Не пропусти

Почалось… Поки що поряд, але дуже скоро стане попереду

На біржі вперше придбали ф’ючерси на воду

Четвер, 10 грудня 2020, 13:18

 

Вода поповнила ряд ресурсів, поряд із нафтою та золотом, що торгуються на Wall Street — все це через екологію.

Про це пише Bloomberg.

Екологічний стан планети може призвести до того, що вода стане рідкісним ресурсом у дедалі більшій частині світу. Контракти на воду було своєрідною реакцією на восьмирічні посухи у Каліфорнії та нищівні пожежі у регіоні цьогоріч.

Такі контракти можуть допомогти зменшити ризики змін на водні ресурси для великих споживачів, як-от мигдальних ферм

 

Аналітики кажуть, що разом кліматичні зміни, посухи та зростання кількості населення у світі зроблять питання цінності води одним із основних питань у найближчі декілька років. А ринок таких ф’ючерсів, відповідно, лише зростатиме.

Перші контракти виставила на продаж CME Group Inc. Ціна за 1 метр кубічний води — близько 0,4 долларів. Ф’ючерси пов’язані з Індексом Nasdaq Veles California Water Index, що вимірює зважену середню ціну води.

Цього тижня були укладені перші дві угоди.

На сьогодні 2 мільярди людей проживають у місцевості з проблемами доступу до води, а дві третини населення світу можуть зіткнутися з браком водних ресурсів упродовж 4 років.

Хоч водні контракти і допомагають виробникам пом’якшити цінові ризики, професор Стенфордського університету Варто Томпсон не вважає, що вони сильно вплинуть на ринок. «Поява ф’ючерсів на воду не змінює ризиків, що пов’язані з меншою пропозицією води у світі — вони просто є реакцією на ці процеси», — зауважив він.

Економічна правда

https://www.epravda.com.ua/news/2020/12/10/669032/?fbclid=IwAR2AzlBt4IPDK0lVpI6t8RoRVXQm3bkK6sTFcO5quDTcG4-6AhNSMEITHHI

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.