Не пропусти

Сьогодні о п`ятнадцятій. Почуємо. Побачимо. Запропонуємо.

Ну шо, синку

На офсайті Вознесенська    опубліковано запрошення мера до обговорення нових тарифів на воду та водовідведення  http://voz.gov.ua/index.php?do=lastnews

Перше засідання робочої групи з перевірки розрахунків економічно-обґрунтованих витрат на послуги водопостачання та водовідведення відбудеться сьогодні,  11 січня 2021 р. о 15:00 в великій сесійній залі.

Ця тема є дуже болючою для вознесенців і  раніше вже була причиною перекриття дороги. В соціальних мережах відбувається жваве обговорення. Але досвід попереднього підвищення тарифів говорить, що на конкретні дії здатні дуже не багато вознесенців.

Багато хто вважає, що підняття тарифів – це вина мера. Хоча це не зовсім відповідає дійсності. Не може залишитися тариф незмінним, якщо підвищилися ціни на енергоносії.   Від мера тільки залежить, щоб підрахунки тарифів на воду та водовідведення відповідали реальним витратам відповідних підприємств. А ще, мер і його фахівці повинні постійно працювати над зменшенням собівартості послуг.

Нічого не зміниться з тарифами, вірніше, тарифи будуть постійно рости, якщо ми будемо чекати на доброго мера-царя або заважати своїми «походульками» учасникам дорожнього руху.

Необхідно приймати активну участь у житті громади та держави.

Чому растуть тарифи? Якщо коротко, то підняття тарифів – це результат безглуздого правління у державі. Вірніше, це правління Україною купки злочинних олігархічних угрупувань. Вони створили таку політичну систему (за допомогою своїх кишенькових бізнес-проєктів — «політичних партій»), яка передала Україну з її ресурсами та населенням у їх жадібливі руки. Українцям за захмарними цінами продають природні ресурси, які в них і вкрали. А держава замість проведення розумної тарифної політики, за  допомогою субсидії ще й додає з бюджету мільярди у кишені олігархів.

137255933_1286590751726476_5762774426181406145_o

Не треба забувати, що підвищення тарифів на енергоносії невідворотньо викликає підвищення цін на все – харчі, тепло, воду, телефон, …  Проблеми тільки починаються. Ще навіть не було нових платіжок.

Тому змінювати перш за все потрібно політичну систему.  Одночасно на рівні Вознесенська контролювати діяльність влади, допомагати їй в реалізації корисних справ та не допускати розкрадання міської казни.

Хоча на офсайті й опубліковані розрахунки нових тарифів, але вплинути на них у пересічного вознесенця шансів зовсім мало. Дуже тяжко  перевірити доцільність витрат, які задекларували постачальники послуг,  та їх ціну  для усих складових тарифу. Це повинні були  зробити фахівці виконкому та опублікувати  результати свого аналізу. Особливо ретельно потрібно перевірити відповідність підвищення тарифів підвищенню ціни на енергоносії.  Це – перше, що міг зробити мер.

Друге.  Відомо, що мер запрошував  фахівців для аналізу стану водопостачання та водовідведення з метою мінімізації тарифів. З опублікованих розрахунків результатів цієї роботи не видно. Невже не вдалося знайти ніяких зловживань або резервів?

Третє. Під час пандемії та локдауну є сенс вести он-лайн трансляцію, забезпечивши можливість озвучувати чи зачитувати пропозиції та зауваження тих вознесенців, які залишаться  вдома біля своїх ПК. Усі виступи у залі повинні бути перед мікрофоном – інакше їх не чутно у запису.

Сьогодні о 15.00. Почуємо. Побачимо. Запропонуємо.

narod-i-vlastСергій Колєсніков, 11.01.21

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.