Не пропусти

Мабуть не варто ще на щось очікувати, шановний Голово Вознесенської громади?

Петицію підписати треба.

Точно так, як і направити Звернення, аналогічне тому, що відправили з Нікополя.

Влада Вознесенська разом з Вознесенцями — хіба не так?

 

 

НІКОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

VІIІ  СКЛИКАННЯ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

м. Нікополь                                                        № __________

 

 

 

Про схвалення звернення

Нікопольської міської ради

до Верховної Ради України,

Президента України,

Кабінету Міністрів України,

Народного депутата України

Германа Д.В.

 

 

Від імені та в інтересах територіальної громади, з метою  захисту інтересів та законних прав населення міста Нікополя, які постійно проживають у 30-ти кілометровій зоні атомних електростанцій, керуючись статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Нікопольська міська рада ВИРІШИЛА:

  1. Схвалити звернення до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Народного депутата України Германа Д.В (додається).
  2. Доручити міському голові Саюку О.І. невідкладно направити це звернення до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України. Народного депутата України Германа Д.В

 

 

 

 

 

Міський голова                                                                                           О.І. Саюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення Нікопольської міської ради від ______________  № ____________

 

Верховна Рада України

вул. Михайла Грушевського, 5

м. Київ, 01008

 

Президент України

вул. Банкова, 11

м. Київ, 01220

 

Кабінет Міністрів України

вул. Михайла Грушевського, 12/2

м. Київ, 01008

 

Народному депутату України

Герману Д.В.

вул. Банкова, 6-8

м. Київ, 01008

 

 

Звернення

Нікопольської міської ради до Верховної Ради України,

Президента України, Кабінету Міністрів України, Народного депутата України Германа Д.В.

 

 

Закон України «Про ринок електричної енергії» № 2019-VIII від 13.04.2017 року, прийнято з порушенням ст. 22 Конституції України, оскільки звужує права населення, в частині скасування норми, яка встановлювала пільговий тариф на електроенергію для побутових споживачів які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.  Даним законом було скасовано ст. 17 Закону України «Про електроенергетику», яка врегульовувала дані правовідносини.

Стаття 22 Конституції України регламентує, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Разом з цим, Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» (ст. 12) передбачено право на соціально-економічну компенсацію ризику від діяльності підприємств з видобування і переробки уранових руд, ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, у тому числі на пільги з оплати за спожиту електричну енергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

На реалізацію вказаних норм, необхідно внести зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії», передбачивши правову норму, яка встановлює пільговий тариф на електроенергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Враховуючи ситуацію, яка виникла після проведення децентралізації опалення в м. Нікополі, в результаті чого більшість населення перейшло на електроопалювальні установки, підвищення тарифів та скасування пільг суттєво вплинуло на платоспроможність населення, що може призвести до зубожіння, особливо соціально-незахищених його верств та остаточну втрату довіри до влади.

З 01 січня 2021 року припиняють діяти знижки на тарифи, а саме:  населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості); населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості); для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії; населенню на обсяг споживання до 100 кВт-год на місяць; населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Крім того, в умовах запроваджених обмежувальних протиепідемічних заходів по запобіганню поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, особливо відчувається рівень підвищення тарифів на побутових споживачах, у зв’язку із збільшенням споживання електричної енергії, насамперед у зимовий період.

З метою приведення законів, підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до Конституції України, пропонуємо встановити пільгові тарифи для побутових споживачів,  які діяли на початок опалювального сезону 2020-2021 роки.

Враховуючи викладене, просимо вжити відповідних заходів, а саме внести зміни та доповнення до Законів України  «Про ринок електричної енергії» та ст. 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки» та вважати їх невідкладними та прискорити розгляд законопроектів № 2778 від 17.01.2020,  № 2778-1 від 04.02.2020, які вже включено до порядку денного Верховної ради України, а також відповідні підзаконні нормативно-правові акти, якими передбачити населенню, яке проживає в 30-ти кілометровій зоні атомних електростанцій, відпуск  електричної енергії за тарифом у розмірі 70 відсотків від рівня діючого тарифу для відповідної групи населення.

 

 

 

Міський голова                                                                                          О.І. Саюк

 

 

 

Звернення схвалено депутатами Нікопольської

міської ради VІIІ-го скликання на засіданні

3-ї (позачергової) сесії  міської ради від 06.01.2021

http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/publichna-informatsiia/dokumenti-nmr/proekty-rishen-miskoi-rady

(06.01.2021) Проект рішення Нікопольської міської ради Про схвалення звернення Нікопольської міської ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Народного депутата України Германа Д.В. (доопрацьований)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.