання у

сферах енергетики та комунальних послуг, щодо усунення проблемних питань,

зумовлених змінами в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу

 

Від імені Територіальної громади міста Вознесенська висловлюємо свою стурбованість змінами в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу, що були запроваджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 7 жовтня 2019 року № 2080 «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП» (далі – Постанова НКРЕКП № 2080), які викликали суттєві негативні наслідки в соціальній, бюджетній сферах та в секторі економіки.

Основними причинами зростання соціальної напруги та проблемних аспектів діяльності в бізнес-середовищі стали здорожчення вартості послуг з розподілу природного газу та зміна механізму нарахування плати за розподіл газу. Він є одночасно несправедливим, дестимулюючим та по суті протиправним. Плата нараховується не за фактичні обсяги споживання газу, а за штучно визначені обсяги споживання в межах річної замовленої потужності об’єктів, що розраховуються виходячи з обсягів споживання природного газу за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року (пункт 2 глави 6 змін до Кодексу газорозподільних систем, затверджених Постановою НКРЕКП № 2080). Незважаючи на те, що у 2020 році споживання газу було значно меншим, Уряд у розрахунках заклав дані за попередні роки. Таким чином люди повинні платити значно більшу суму за фактично ненадані послуги.

Такий підхід є необ’єктивним, недоцільним та спричиняє ряд проблемних питань, які потребують негайного вирішення.

Так, для населення, особливо тих, хто використовує природний газ для опалення житлових приміщень, нарахована плата за розподіл газу за нормами Постанови НКРЕКП № 2080 є відверто завищеною у порівнянні з поточними умовами оскільки:

1) опалювальний період, згідно якого розраховано обсяги споживання був значно холоднішим, а обсяги споживання газу для опалення в 2020 році зменшились. Проте при нарахуванні плати за розподіл газу в минулому році враховано попередні, більші обсяги споживання газу;

2) частина споживачів переобладнала індивідуальні системи опалення, поєднує використання газових котлів з твердопаливними або використовує інші альтернативні види палива, що також не враховується при визначенні поточного розміру нарахувань.

В Територіальній громаді міста Вознесенська системно впроваджуються заходи з енергоефективності для економії використання енергоносіїв. Незважаючи на це, Уряд забирає цю суму економії в людей у вигляді додаткової плати за транспортування газу. З 01 січня 2021 року плата за розподіл газу на території громади підвищена з 1,46 до 2,34 грн. за м3 або на 60 % — це є справжній удар по пенсіонерах, це є нищівний удар по кожній українській сім’ї.

Аналогічна ситуація зі споживанням природного газу бюджетними закладами міста. Через впровадження заходів з енергозбереження, споживання газу бюджетними закладами скоротилось. Проте для нарахування плати за розподіл газу застосовуються попередні збільшені обсяги споживання.

Разом з тим, для підприємств, що використовують природний газ як для опалення приміщень, так і в технологічних процесах виробництва, запроваджений механізм нарахування плати за розподіл природного газу є взагалі неприйнятним. Поточні обсяги використання газу суб’єктів господарювання можуть суттєво відрізнятися від обсягів споживання газу попереднього періоду через зміну обсягів виробництва, обладнання, технологій, номенклатури товарів, а також мати значні сезонні коливання.

Необхідність сплати за розподіл (доставку) природного газу за підвищеними тарифами при нарахуванні плати за обсяги більші, ніж фактичне споживання газу, викликає об’єктивне соціальне невдоволення (особливо у випадках, коли фактичне споживання газу відсутнє, а платіжки за його розподіл надходять), перевитрати бюджетних коштів та чинить негативний вплив на діяльність суб’єктів господарювання.

Враховуючи викладене вище, з метою недопущення зростання соціальної напруги серед населення, а також усунення негативного впливу на діяльність непобутових споживачів природного газу (суб’єктів господарювання, установ, організацій), пропонуємо:

1) запровадити механізм нарахування плати за розподіл (доставку) природного газу, виходячи з фактичних обсягів його споживання;

2) переглянути підвищення тарифів на послуги розподілу природного газу з 01 січня.2021 року;

3) привести тарифи на послуги розподілу природного газу до єдиного значення для всіх громадян країни;

4) надати структуру розрахунку тарифу по оплаті за природний газ побутовими споживачами та структуру розрахунку тарифу за послуги транспортування газу;

5) забезпечити функціонування на території країни незалежних інституцій для здійснення  контролю  щодо  якості  природного газу;

6) на законодавчому рівні розробити та затвердити механізми щодо компенсації коштів за використання газотранспортних мереж, прокладених за власні кошти громадян.

Наголошуємо, що ситуація потребує якнайшвидшого вирішення, та сподіваємося на Вашу об’єктивну та виважену реакцію.

 

Депутати Вознесенської міської ради:

 

 

Звернення схвалено депутатами Вознесенської міської ради VІIІ скликання на засіданні 4-ї (позачергової) сесії Вознесенської міської ради від 15.01.2021

 

 

 

Верховна Рада України

вул. Михайла Грушевського, 5

м. Київ, 01008

 

Президент України

вул. Банкова, 11

м. Київ, 01220

 

Кабінет Міністрів України

вул. Михайла Грушевського, 12/2

м. Київ, 01008

 

Народному депутату України

Чорноморову Артему Олеговичу

вул. Михайла Грушевського, 5

м. Київ, 01008

chornomorov@rada.gov.ua

 

 

 

Звернення

Вознесенської міської ради до Верховної ради України, Президента України,

Кабінету Міністрів України, Народного депутата України Чорноморова А.О.

щодо повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення

 

 

Закон України «Про ринок електричної енергії» № 2019-VIII від 13 квітня 2017 року, прийнято з порушенням статті 22 Конституції України, оскільки звужує права населення, в частині скасування норми, яка встановлювала пільговий тариф на електроенергію для побутових споживачів які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій,  у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення. Даним законом було скасовано статті 17 Закону України «Про електроенергетику», яка врегульовувала дані правовідносини.

Стаття 22 Конституції України регламентує, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Разом з цим, Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» (ст. 12) передбачено право на соціально-економічну компенсацію ризику від діяльності підприємств з видобування і переробки уранових руд, ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, у тому числі на пільги з оплати за спожиту електричну енергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

На реалізацію вказаних норм, необхідно внести зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії», передбачивши правову норму, яка встановлює пільговий тариф на електроенергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Враховуючи ситуацію, яка виникла після проведення децентралізації опалення в місті Вознесенськ, в результаті чого більшість населення перейшло на електроопалювальні установки, підвищення тарифів та скасування пільг суттєво вплинуло на платоспроможність населення, що може призвести до зубожіння, особливо соціально-незахищених його верств та остаточну втрату довіри до влади.

З 01 січня 2021 року припиняють діяти знижки на тарифи, а саме: населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості); населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості); для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії; населенню на обсяг споживання до 100 кВт-год на місяць; населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Крім того, в умовах запроваджених обмежувальних протиепідемічних заходів по запобіганню поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, особливо відчувається рівень підвищення тарифів на побутових споживачах, у зв’язку із збільшенням споживання електричної енергії, насамперед у зимовий період.

З метою приведення законів, підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до Конституції України, пропонуємо встановити пільгові тарифи для побутових споживачів, які діяли на початок опалювального сезону 2020-2021 роки.

 

Депутати Вознесенської міської ради:

 

 

 

Звернення схвалено депутатами Вознесенської міської ради VІIІ-го скликання на засіданні 4-ї (позачергової) сесії міської ради від 15.01.2021

31162757_creenshot_2_large136634307_880532056043363_7839375412172844070_n

Зашморг

 

А ще треба пам`ятати, що ці рішення позачергової не вирішують питання тарифів. Необхідно повернути природні ресурси та енергетичний сектор економіки у власність народу України.

Україна розграбована та пертворена у колоніальну «бананову республіку».  Населення катастрофічно зменшується. Бідних стає все менше — вони вимерають.

За тарифний зашморг та  перекриття нашого газу потрібно перекрити кисень саме тим злодіям, які це зробили. І дати під зад слугам народу — маріонеткам олігархів. А для цього треба єднатися. Бунт, Майдан?

Перекриття дороги

Це вже було. Нічого путнього з цього не вийде. Треба законним шляхом змінити політичну систему, що віддала Україну та її народ у брудні жадібні руки кількох злочинців. Як це зробити?     Елементарно :   1. Безкровно та у конституційний спосіб змінити   політичну систему можна тільки створивши народну політичну партію ( зараз на Україні нема жодної політичної партії, а є  349 кишенькових бізнес-проєктів олігархів)     2. Вже зараз з її допомогою взяти під контроль життя нашої громади     3. Через соціальні мережі ідею партіїї розповсюдити по Україні.   А тоді вже потужним всеукраїнським кулаком ( «Партия — рука миллионнопалая, сжатая в один огромный кулак») наносимо нищівний удар по системі «кровосісів.» Результат: безкровно, конституційно та гарантовано націоналізуємо природні ресурси, енергетичний сектор,… Живемо заможньо у багатій процвітаючій Україні.

Есть два вожака, которые надёжно и гарантированно приведут к победе — Идея и Программа. Лидера можно купить или убить . Убить Идею — нельзя.  А убивать того человека, который работает по Программе партии — бессмысленно. На его место станет любой другой. И продолжит работать по Программе. Да и реализация этой идеи не сложная. Она по карману каждому из нас. Мы продолжаем каждый выживать, кто как может, но принимаем участие в жизни партии возле своих ПК тогда, когда сможем.   Возможно иногда   нужно будет выйти на улицу для участия в легитимной хорошо подготовленной с прогнозируемым результатом массовой акции.

https://www.facebook.com/groups/156680402646200    Політична партія Людина Розумна

.

Сергій Колєсніков, 13.01.21

 

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.